Sayfa 75/385 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon
Arama sonucu : 3075 madde; 593 - 600 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. Dggyo nun yılsonu yayınlanan faaliyet raporunda, şirketin % 84,55 inin
    halka açık olduğu görülüyor. Doğuş Holdingin payı burada sadece % 15.05%.
    Satın alma ile ilgili Kap bildiriminde Dggyo nun 93,65 % sinin
    Doğuş Holdinge ait oduğu görülüyor.
    Bu nasıl olabilir acaba.
    Sanki, bu işde bazı pis kokular var.
    Yorumu olan var mı??

2. Geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı sunumu yapılacaktı.Bu toplantıya ait detaylara ulaşabilen var mı? Sadece yerli kurumsal yatırımcılar mı katıldı yoksa yurtdışı yatırım firmları da dahil mi?

3. Sorun şu, şu anda Gyo lar defter değeri ve altında fiyatlanıyor borsada. zörneğin Torunlar Gyo defter defter değerine göre
    plması gereken fiyat 34 tl iken, borsa fiyatı 18 tl. Yani sşağı yukarı yarısı.
    Burada ise 3 küsür milyar özkaynağı olan şirketi 5 küsüre almışız.
    Yani çok pahalı bir fiyatlama olmuş.

4. İddia edilenler,1-sözleşmesinde ihtiyaç duyulan gayrimenkulu alma hakkının olması,otelleri degil,2- 10 günde borsada fiyatı şişirilen dgyy nin fiyatının yapay olması,3- 6 kişilik yönetim kurulunun 4 yöneticisinin de iki şirkette de yönetici olması geriye iki bağımsız yönetici kalıyor ve işlemi gerçekleştirmeye yetecek salt çoğunluk kalmıyor tezleri.
    Bence neden bağımsız şirketlere fiyat degerlendirmesi yaptırmıyor hele hele doaş'in otel isletmeciligi ile iliskisi ne alaka bu düpedüz para çalmak.

5. Yabancı fonların bu son gelişmelere ne tepki verdiğini ya da vereceğini halen anlamış değiliz.Halen takasta %30 civarında bir yabancı portföyü görünüyor.( Citi+Deutsche ).Aylıkta Citibankın satışları 3 milyon lota yaklaşmış.Burada bence dikkate alınmayan bir detay var.Yabancı fonlar bir şirkete yatırım yaparken sadece temel odaklı bakmıyorlar.Yönetim kadrosu,gelecek projeksiyonları hatta jeopolotik konuma kadar her detayı incelerler.Son dönemde büyük bir deprem afeti yaşadık.Uzmanların yıllardır İstanbul konusunda uyarıları var.Bilim diyor ki bu durum bir gün vuku bulacak ama tek bilinmeyen zamanı.Siz bir yabancı fonsunuz Doğuş Oto nun esas faaliyet alanına yatırım yapmışsınız ve bir gün size deniyor ki artık gayrimenkul de bizden sorulur.Portföyünüz İstanbul odaklı.En küçük detayı bile atlamayan yabancı fonların gözünde bu durum dikkat çekmez mi? Aynı durum yerli yatırımcılar için de geçerli.Belki bu riski onlar da görüyor ve bu şekilde bir nevi emrivaki br kararla riske ortak ediliyoruz.Yabancı fonlar sırf bu yüzden her gün portföyü azaltmaya başlasa bunun sorumluluğunu kim üstlenecek?

6. Ferit beyin aklından neler geçiyor bilemeyiz . Doğuş otomotiv'i zarar edecek duruma sokacağını düşünmüyorum.
    Evet gmyo almak bu işde uzun süre neler yapacak ilerde görülür.
    Dggyo halka açık taraf duracak diğer 15 lik kısım tarafını satın aldiysa birleştirmek istiyor. Tek elden yönetmek istiyor . Bu sene GYO iyi kâr etmeseydi almazdı herhalde.bu senede iyi kâr etmesine çalışacaklardır.
    Sonuçta işletmenin birinci amacı kâr etmektir.
    Ferit şahenk'te profesyonel bir girişimcidir.
     Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Yabancı fonların bu son gelişmelere ne tepki verdiğini ya da vereceğini halen anlamış değiliz.Halen takasta %30 civarında bir yabancı portföyü görünüyor.( Citi+Deutsche ).Aylıkta Citibankın satışları 3 milyon lota yaklaşmış.Burada bence dikkate alınmayan bir detay var.Yabancı fonlar bir şirkete yatırım yaparken sadece temel odaklı bakmıyorlar.Yönetim kadrosu,gelecek projeksiyonları hatta jeopolotik konuma kadar her detayı incelerler.Son dönemde büyük bir deprem afeti yaşadık.Uzmanların yıllardır İstanbul konusunda uyarıları var.Bilim diyor ki bu durum bir gün vuku bulacak ama tek bilinmeyen zamanı.Siz bir yabancı fonsunuz Doğuş Oto nun esas faaliyet alanına yatırım yapmışsınız ve bir gün size deniyor ki artık gayrimenkul de bizden sorulur.Portföyünüz İstanbul odaklı.En küçük detayı bile atlamayan yabancı fonların gözünde bu durum dikkat çekmez mi? Aynı durum yerli yatırımcılar için de geçerli.Belki bu riski onlar da görüyor ve bu şekilde bir nevi emrivaki br kararla riske ortak ediliyoruz.Yabancı fonlar sırf bu yüzden her gün portföyü azaltmaya başlasa bunun sorumluluğunu kim üstlenecek?
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

7. Ben hala bu işlemin-ister spk yoluyla,ister mahkeme yoluyla olsun-iptal edileceğine inanıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by adner45 Yazıyı Oku
    Ben hala bu işlemin-ister spk yoluyla,ister mahkeme yoluyla olsun-iptal edileceğine inanıyorum.
    Keşke diyorum bu türden pek etik olmayan bir yola başvurmayıp bedelli sermaye arttırımı yapsalarmış.Ne bu kadar tepki çekerdi ne iyi niyetleri sorgulanırdı.Bir de kalkıp durumu sinerjiye bağlamak tüyü dikmek olmuş resmen.

Sayfa 75/385 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •