Sayfa 63/385 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 3075 madde; 497 - 504 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

Bu kadar yatırımcı tabana mı geldi ? Anlamadım. Su akar yolunu bulur. Bu saatten sonra bedavaya veremem. İstediklerini yapsın çakallar. Ytd.

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

2.  Alıntı Originally Posted by katti Yazıyı Oku
    Bu kadar yatırımcı tabana mı geldi ? Anlamadım. Su akar yolunu bulur. Bu saatten sonra bedavaya veremem. İstediklerini yapsın çakallar. Ytd.

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aynen benden de aynı düşünceler
    çakala çukala yedirecek paramız yok
    satmadığım sürece zararda değilim
    Doas çok büyük bir şirket. Toparlar nasıl olsa
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by canozlu Yazıyı Oku
    illegal bir durum yok. bir sonuc cikacagini sanmiyorum, zaten dogus bunu avukatlarina ve mali musavirlerine danismadan asla yapmaz.

buradaki durum guven ile alakali, halka acik sirketin bilancosunda Boyle Kara delikler olusturursaniz hisse taban yer. Ben de azaltacagim sanirim.
    Hocam öyle düşünmeyin. Tam tarihini hatırlamıyorum ama sanırım 8-9 sene evvel, işgyo aynı grup şirketlerinden karsız tskgyo şirketini alacağını kapta duyurdu. Yatırımcı kıyameti kopardı ki bende de işgyo vardı, takip ediyordum. Yaklaşık 9-10 ay içinde bu kararı geri almak zorunda kaldılar. Halen 2 şirket de ayrı ayrı işlem görüyor borsada. Yani demem o ki iş grubunun da avukatları danışmanları vardır ama böyle bir saçmalığa yeltenmişlerdi. Ky şiddetle itiraz ederse bunlar da geri adım atabilir...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Verilecek temettüyü ky' a

yedirtmemek için yine klasik

dümene başlamışlar

yatacak yeri yok bunların
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Hocam öyle düşünmeyin. Tam tarihini hatırlamıyorum ama sanırım 8-9 sene evvel, işgyo aynı grup şirketlerinden karsız tskgyo şirketini alacağını kapta duyurdu. Yatırımcı kıyameti kopardı ki bende de işgyo vardı, takip ediyordum. Yaklaşık 9-10 ay içinde bu kararı geri almak zorunda kaldılar. Halen 2 şirket de ayrı ayrı işlem görüyor borsada. Yani demem o ki iş grubunun da avukatları danışmanları vardır ama böyle bir saçmalığa yeltenmişlerdi. Ky şiddetle itiraz ederse bunlar da geri adım atabilir...
    Bu durumu ben de hatırlıyorum.Bayağı bir fırtına kopmuştu.Gelin görün ki yas ilan edildiğinde işlem görmeye devam eden bir piyasada, şirketlerin bu tür oldu bitti işlerinin irdeleneceği bir yaklaşım olacağı düşüncesi pekçoğumuz için akla yatkın gelmiyor.Gönül ister ki şu an sosyal medyada dile getirilen bu haksızlık ses getirir ve yatırımcılar bu adaletsiz yaklaşımdan zaferle ayrılırlar.Yoksa bundan sonra da birbirimizi ''biz bize yeteriz'' yaklaşımıyla teselli etmeye devam edeceğiz.Siz yabancı bir fon olsanız bu gelişmeye ne tepki verirdiniz? Bir daha hangi güven duygusu ile gelip yatırım yapacaksınız.

6. doaş bu parayı nereden ve nasıl ödeyecek.. kasadaki paradan. kasadaki parayı kaydileştirmek gerekmez mi peki... sermaye 220 milyon.. 5 milyar a şirket al.. yıllık kar 8 milyar.. nasıl olacak bu iş.. tabanda 2.750 milyon lot oldu... şapkadan tavşan çıkmaz mı.. güzelim şirketi ne yaptılar yahu... olmaz da... bu işte bir iş var...fırsat da vermiyecekler anlaşılan.. yazık...

7. Bu olayı eğer isterse sadece siyasi irade çözer,tek kelime bu bir soygundur.

8. Arkadaşlar lütfen herkes spk ya yazsın. Bu sıradan bir aldığı hissesi yürümediği için isyan eden, spk yı göreve çağıran klasik ky serzenişi değildir. Bu bilinçli yatırımcının soyulmasıdır. Bu, bazı siyasi figürlerin altını çok da doldurmadan söylediği "şişirilmiş şirketlerle ky yi çarpacaklar" söyleminin haklı olduğu şekilde algılanabilecek (öyle olmadığı halde) bir vurgundur.

Hem spk ya yazacağım hem de genel kurula katılıp bu kararı verenlerin çoluk çocuğundan çıkması yönünde "dilek ve temennide" bulunacağım.

ELE-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 63/385 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •