Sayfa 110/1000 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Viop XLIII

1.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    baktım

Borsa İstanbul'da son yılların en büyük vurgunu ortaya çıktı. Aralarında siyasetçilerin ve bürokratların da bulunduğu organizasyonun hisse senetleri üzerinde milyonlarca TL'lik spekülatif işlem gerçekleştirdiği ortaya çıktı

https://www.patronlardunyasi.com/hab...vurgunu/267927

şaşırmadım tabi...
    profesyonel traderlar battı
    hane halkı trader oldu
    en iyi traderlar siyasetçiler.

global trend
    enteresan bi haber.. haberin içeriği borsayı içerden az çok bilenler için herhangi bi sürpriz içermiyor, ama zikredilen isimleri eskiden çok eskiden beri biliyorum, normalde böyle bi haberde isimleri geçmemesi lazımdı.. bi trade hikayesini hatırlıyorum, online şahit olduğum

kardemir tahtasını yapıyor arkadaşlar, uzun bi cebelleşmenin ardından tahta tavana oturmuş ama o cebelleşme esnasında bütün malı kaptırmışlar, mal yok.. mal yok ve tahta milyon lot tavan alışta, dündar babayı arıyorlar, ver abi malını diye.. en ağırlıklı mallardan birini taşımakta olan baba, önce razı gelmiyor -niye satayım malımı, yarın daha yukardan açacağı konti garanti çünkü, ama biraderler tehdit ediyor, bütün tavanı açığa satark yıkıcam diyor- sen vermezsen eğer.. tabii, malı esas yüklenen operasyonu yapan başka birileri var, ama sürecin sonunda artık limitleri pek kalmamış, daha fazla alış yazamazlar.. ve baba razı geliyor, baba tavana basınca biraderlerin marifeti başlıyor, açığa satışla aşağıdaki kademeleri kolayca yıkmaya başlıyorlar, fazla işlem yapmalarına da gerek yok, biri mal verince satışa gelen kademeye yüklü satış emri giriyorlar sadece, alış tarafı zayıf görününce piyasa aşağıdaki alışa mal vermeye başlıyor, ve nihayetinde tavandan çözülen fiyat eksi kapatıyor gün sonunda, sonraki aylar o gün malda kalanların -nasıl kurtulcaz bu maldan, çok zarardayıız" havasında geçti, aşağı süzüldü hep fiyat

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    enteresan bi haber.. haberin içeriği borsayı içerden az çok bilenler için herhangi bi sürpriz içermiyor, ama zikredilen isimleri eskiden çok eskiden beri biliyorum, normalde böyle bi haberde isimleri geçmemesi lazımdı.. bi trade hikayesini hatırlıyorum, online şahit olduğum

kardemir tahtasını yapıyor arkadaşlar, uzun bi cebelleşmenin ardından tahta tavana oturmuş ama o cebelleşme esnasında bütün malı kaptırmışlar, mal yok.. mal yok ve tahta milyon lot tavan alışta, dündar babayı arıyorlar, ver abi malını diye.. en ağırlıklı mallardan birini taşımakta olan baba, önce razı gelmiyor -niye satayım malımı, yarın daha yukardan açacağı konti garanti çünkü, ama biraderler tehdit ediyor, bütün tavanı açığa satark yıkıcam diyor- sen vermezsen eğer.. tabii, malı esas yüklenen operasyonu yapan başka birileri var, ama sürecin sonunda artık limitleri pek kalmamış, daha fazla alış yazamazlar.. ve baba razı geliyor, baba tavana basınca biraderlerin marifeti başlıyor, açığa satışla aşağıdaki kademeleri kolayca yıkmaya başlıyorlar, fazla işlem yapmalarına da gerek yok, biri mal verince satışa gelen kademeye yüklü satış emri giriyorlar sadece, alış tarafı zayıf görününce piyasa aşağıdaki alışa mal vermeye başlıyor, ve nihayetinde tavandan çözülen fiyat eksi kapatıyor gün sonunda, sonraki aylar o gün malda kalanların -nasıl kurtulcaz bu maldan, çok zarardayıız" havasında geçti, aşağı süzüldü hep fiyat
    Günümüzde BİST30 hisselerinde tahtacı dediğimiz spekler var mıdır ? Daha somut olarak birileri çıkıp Petkimi hiç bir haber akışı olmadan canım istedi 1 ayda fiyatını üçe katladım deme şansına sahip midir

yukarıdaki haberde sığ bir hisseyi (PKENT) 20 tl den 870 tl ye çıkardılar diye yazıyor , Buna benzer örnekler var , bir ara taze kuru hissesi vardı 1200 tl ye kadar çıkardılar (şirket şimdi hissenin ismini değiştirmiş)
    Bunlar aynı şeyleri BİST 30 da yapamazlar Cem Okullu denedi DOHOL Ve PETKİMDE ...
    Eskiden dediğiniz KARDEMİRde falan yapıyor olabilirler , günlük hacmi günümüze göre mukayese bile edilemezlerdir

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    günlük hacmi günümüze göre mukayese bile edilemezlerdir
    bist in anahtar teslim ederi 140 milyar dolar mı ne..
    hacim de dibine kadar ilüzyon..

B.k gibi de para var...
    yetmese, sosyal medyanın dedikodu gücü var..
    Var da var..
    manipilasyon, çatır çatır da her yerde var...

hiç olmadı varlık fonu var..

makrocuların/diplomalıların övüp övüp bitiremediği abd piyasasında bile olanlar ortada..
    adamlar resesyonun tanımını bile değiştirdi.. bak resesyonda değiliz dedi..
    ulusal rezerv sattı, CPİ ya oynadı hop sıfır,
    rallii de rallii..
    vb...
    makrocular bakıyor, neden ralli oluyor anlamıyoruz...

paşalar uzundaysa , insanlık yok olsun, endeksler ertesi gün gene artı açar..
    Son düzenleme : Zaf.Dogu; 14-08-2022 saat: 10:20.
    Memento mori

4. Bist30 da okulluya etek giydirirler, Petkim'de ağzının payını aldı. TSKB mi ula Petkim üç beş kademe çıktımı azerilerden kafasına yedi milyon milyon lotlari rahatladı.

5. Malsız kalınacak dönem değil. Gecen hafta biraz hafifledim, hedefine gelenlerden biraz sattım, şimdi bakınıyorum ne yapacam gelen parayı diye..

Kağıt değişimi zamani olabilir bu hafta.

6. Hesaplarda boşta TL gorunce irrite oluyorum. İhtiyaç kadarı tl fonlarda gerisi ya malda ya dolarda..

7. https://twitter.com/ASalepci/status/...Z3ZObbcrQ&s=19

Arkadaşlar haber düştü Sabancı hisselerine etki eder mi

Sayfa 110/1000 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •