Sayfa 267/389 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon
Arama sonucu : 3108 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Bakalim bekledigim SUPRIZ kutlu haber gelecekmi ?!
    Nasıl bir haber bekliyorsunuz?

2. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1094347

Geçen sene Aralık ayı sonlarında kayıtlı sermaye tavanının yükseltilmesi için başvuruda bulunmuştu.
    Yukarıdaki bildirimde kayıtlı sermaye tavanının 660 milyon tl den 1 milyar tl ye yükseltilmesinin SPK tarafından onaylandığını görüyoruz.
    Yani YK %350 ye kadar bedelsiz sermaye artırımı kararı alabilir.
    DOAS en son sermaye artırımını %100 bedelsiz olarak 2010 yılında yapmış.
    6/2023 bilanço sonuçlarına göre üzerinde 86 adet bedelsiz potansiyeli birikmiş durumda.
    2023 yılı bilançosunda bu oran 100 katına ulaşabilir.
    Ben şahsen, sene sonuna kadar, YK kararı ile her an en az %200 bedelsiz sermaye artırımı ile ödenmiş sermayenin artırılmasının çok mümkün olduğunu düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by MET Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1094347

Geçen sene Aralık ayı sonlarında kayıtlı sermaye tavanının yükseltilmesi için başvuruda bulunmuştu.
    Yukarıdaki bildirimde kayıtlı sermaye tavanının 660 milyon tl den 1 milyar tl ye yükseltilmesinin SPK tarafından onaylandığını görüyoruz.
    6/2023 bilanço sonuçlarına göre üzerinde 86 adet bedelsiz potansiyeli birikmiş durumda.
    Ben şahsen, sene sonuna kadar, YK kararı ile her an en az %200 bedelsiz sermaye artırımı ile ödenmiş sermayenin artırılmasının çok mümkün olduğunu düşünüyorum.
    Üstad, kayıtlı sermaye sistemindeki şirketler bir sefere mahsus kayıtlı sermaye tavanını geçecek şekilde bedelli/bedelsiz sermaye artırım yapabilirler. Dolayısıyla çok daha yüksek oranda bir bedelsiz kararı da yönetim kurulunda alabilir çünkü yönetim kurulu bu yetkiyi genel kurul'dan aldı.

4.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Üstad, kayıtlı sermaye sistemindeki şirketler bir sefere mahsus kayıtlı sermaye tavanını geçecek şekilde bedelli/bedelsiz sermaye artırım yapabilirler. Dolayısıyla çok daha yüksek oranda bir bedelsiz kararı da yönetim kurulunda alabilir çünkü yönetim kurulu bu yetkiyi genel kurul'dan aldı.
    kayıtlıyı bedelsiz olarak geçebilir, bedelli olarak geçemez diye biliyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    kayıtlıyı bedelsiz olarak geçebilir, bedelli olarak geçemez diye biliyorum.
    Bedelli yaparak ta geçebiliyor üstad. Yanlış hatırlamıyorsam Aslan çimento yüksek oranlı bir bedelli yaparak kayıtlı sermaye tavanının üzerine çıkartmıştı sermayesini. Tabii hissenin spot fiyatı o dönemde çok yüksek olduğu için bedelsiz etkisi yapmıştı.

Alıntı Originally Posted by MET Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1094347

%200 kurtarmaz,,,geçen senenin kar ından 4.4 milyar tl temettü vermiş.,,,yarısını bedelsiz verse %1000 eder.
    Hisseyi ancak %1000 kurtarır ki,,bu sene kar beklentisi 18 milyar tl.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7. 31.12.2023 tarihinde enflasyon düzeltmesine tabi tutulacak bilançoyu beklemek isteyebilir yönetim.
    Genel olarak, bu enflasyon düzeltmesinin şirket bilançolarına ne gibi bir etkisi olacağını merak ediyorum açıkcası.

8. Yollar da Tesla elk..aracından geçilmiyor..Bunlar gecmi kalıyor?

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 267/389 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •