Sayfa 378/387 İlkİlk ... 278328368376377378379380 ... SonSon
Arama sonucu : 3092 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. ne güzel yüksek kar açıkla önce yukarı çek sonra ver ,yüksek temettü açıkla ,herkezin iştahını kabart yukarı çek ,ondan sonra vur aşağı ,yukarı çek yine vur ..ne güzel kullanıyolar .tam bir kumarbaz gibi hareketler yapıyolar ..yüksek temettü vermenin biz küçük yatırımcılar için bir faydası yok .çünkü temettü verdiği kadar hisse düşüyor .faydası nerede ;düşmese temettü verdi derim .bu işi mal vermek yedirmek için güzel çeviriyolar ...yazık çok yazık ...

2. İncelemedim bilançosunu ama Sabancı Holding bile Doas'tan daha az kar açıklamış. Muhtemelen Koç Holding hariç borsada işlem gören tüm holdinglerden daha fazla kar açıkladı DOAS.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    Keşiş Dağı
    Gönderi
    1,450
    Blog Entries
    3
    Yarın endeks thy coşkusu ile nereye gidecek bakalım. Doas da tekrar 310 üstüne yerleşecek mi. Perşembe 18:05 göreceğiz.

4. ODD'nin verilerini incelediğimde en çok dikkatimi çeken nokta Chery'nin satış adetleri. Adamlar piyasaya sonradan girdi ama satış adetleri çok iyi. Sitesini incelediğimde de araç fiyatları uygun gibi geldi. Araçların tipi de yakışıklı. Performansı bilmiyorum.
    Doğuş'un Almanlar'la nasıl bir sözleşmesi var bilmiyorum ama bence Çinli bir üreticinin de distribütörlüğünü alsa iyi olacak gibi duruyor.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    Keşiş Dağı
    Gönderi
    1,450
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    ODD'nin verilerini incelediğimde en çok dikkatimi çeken nokta Chery'nin satış adetleri. Adamlar piyasaya sonradan girdi ama satış adetleri çok iyi. Sitesini incelediğimde de araç fiyatları uygun gibi geldi. Araçların tipi de yakışıklı. Performansı bilmiyorum.
    Doğuş'un Almanlar'la nasıl bir sözleşmesi var bilmiyorum ama bence Çinli bir üreticinin de distribütörlüğünü alsa iyi olacak gibi duruyor.
    Benim de aklıma gelen şirket ilk 3 aydan memnun ki, yılsonunu da önden siparişlerle de dengeleyebiliyor.
    Yılsonu yapılan kampanya istense her ay kotalı, kademe kotalı yapılabilir. 3 aylık veya 6 aylık da olabilir.
    Zaten içeriği değişmek ile birlikte 120 ile 140 bin satış adetine bu sene de çıkacaklar.
    Sadece anlık satış adetinin algısal baskısı yanında bayram öncesi nakte geçme hasidesi.

Anlık 311.
    Denge ve tutarlılık iyidir. Makul olmak en iyisidir.
    Portföy

6. Geçen hafta Kasımpaşa uzay oto birde hemen yanında DOD oto satış noktalarında tıka basa sıfır wosvogen doldurmuşlar bugünde Mecidiyeköy tam merkezinde çift katlı lojistik tırın üstünde yedi sekiz tane wosvogen sevkediyolardı kısacası bu aralar acayip bir şekilde sıfır araç sevkiyatı var

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    Keşiş Dağı
    Gönderi
    1,450
    Blog Entries
    3
    315 kapattı
    9,88-usd

Haziran vadeli temettü eksi olarak 318.95 alış ile kapandı.

Yani 3 aya %15-20 bandında yükseliş olacak. Farklı bir gelişme olmazsa. ytd.
    Denge ve tutarlılık iyidir. Makul olmak en iyisidir.
    Portföy

8.  Alıntı Originally Posted by talkandwalk Yazıyı Oku
    Benim de aklıma gelen şirket ilk 3 aydan memnun ki, yılsonunu da önden siparişlerle de dengeleyebiliyor.
    Yılsonu yapılan kampanya istense her ay kotalı, kademe kotalı yapılabilir. 3 aylık veya 6 aylık da olabilir.
    Zaten içeriği değişmek ile birlikte 120 ile 140 bin satış adetine bu sene de çıkacaklar.
    Sadece anlık satış adetinin algısal baskısı yanında bayram öncesi nakte geçme hasidesi.

Anlık 311.

Sayın talkandwalk,

Şirketin satışlarının etkileneceğini ben de düşünmüyorum. Hatta bu sene daha yüksek kar bekliyorum.
    Doğuş oto bu zamana kadar hep lüks ve lüks sayılabilecek segmentte ilerledi ve yine o şekilde ilerleyecek gibi duruyor. Son çeyrek hariç %20'ye yakın net kar marjı ile araba satıyordu. Son çeyrek %6 ile satıp ortalamayı %13,5 a çekmiş.

Sayfa 378/387 İlkİlk ... 278328368376377378379380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •