Sayfa 372/385 İlkİlk ... 272322362370371372373374382 ... SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. Bu piyasada ahmak olacaksin,bozan arz a dalip vuracaksin,sasa gidiyor diye hektas alip kose doneceksin. Adam bedelsiz acikliyor hektas tavana gidiyor biz burda 3,5 fk nin faize satis adedine odaklanalim 2-3 puan kazanacsz diye

2.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    makul bir yaklaşım, düşüncelerinize katılıyorum
    bankalar zaten kredi vermiyor, ama insanlar araba almaya devam ediyor... ilk 2 ay fena değildi. üstelik %10 ila 20 arasında zamlanmış haliyle alıyorlar.
    bilanço bu yılı aratmaz hatta daha yüksek gelecektir.
    arkadaslar genel olarak satılan araçlar kredı ıle satım oranı çok az . sosyal medyada kendını uzman olarak sanan uc bes kısının soylemı bunlar ( adlarını yazmaya gerek yok biliyorsunuz ). rakamlar açık ve net kredılı satıs oranı yok denecek kadar az. ww gurubunda 3 milyonluk aracı kım kredı ıle alıyor . 6 mılyonluk aracı kım alıyor kredı ıle . bu çapszılık nedenıyle zaten dusuk rakam verıyorlar .

3.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    arkadaslar genel olarak satılan araçlar kredı ıle satım oranı çok az . sosyal medyada kendını uzman olarak sanan uc bes kısının soylemı bunlar ( adlarını yazmaya gerek yok biliyorsunuz ). rakamlar açık ve net kredılı satıs oranı yok denecek kadar az. ww gurubunda 3 milyonluk aracı kım kredı ıle alıyor . 6 mılyonluk aracı kım alıyor kredı ıle . bu çapszılık nedenıyle zaten dusuk rakam verıyorlar .
    hele hele sıfır araclar artacak ama 2. ellerın fıyatı düşecek diyen gerzekler bile vardı aptallık zirve

şu an en kötü durumda olan arjantın de siz araç satılmadıgını mı sanıyorsunuz
    bence doas ın tek eksıgı ww fabrıkası ıcın yenı bır atak yapmaması .

4. Doas ın diğerlerinden farkı, diğerlerinin ihracat yapması doasın sadece ithalat yapması. Sanırım bu yüzden diğerlerine ayak uyduramıyor.

2311DRK48G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Kötüyü düşünüp Ceo’nun dediklerinin doğru çıkacağını varsayalım.
    %30 daralma olsun ve DOAS’da bundan %30 etkilensin. Net kar marjı da artmayıp %13,5 kalsın. 2023 net karını 20 milyar dersek , 2024 yılında da net kar %30 düşsün ve bu durumda 2024 net karı 14 milyar olur. HBK = 14 Milyar/220 = 63,63 olur.
    Şu an fiyatı 310 dersek prospektif FK = 310/63,63 = 4,87 olur. En kötü senaryoda bile şu an prospektif FK, 5’in altında. Muhtemelen aracı kurumlar da Ceo’nun ön görülerine göre hedef fiyat veriyor. Çoğunun hedef fiyatı 350-400 arası. 2024 ilk çeyrek sonuçlar gelince hedef fiyatları değişir. Zaten en iyi bildikleri iş hedefleri tutturamayıp revize yapmak. Böyle rapor sokaktan geçen adam da hazırlar. Önemli olan ileriyi tahmin etmek ama Türkiye’de bu işler böyle .

Ben ise 2024 yılında 2023 yılından daha az kar edeceğini düşünmüyorum. Bence 2024 yılı toplam net kar en az 2023 kadar gelir. Bir kere araç fiyatları sabit durmuyor . 2022 yılında yaklaşık 500 bin TL olan Seat İbiza DSG 2023 yılının sonlarında 1 milyon TL’ye kadar çıktı. Bu en alt segmentte böyle. Bir de lüks segmentte artışlar daha fazla. Enflasyon düşecek deseler de o kadar kolay gözükmüyor. Burada borsanın geneli için tek sıkıntı faizin FK’sının da çok düşük olması.
    Bu da sıkıntı,,,,%65 enflasyon var,,20 nin %65 i 33 milyar kar gelmeli ki,,enflasyondan korusun.
    Analistler 2024 de karı nı artıracak şirketleri ön plana alıyorlar.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6. şuana kadar 3,5,8,10 günlük ortalamalarının altında seyrediyor .20 günlükte 297 10 . bu faizlerin yüksek seyretmesi; temettü bahanesiyle ters köşe yaptılar ..zaten temettü alsan ne olacak ,senetin fiyatı aynı durmuyorki verdiği kadar düşüyor .ne anladım ben bu işten ,belki temettü ile birlikte çıkış yakalarız dedik ,onlar bizi yakaladı ...hadi hayırlısı ...bekliyoz zaten .

7. Temettu yerine bedelsiz verse piyasada kagit cogalir ve bir iki kisinin insafina kalmaz

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by atmaca124 Yazıyı Oku
    şuana kadar 3,5,8,10 günlük ortalamalarının altında seyrediyor .20 günlükte 297 10 . bu faizlerin yüksek seyretmesi; temettü bahanesiyle ters köşe yaptılar ..zaten temettü alsan ne olacak ,senetin fiyatı aynı durmuyorki verdiği kadar düşüyor .ne anladım ben bu işten ,belki temettü ile birlikte çıkış yakalarız dedik ,onlar bizi yakaladı ...hadi hayırlısı ...bekliyoz zaten .
    Bu borsada algi herseydir, sasa bedelsiz aciklar tavana kitler kac milyar lotu var 20m lotla bozmaz,hektas kel alaka sasa ya endekslenmis tavana yurur, doas temettu verir doner 2 avans verir ustune 20 milyar kar eder, simdi tasasina duseriz verdigi temettuden ne olur ki diye. Su olur bu sirket temettusunu dagitir,satislari daralmazken daralacak denir yine 20m ustu kar eder.Bu da surdurulebilir yapar guven verir. Yukarida verdigim orneklere gore 3,5 fk lik sirkete oldukca supheli yaklasiyoruz bu da tahta yapicinin isine geliyor kalktigi yerden basina vuruyor yanina kar kaliyor

Sayfa 372/385 İlkİlk ... 272322362370371372373374382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •