Sayfa 238/385 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon
Arama sonucu : 3078 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. DOAS DOAS DOAS DOAS ,,,,pazartesi bi tavan yakışır, diye düşünüyorum, tabiki asla yatırım tavsiyesi olmadan, bakalım görelim...

2. Firmanın yatırımcı ilişkileri sunumunda 30/06/2023 itibariyle stokda 18/19 bin araç gözüküyor..Buda TemmuzAgustos Eylül döneminde araç satışı konu şunda bir sıkıntı olmaması gibi bir avantaj yaratır.Ekim Kasim Aralık döneminde de yeni gelecek ve bu dönem gelen araçlarlada full depo bir satış stoğu olur diye düşünüyorum
    buda yılsonu bilançosunun oldukça güçlü olmasını sağlar.Ne dersiniz?

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 1 Eylül itibari ile hergün araç piyasasını takip etmeye çalışan biri olarak gördüğüm şu.

Polo Golf, Audi A3 gibi araçlar hala yok satıyor. Adamlar ne getirse (Bu 3 modelde) anında gidiyor. Keza Cupra markalı araçlara da talep çok güçlü. Şu an satışları etkileyen olay ne kadar araç getirebildiğiniz. Eylül'ün ilk haftası 3 gemi araç daha getireceği söyleniyor Doaş'ın yüklü mal sevkiyatı yapılıyor.

Temmuz'da tarihi bir rekor görmüştük satışlarda ancak Ağustos'ta yeterli miktarda araç getirilemediği için bir nebze düşüş görebiliriz fakat eylülde tekrar bir sıçrama bekliyorum.

YTD.

4. Zaten bu araç fiyatları BAZ model araçların 2/3 kati.Yani adetten ziyade üst segment satışlar önemli.Zira bunların öyle yada böyle dediğiniz gibi hazır alıcısı var..Hele ki yilsonuna doğru yada yeni yıl ilk aylarinda elektrikli araçlar gelecek buda az adet çok ciro anlamına gelecek..bunlarda borsa tabiri ile yavaş yavaş satın alınacaktır diye düşünüyorum...

Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Zaten bu araç fiyatları BAZ model araçların 2/3 kati.Yani adetten ziyade üst segment satışlar önemli.Zira bunların öyle yada böyle dediğiniz gibi hazır alıcısı var..Hele ki yilsonuna doğru yada yeni yıl ilk aylarinda elektrikli araçlar gelecek buda az adet çok ciro anlamına gelecek..bunlarda borsa tabiri ile yavaş yavaş satın alınacaktır diye düşünüyorum...

Şirketin yatırımcı ilişkileri elektrikli araçların 2024 yılı içerisinde Türkiye'de satışa sunulabileceğini bildirdi. 2023 sonu imkansız, belki 2023 sonunda ön teklif vb. toplar. Bayilerde artık araç var. Yeni bir arkdaşıma Q3 aldık. Tiguan, Taigo modelleri geldi. Yine araç seçemiyorsunuz ama en azından alacağınız aracın net fatura fiyatını almaya gittiğinizde öğreniyorsunuz.

6. İyi günlerde kullanılsın.Ciro arttı yani..Çupra falan hemen veriyorlarmi?Eylül'de fiyatlar güncellendi deniyor.
     Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Şirketin yatırımcı ilişkileri elektrikli araçların 2024 yılı içerisinde Türkiye'de satışa sunulabileceğini bildirdi. 2023 sonu imkansız, belki 2023 sonunda ön teklif vb. toplar. Bayilerde artık araç var. Yeni bir arkdaşıma Q3 aldık. Tiguan, Taigo modelleri geldi. Yine araç seçemiyorsunuz ama en azından alacağınız aracın net fatura fiyatını almaya gittiğinizde öğreniyorsunuz.

7. sene sonundan ben fazla ümitli degildim daha önce showromda neredeyse hiç araç olmazdı olsa da 1 gün sonra kaybolurdu ama şimdi 1 haftadır işe giderken bakıyorum 1 tane tiguan 1 tane t-roc 1 tane t-cross var satılmayı bekleyen...faizler çok arttı... hayırlısı bakalım...

8. Bu yıl sonu toplam oto pazarinin 1 milyon sınırını ilk defa asmasina kesin gözüyle bakılıyor.Bu rakam içinde Doas da payını alacaktır.Ustelik kur nedeni ile yüksek fiyat ve yüksek ciro ile...Sonbaharla birlikte TV lerde sık sık Araç reklamları dönmeye başladı..Yurt dışından araç teminin dede bir sıkıntı gözükmüyor.Bu yıl O yıl olabilir..Araç satışı ve hisse satış farkı dolaýısiyle artan ve artacak karlara servis ve TÜVTÜRK gelirlerini ekleyince tahmini kar beklentilerini alalım? bidevDGGY degerlemeleri olacak elbette.Hayirlisi..

Sayfa 238/385 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •