Sayfa 16/388 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 3102 madde; 121 - 128 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    563
    Yıllar önce(2015) şirket, halka açık kısımdan şirketin %10 una tekabül eden 22 milyon hisseyi tek kalemde almıştı 12 tl den.
    Bende o zaman aynı nedenle, bu fiyattan patron alıyorsa kesin bir plan var demiştim. Bu kadar para bağlanırmı demiş ve 10 tl de izleme almış 8 tlden ilk alışı yapmış, düştükçe kesin bişey var diyerek düştükçe aldım.
    Çok şükür ki, artık birikimimle aldığım, geçim parası ile almadığım için 4 yıl kadar beklemiş. 3,5 tl fiyatları görmeme rağmen, temeli 3,5 tl yi desteklemediği için sabrettim, taki 2020 yılına kadar. Sonra trend değişti ve yukarı döndü, trende yapıştık, bu yıl hisseden çıktım.
    Beklediğimin karşılığını çok iyi aldım. Ama 7 yıl oyaladı.

Düşer çıkar bilmem ama bir plan vardır mutlaka...

O kadar vaktiniz varmı, mesele o gibi

2. Bilanço verileri gayet iyi gidiyor.
    Sektör veya bilanço bozulmadıkça satmanın bir mantığı olmadığını düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir

3. Bu hisse neden bu kadar sığ

4. Açıklamaya göre %4 lük bir satış olmuş..bu mallar fonlara gitmişse karlı gördükleri her kadeneden tahtaya verebilirler. Bunu satan Doğuş holding 6 ay süre ile satmama şartı getirebilirdi.. Eğer tahtayı likit yapmak istiyorsan ki doğrusu b o zman %800 bedelsizi vererek pay sayısını çoğaltır fiatı düşürü ve işlem hacmini artırırsın..

5.  Alıntı Originally Posted by _ZeBuN_ Yazıyı Oku
    Yıllar önce(2015) şirket, halka açık kısımdan şirketin %10 una tekabül eden 22 milyon hisseyi tek kalemde almıştı 12 tl den.
    Bende o zaman aynı nedenle, bu fiyattan patron alıyorsa kesin bir plan var demiştim. Bu kadar para bağlanırmı demiş ve 10 tl de izleme almış 8 tlden ilk alışı yapmış, düştükçe kesin bişey var diyerek düştükçe aldım.
    Çok şükür ki, artık birikimimle aldığım, geçim parası ile almadığım için 4 yıl kadar beklemiş. 3,5 tl fiyatları görmeme rağmen, temeli 3,5 tl yi desteklemediği için sabrettim, taki 2020 yılına kadar. Sonra trend değişti ve yukarı döndü, trende yapıştık, bu yıl hisseden çıktım.
    Beklediğimin karşılığını çok iyi aldım. Ama 7 yıl oyaladı.

Düşer çıkar bilmem ama bir plan vardır mutlaka...

O kadar vaktiniz varmı, mesele o gibi
    Herkese Merhaba,

2014 yılında ilk yatırımımı doaşa yapmıştım. 2015 ağustosta çok güzel bilanço açıklamasına rağmen 17 TL. civarlarından sağlam satış yemişti. Satma fırsatı vermemişti. Akabinde 15 temmuz darbe girişimi sonrası şirket hisse geri alımı programı açıkladı 27.07.2016 tarihinden başlayarak 17.11.2016 tarihine kadar 22.000.000 Adet hisseyi 220.161.803 bedelle geri alımını yaptı.

Ben 6 yıllık yatırımdan sonra 2020 temmuz ayında hissemi sattım. Çıkıştan nasiplenemedik.

6.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Açıklamaya göre %4 lük bir satış olmuş..bu mallar fonlara gitmişse karlı gördükleri her kadeneden tahtaya verebilirler. Bunu satan Doğuş holding 6 ay süre ile satmama şartı getirebilirdi.. Eğer tahtayı likit yapmak istiyorsan ki doğrusu b o zman %800 bedelsizi vererek pay sayısını çoğaltır fiatı düşürü ve işlem hacmini artırırsın..
    Selamlar.
    1) Satılan mallar Citi yatırım, Emeklilik fonları, gedik yatırım, ak yatırım ve yatırım fonları tarafından alınmış. 8.8 Milyon Yapı Kredi yatırımdan çıkmış. Yani halka açıklık oranında değişim yok. Hisseleri alanlar satmadan tutarlarsa aktif hisse adedi yine eskisi gibi olur kanaatimce ama Kurumsal yatırımcı oldukları için ciddi bir kazanç elde etmeden çıkacaklarını sanmıyorum.
    2) Burada odaklanmamız gereken şeyin şirketin mali durumudur. Güçlü kar ve yüksek temettü devam ettikçe hissenin performansına ve yatırımcı talebine yansıyacaktır.
    3) Ayrıca temettü avansı veren kaç tane şirket var ki! Siz bakmayın piyasada ufak şirketlerin aşırı abartılmasına. temettü verecekler mi bakalım. Hisse sahipliğinin özü temettüdür bu nedenle yatırımcının da temettü için yatırım yapması gerekir.
    4) Şu sıralar biraz durgunluk yaşansa da hisse değişimi (kısacılar / uzuncular) sonrası hissenin hak ettiği yere geleceğini değerlendirmekteyim.
    5) Yüksek tutarda (1.22 milyar TL) hisse alan yatırımcıların hissede potansiyel görüp de aldıklarını düşünmekteyim.
    6) Hakim ortak sadece %4 lük kısmını sattı. kalan % 71 yine kendisinde. Dolayısıyla alacağı karardan %71 düzeyinde etkilenecektir. Benim için hisseyi uzun vade tutma kararımda değişiklik yoktur.

7. İşlem hacmimiz azdı. Hisse satışıyla hacim artar. Belki endex 50 ye bile gireriz.

8. DOAS DOAS DOAS DOAS DOAS Hareket başladı,gelsin tavanlar,benim görüşüm olup asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 16/388 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •