Sayfa 109/1000 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 865 - 872 arası.

Konu: Viop XLIII

1. cherrypick mukayese yaparsak tanıdık..
    1999/11 da olabilir.. 95/04 de olur
    Memento mori

2.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Ucuz da,
    neden vatandaş dışında kimse yüzüne bakmıyor ?
    Hukuk yok, eskiden cok mu vardi hayir belki yoktu ama borsa acildigindan beri bu kadar kotu olmamistir. Aha bak Koza grubunu arpaliga cevirmisler yabancinin cakili bir ton mali orada. Hukugun olmadigi yerde guven olmaz. Guvenin olmadigi yere de dunyanin en urkek seyi para gelmez.

3.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Hukuk yok, eskiden cok mu vardi hayir belki yoktu ama borsa acildigindan beri bu kadar kotu olmamistir. Aha bak Koza grubunu arpaliga cevirmisler yabancinin cakili bir ton mali orada. Hukugun olmadigi yerde guven olmaz. Guvenin olmadigi yere de dunyanin en urkek seyi para gelmez.
    farketmez...
    isterse sokakta adam sallandırsınlar...
    ambargo yiyelim..
    metrik TL bazlı..

89 yılında da olabiliriz

4 yıla 30 bin endeks
    10 yıla 1 milyon..

tabi bu, 1 milyon endeks herkesin batmayacağı anlamına gelmiyor..

Son düzenleme : Zaf.Dogu; 13-08-2022 saat: 22:25.
    Memento mori

4. üstüne çilekte koyayım... spiral güzelleşsin...

• doviz kazancına tekrar kambiyo vergisi getirirler..
    • borsa kazançları 1 yıldan kısa tutanlar gene vergiye tabi olur..

mum da diksem mi ki ? çilek yalnız kaldı gibi.
    Memento mori

5. Güzel çalışma.

Alakasız bir şekilde bir şey anlatayım belki alakalı olur.

Algo işine ilk basladigim zaman bu master doktora tezlerine çok sarmıştım. Kafadan 20 tane tez okudum genelde yabancı prestijli okullar bazısı Türkçe vs .

Sonra anladım.

Bi boka yarasa zaten akademisyen yazıp çizmeye uğraşmaz kendi yapar zengin olur

Buradan bütün akademi çöp. Pratikte faydasız. Yorumu çıkmaz.

Ama pratik konularda akademiden pek feyz almaya gerek yok gibi düşünebiliriz.

Quant lara baktım mesela. PHD filan istemiyorlar. Akademik kariyer de istemiyor. Ivy league mezunu 21 22 yaşında çocukları alıyor.

30 yaşında emekli ediyor.

8 senede ortalama 1.5 milyondan, 50 milyona kazanan Quant traderlar var.

Neden bütün ekonomistler hep terste, mahfi bey gibi adını duyunca ceketini ilikledigin adamlar tuvalet kağıdı deyip beynine ralliyi nasil yiyor iyice anladım. Bu dünya nasıl dönüyor çözdük de inşallah geç kalmadık bakalım.
     Alıntı Originally Posted by the_economist Yazıyı Oku
    Ekonomik datalar ve regresyonla ilgilenenler veya incelemek isteyenler için de matematiksel kısmını ve lafzi yorumunu paylaşalım.

Tablo 4 incelendiğinde; ülke kredi not değişikliklerinin hisse senedi piyasa işlem hacmi üzerinde istatistiksel olarak anlamlı bir etkiye neden olduğu tespit edilmiştir. BRICS ülkeleri ve Türkiye için incelenen 17 olaydan 14â��ü not düşüşü 3â��ü ise not yükselişi şeklindedir. İncelenen 14 not düşüşü olayından 6â��sının olay öncesi KAD oranları ile olay sonrası KAD oranları arasında istatistiksel olarak anlamlı bir etkinin olduğu tespit edilmiştir. Olay öncesi ve olay sonrası KAD oranları ortalamalarına bakıldığında ise, 6 not düşüşü olayından 4 tanesinin işlem hacimlerinde pozitif yönde bir değişime, 2 not düşüşü olayının ise işlem hacimlerinde negatif yönde bir değişime neden olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca, bu 6 not düşüşü olayından yarısının piyasada negatif yönde değişime neden olduğu diğer yarısının ise pozitif yönde bir değişime neden olduğu ifade edilmektedir.

Yine burada önemli olan, negatif değişime sebep olan not düşüşlerinde ülke notunun yatırım yapılabilir seviyesindeki not aralıklarında olduğu tespit edilmiştir.

6. Neler gördük 2 sene de o yüzden iddialı olmamak lazım…
    Ama; şu an borsanın önünde olabilecek en büyük engel faiz artışıdır…
    Faiz artarsa borsada pahalı ucuz dinlemezler, paranın fk su düşerse herkes garanti paraya gider…
    O yüzden süper bono/tahvil hikayesi çıktığında acımadılar…
    Bir başka gerçekte dolar/BİST korelasyonu…
    Eğer dolar biran da tepetaklak gitmezse ki kimsenin bu cari açıkla bunu istediğini zannetmiyorum , BİST ucuzdur hatta çok çok ucuzdur…
    Dediğim gibi son 2 yılda kulak arkası dahil yer kalmadığına göre özellikle buradaki bir çok insan pozisyonunu ona göre alır…
    İyi geceler herkese…

8. baktım

Borsa İstanbul'da son yılların en büyük vurgunu ortaya çıktı. Aralarında siyasetçilerin ve bürokratların da bulunduğu organizasyonun hisse senetleri üzerinde milyonlarca TL'lik spekülatif işlem gerçekleştirdiği ortaya çıktı

https://www.patronlardunyasi.com/hab...vurgunu/267927

şaşırmadım tabi...
    profesyonel traderlar battı
    hane halkı trader oldu
    en iyi traderlar siyasetçiler.

global trend
    Memento mori

Sayfa 109/1000 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız