Sayfa 312/385 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362 ... SonSon
Arama sonucu : 3077 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. Ocak bitti Subat bitti bir bilancoyu gonderemediler.Sorarim büyük bankalardan holdinglerden daha mi zir bunun bilancosunu cikarmak.Ver bana 21 milyar kar yazayim bitsin.SAKA TABİ...Bu bilanco isi beni borsadan soguttu.Kafa dinliyorum su ara..

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Eylül 2023 de 262 den alıp , Kasım 2023 de 293 den satmışım
    Şu an 264 TL. ( 5 ay önceki fiyat ) .... Bu 5 ayda şirket karını arttırmış , pd/dd si ve fk. sı daha da uygun hale gelmiş. Bütün bunlara rağmen ,
    Nasıl oluyor da 5 ay önceki fiyatlarda seyrediyor.
    Bazı forumlarda , hissenize blokaj koyun , yoksa sizin hisselerinizle aracı kurumunuz sat-al yapıp lotlarını arttırıyorlar , tabii hissenin fiyatı da bu durumda hiç artmıyor , diye bazı görüşler ileri sürülmüş. Artık , bu görüşlere ben de inanmaya başladım ve hisselerime blokaj koymayı düşünüyorum. Tabii , bunu sadece benim yapmam yetmez. Diğer ky. lerin hisseleriylede bu sat-al işlerini yapabilirler
    Bence bütün ky. lerin DOAŞ hisselerine blokaj koydurması gerekir.
    Aksi halde , eğer forumlarda yazılanlar doğruysa , bu hisse , aylarca hep git gel yaparak 1 adım bile ileri gidemez. Aracı kurum , ucuzdan boyna hisse sayılarını arttırır.

Bugün fiyatı uygun diye 267,5 dan bir miktar aldım , hemen sopayı basıp 264 den kapattılar.

3. Elimi sürdüm Alman sanayisi çöktü arkadaş. Hisse 260, hisse başı kâr 100 civarı sanırım... Pek anlamıyorum matematikten ama bu şekilde hbk'a sahip başka şirket varsa bilmek isterim:/

4. Bilanco 15 Martta imis...baslar kiprasmaya...

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Son 5 yılda karı en fazla artan şirketler:

DOAS.............. 3613%
    KARSN............ 2457%
    ODAS .............1554 %
    BAGFS ............1484 %
    MGROS........... 1130 %
    ASUZU............. 890 %
    TURSG............. 805 %
    YYLGD .............760 %
    KRDMD............ 683 %
    MAVI............... 611 %

6. Aylar öncesi , birçok aracı kurum tarafından 360 TL. hedef fiyat gösterilmesine rağmen , hala 264 TL. de nasıl kalabiliyor. Bu aracı kurumlar böyle yüksek bir hedef fiyat göstererek bizim satmamızı engellerken , hatta bizlere yeni alımlar yaptırırken , hissenin fiyatı nasıl yerinde sayıyor ?

Bir acaiplik var , ama çözemiyorum. Şu anda çoktan 300 TL. lerin üstünde işlem görmesi gerekirdi.

7. Tofaşın normalde 7.7 gelecek karı enflasyon muhasebesine göre 2.6 geldi. Biz normalde 5-6 kar yazacağımıza göre enflasyon muhasebesine göre son çeyrek zarar yazdı diyebilirler mi? Aklıma kötü kötü şeyler geliyo. Kelde fırıldak bitmez. Millete sattırırlar, ilk çeyrek 10 milyar kar ettik derler. Bi bu kaldı yapmadıkları.

8. 12 aylık bilançoda yeniden değerlenmelerle , belki de pd/dd si 1,5 lere ; fk. sı da 2,5 lara düşecek.
    Bütün bu beklentilere rağmen hala yerinde sayıyor , hatta düşüyor.
    Çok acayip bir durum var.
    Ben çözemedim. Çözen bir arkadaş varsa katkılarını beklerim.

Sayfa 312/385 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •