Sayfa 101/388 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 3103 madde; 801 - 808 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. Bofa takasbank anlaşması olmayan birinin adına alan ya da satan, gün içinde kendi adına alsat yapan bir kurum. Kaçan bofa değil yani. Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by ozer4151 Yazıyı Oku
    Doas
    PD / DD : 2.39
    F/K : 3.56
    Piyasada dolaşan Lot sayısı : 75.883.788

Toaso
    PD / DD : 8.34
    F/K : 11.02
    Piyasada dolaşan Lot sayısı : 120.541.770

Froto
    PD / DD : 9.68
    F/K : 11.12
    Piyasada dolaşan Lot sayısı : 62.345.000

Şimdi bunlarla karsilastirmıyalim artık diyorum doası.

Günlerdir bofa satıyor. 170 lerdende alan bofa satıyor.
    Bunun üzerine birde doas yönetim kurulu 31 Aralık'ta temettü verirse tadından yenmez.
    Borsada bu sene otomotiv firmalarının yılı olacak ama bizimkisinin gözü toprakta.
    Genel kurulda bilerek yapmadı sanki.
    Koç holding temettü veriyorsa verdi yada vermedi , bedelsiz veriyorsa verdi ya da vermedi her neyse.
    Bunun ki yılan hikayesi.ne olduğu belli değil.

En kötü plan bile , plansizliktan iyidir.hikaye olmadı mı hisse gitmez.yabancida kaçar gider.

Haber mi sızdı bofa günlerdir kaçıyor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şirket genel kurul toplantısında görüşülecek konuları görüşmüş. Temettü dağıtım tarihi hususunda yönetim kuruluna yetki verildi, sermaye tavanı 1 milyara çıkartılması kabul edildi ve sermaye artışının önü açıldı, bağış miktarı 500 milyonla sınırlandırılması kararı kabul edildi. Yani belirsizlik yok. Bu fk ve temettü veriminde başka bir şirket bulamam. Yatırım tavsiyesi değildir. Biriktirmeye devam etmeyi planlıyorum

3. Tam Genel Kurul öncesi ufak ufak yukarı ivmelendi, bu seferde endeks %3.7 düştü. Yazık oldu

4.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Şirket genel kurul toplantısında görüşülecek konuları görüşmüş. Temettü dağıtım tarihi hususunda yönetim kuruluna yetki verildi, sermaye tavanı 1 milyara çıkartılması kabul edildi ve sermaye artışının önü açıldı, bağış miktarı 500 milyonla sınırlandırılması kararı kabul edildi. Yani belirsizlik yok. Bu fk ve temettü veriminde başka bir şirket bulamam. Yatırım tavsiyesi değildir. Biriktirmeye devam etmeyi planlıyorum
    sayın ereğli belirsizlik için,
    temettüyü ne zaman verecek onu demek istedim. ama konuyu ben çok uzatmışım, haklısınız.saygılar.
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

5. Bu nasıl matematik? Dggyo nun piyasa değeri 18 milyar oldu buhün.Doaşın 27.5 milyar ve ddgyo nun %93 hissedarı.Tüm bu matematikte Doaş yürümüyor.Dggyo nun değerlemesi Doaş bilançosuna katılmayacak mı? Burdan da mı gol atacaklar.

6.  Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Bu nasıl matematik? Dggyo nun piyasa değeri 18 milyar oldu buhün.Doaşın 27.5 milyar ve ddgyo nun %93 hissedarı.Tüm bu matematikte Doaş yürümüyor.Dggyo nun değerlemesi Doaş bilançosuna katılmayacak mı? Burdan da mı gol atacaklar.
    GYO satın alımı bize ne kadar nakit sağlar yıllık ben ona bakarım. İsterse GYO şirketi bizim piyasa değerini geçsin

Not: Spekülatörün biri toplamış GYO fiili dolaşımı, yukarı sürüp duruyor, alıcı bulana kadar böyle devam

7.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    GYO satın alımı bize ne kadar nakit sağlar yıllık ben ona bakarım. İsterse GYO şirketi bizim piyasa değerini geçsin

Not: Spekülatörün biri toplamış GYO fiili dolaşımı, yukarı sürüp duruyor, alıcı bulana kadar böyle devam
    Tamam faaliyet konusu önemli ancak Doaş bilançosunda değerlemede yüklü kar yazmayacak mı? Bir de spekülatör konusunu büyük resimden düşünmek gerek.Böyle bir satınalmayı tahmin edip önceden pozisyon alması için çok iyi kalpli olması gerekir ya da...🤔

8.  Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Tamam faaliyet konusu önemli ancak Doaş bilançosunda değerlemede yüklü kar yazmayacak mı? Bir de spekülatör konusunu büyük resimden düşünmek gerek.Böyle bir satınalmayı tahmin edip önceden pozisyon alması için çok iyi kalpli olması gerekir ya da...🤔
    Borsada 500 şirket varsa, 400 tanesi birilerinin elinde yıllarca oyuncak olmuş durumda. Muhtemelen satın alma olayını bizden önce duyup, kısmen toplamaya başlamıştır.

Muhasebesel olarak DGYO nun borsada işlem gören değerinin artması bize kâr yazar mı, onu tam bilmiyorum açıkcası. Böyle spek işlerle uğraşacaklarına, Gebze deki oteli bilinen bir işletmeye kiraya verseler daha mantıklı

Sayfa 101/388 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •