Sayfa 53/389 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 3107 madde; 417 - 424 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. ben artık durumu kanıksadım..şirket pay satışı yaptıktan sonra bu hissenin fişi çekildi...bilanço ve temettü beklentileriyle de hissenin yeni taşıyıcıları sisteme dahil edildi ve hareket alanları kısıtlandı.Bundan sonrası tamamen kendileri ile alakalı.Ne zaman para kazanmak istenirse o zaman herekete başlar gibi bir görünüm var.Bu arada sabrı olmayan taşıyıcıların sattıklarından nemalanma dönemi de olması muhtemel.Böyle olması üzücü ama görüntü bu.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Artık takibe son.Hisslerime blokajı da koyarım üstüme düşen görevi yapıp beklerim.

2.  Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    ben artık durumu kanıksadım..şirket pay satışı yaptıktan sonra bu hissenin fişi çekildi...bilanço ve temettü beklentileriyle de hissenin yeni taşıyıcıları sisteme dahil edildi ve hareket alanları kısıtlandı.Bundan sonrası tamamen kendileri ile alakalı.Ne zaman para kazanmak istenirse o zaman herekete başlar gibi bir görünüm var.Bu arada sabrı olmayan taşıyıcıların sattıklarından nemalanma dönemi de olması muhtemel.Böyle olması üzücü ama görüntü bu.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Artık takibe son.Hisslerime blokajı da koyarım üstüme düşen görevi yapıp beklerim.
    Aynen, 3 ay önce holding tarafından bir nevi ikincil bir halka arz gibi
    özel emirle 22 milyon lot satıldıktan sonra kağıdın şirazesi kaydı.
    O zamandan beri, yani 3 aydır yavaş yavaş bu mal piyasaya yediriliyor.
    Önce yatırım fonları sattı. Şimdi de geride kalan yabancı satıyor gibi görünüyor
    takasta ve belki de sonrasında emeklilik fonları devreye girecek.

Ama bana sorarsan zarardalar şu andan sonra satanlar.
    Çünkü o zamandan bu zamana TL %12 değer yitirdi.
    Kendilerini 140 TL'den almış gibi göremezler.
    Bir şekilde karlılık da devam ediyorsa bu kağıt yükselmek zorunda.
    Son düzenleme : Shiva; 07-03-2023 saat: 17:02.

3. Gelen KAP’tan sonra yarın nasıl olacak merak ediyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    564
    2,6 milyar tl kar eden gyo şirketini 5 milyar TL ye mi almış.

Gyo da temettü dağıttırsa verdiğinin yarısını geri alır.

Bu arada doaş holding oluyor giderek.

Kelin holdingi Doğuş holding varken neden bunu yapıyor oda ilginç.
    Halka açık değil holding.
    Gyo yu sattı kasaya parayı koydu,
    Doaş hisselerini sattı kasaya parayı koydu. Ne yapacak holding kasasında ki bunca parayı... Nedir kelin aklındaki...

5. Sayın zebun bu yorumu ciddi ciddi mi yazdınız? 2.6 milyar karın hemen hemen hepsi gayrimenkul değerlemesi. Hisse faaliyet karı neredeyse yok. Ve 1.8 milyar borçlu. Dggyo dertten başka bisey degil

6. Tipik bir sermaye transferi.... Benim için DOAS bitmiştir... YTD...

7. Kiracısı olduğu mülkleri almış gibi olmuş. En azından kasadaki nakit enflasyon karşısında erimemiş olur. İş alanını çeşitlendirilmesi de pozitif düşünülebilir.

8. Resmen kepazelik şu işlem. SPK'ya başvuruda bulundum izin verilmemesi için. Bir sonuç çıkmaz biliyorum ama göz göre göre de olmaz böyle bir şey..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 53/389 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •