Sayfa 212/385 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon
Arama sonucu : 3078 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. Skoda tarafında da artışlar gayet yüksek seyrediyor.
    Skoda tarafındaki dezavantajımız %50 ortaklığımızın olması. Yönetim tarafı Yüce ailesinde. Yüce Ailesi de gayet güzel yönetiyor şirketi.
    Bundan sonraki süreçte önemli hususlardan biri de Mieller damper satışları ve büyümesi olabilir.
    Elektrik araç şarj istasyonu tarafında büyüme yavaş sanırım, yeni nesle geçiş zaman alacak gibi...

2. Taksi ücretleri uçtu.Bulmak zaten mesele.Keza okul servisleride büyük zam yaptı.Maddi durumu (0)için müsait olmayanlar 10 yasa kadar temiz ve güvenilir araç arıyor aliyor.Buda 2.eli canlandiriyor.Durumu iyi olanlarda 3/5 yılda bir araba degistiriyor.Trafige çıkan araç sayısı hergecen ay artiyor.Bu aynı zamanda markalarin servis gelirlerini doğuş gurubunda servis +TÜVTÜRK gelirlerini artiriyor.DAHA NE OLSUNBakarsınız ayın 21 dediya Pazartesi seans öncesinde açıklar bilançoyu.Oda 21 buda 21 misali.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Moroder Yazıyı Oku
    DGGYO tavan.

Bu ne demek oluyor şimdi?

6 aylık zararı 669 milyon TL.

Ne güzel alışveriş değil mi?
    Neyse nasılsa balık hafızalıyız, unutulur gider.
    Döviz pozisyonu nedeniyle kur zararı o bu çeyrekte doviz yuzde 35 yükseldi diye bu zarar oluştu dggyo da.

Sene sonu dggyo gayrimenkul değerlemesinden 2-3 milyar kar yazar.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

4. Sn.ereglili,Sn.Arif Turgay aydınlatıcı yazılarınız için kendi adıma çok teşekkür ederim.

5. Yaz ayları tatil nedeniyle oto satışları genelde durgun olur ancak bu sene temmuz ayında satışlar rekorları altüst etti.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

6. ben bu borsayı 25 yıldır tanıyorum ferit şahenk bu şirketteki küçük yatırımcıyı dökmeden hisseyi yükseltmez.eğer alıpta unutursanız o bu menfur mücadeleden kaybeden olur ozamanda doaş 1000 liraları bulur.ben 1000 lot aldım yoksayıyorum . uzun vade bekliyecem.ferit şahenkin kurduğu yada kurduttuğu tuzağa düşmeyecem. yatırdığım 1000 lotun parasıyla ferit şahenkten sıfır bir araba alıp binecem.... ömrüm yeterse ahdim var...

7.  Alıntı Originally Posted by Adige65 Yazıyı Oku
    Sn.ereglili,Sn.Arif Turgay aydınlatıcı yazılarınız için kendi adıma çok teşekkür ederim.
    rica ederim. faydalı olabiliyorsak ne mutlu!

8.  Alıntı Originally Posted by Fitbol Yazıyı Oku
    Doğus Otomotiv'i sadece otomobil ve hafif ticari araç satan bir şirket olarak görmemek gerekir.
    Diğer iştirakleri ve iş ortaklıklarıyla da para kazanan bir şirket var ortada.

Örneğin, %49 oranında paya sahip olunan VDF Servis'in bünyesinde finansman, faktoring, sigorta ve filo şirketleri var.
    VDF Servis'in %100 oranla sahibi olduğu VDF Filo'nun 6 aylık finansal sonuçlarını KAP'ta bulabilirsiniz.
    VDF Filo'nun 2. çeyrek karı geçen yıl 81 milyon TL iken bu yıl 230 milyon TL'ye, 6 aylık karı ise geçen yıl 127 milyon TL iken bu yıl 563 milyon TL'ye çıktı.
    Özellikle ikinci el araç satışlarından elde edilen gelir, artan otomobil fiyatları sonucu, epey artmış ve karlılığı olumlu etkilemiş.
     Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Doas 6 aylık vergi dairesine 7,888 Milyar TL kar açıkladı. Ancak

Gecen sene sonu spkya bildrilen 7.8 milyar tl vergiye açıklanan 5.2 milyar tl net kar

Orda iştiraklerin, servislerin, TÜVTÜRK ün vb. karları yok

SPK ya pazartesi akşamı bildirilecek kar daha yüksek gelecektir

İştirakler ve iş ortaklıkları onlar kendi vergisini ayrı bildiriyor. Çünkü hepsi farklı şirket. Spk bilancosunda ise hepsi dahil konsolide oluyor.

İlk ceyrek iştirak karı 773 milyon.

Bunu 2 ile çarp yaklasik. Çünkü 1. ceyrek+2.ceyrek gibi düşüneceksin. İki ceyrek de yoktu VUK da.

+1,550 ekle.

7,888+1,550= 9,438 yapar.

Dggyo karı bu çeyrekte konsolide olmayacak, finansal yatırım gibi gostereceklermiş. Dggyo hisse fiyat değişimine göre yani dggyo piyasa değerine göre degerlendirilirse cok iyi olur.
     Alıntı Originally Posted by Gol Kralı Yazıyı Oku
    Buyursun versin tabana Feri tt...

Yatırım tavsiyesi değildir...Kendi hür iradenizle yatırım yapın....
    Merhaba hisseyi ilk kez cuma günü alarak ortaklığa dahil oldum.Bol kazançlar dilerim.

Benim anlamadığım bir konu var.Ferit Şahenk hissenin yüzde 65 ine sahip,temettünün çoğu ona gidiyor.Burada hisseyi baskılayan,düşüren kişi olarak onun adının söylenmesini anlamıyorum.İhtiyacı yok ki onun.Tahtacı o değil bana göre.Bankalar, aracı kurumlar tahtacı bana göre.

Yanılıyor muyum?

Sayfa 212/385 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •