Sayfa 254/388 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354 ... SonSon
Arama sonucu : 3104 madde; 2,025 - 2,032 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Açıkçası bende 15 mioyonluk hisse satışını haberini medyada olumsuz kullanmalari ve Doğuş holding otomotiv sektöründen çıkıyor şeklinde negatif yaygara yapanlar yüzünden son gelen güzel bilançosunun henüz hisseye yansıtmadığını düşünüyorum. Ayrica 15 milyonluk hissenin daha önce den alındığı için (belki 105 rakamlarindan alınmış olabilir) ama şimdi 260 gibi rakamlardan yabanci kurumlara satışı yapıldı ve bundan şirketin baya kârlı çıktığını düşünüyorum ben. Ayrica Kap a açıklama yapmış dün şirket. Sirketin açıklamalarında Otomotiv sektöründe devam ediyoruz bu sektör temel faaliyetimizdir, yatirimlara devam ediyoruz demiş. Bu olumsuz haberleri kesmiş oldu bu sayede. Zaten kasasinda bir hayli nakit para oluşacak ve bunu da yine güzel şekilde değerlendirirler ise eğer şirket hızlı buyumeye devam edecektir bence. Zaten geçen seneki araç satışları ile kıyaslayınca çok güzel satış rakamları ortaya çıkıyor. Veriler bence güzel. Hatta Çin araç üretim talebine yetişemiyor diye haber okumuştum. Açıkçası pandemide ve savaş çıktığı zamanlarda araç üretiminde frene basan, çip krizi yaşayan otomotiv sektörü şimdi çok daha canlı hale gelmeye başladı bence. Araba bir ihtiyaçtir ve alternatifi yok. Günümüzde hem şirketler hemde firmalar sürekli araçlarını modellemek için uğraşıyorlar. Birde şunu eklemek isterim. Otomotiv sektöründe en ucuz çarpanlar Doğuş otomotiv de görünüyor. Artık kara bulutlar dağıldı bence. Bilanço sonrası hisseler genelde dinlenmeye geçerler. 1 aylık sürede geçti. Artık toparlanma ve bir sonraki bilanço için yeni hedeflere gitme zamani geldiğini düşünüyorum bakalim

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır
    Hisse satış karı elbette bilançoya yansıyacak. Tek seferlik bir kar olacağı için benim ilgi alanım dışında. Sektör ivmesi azalsa da yukarı yönlü devam ediyor. 3. çeyrek karı beklentileri ne kadar aşacak bilemiyorum, birlikte yaşayıp göreceğiz.

Bahsettiğiniz dedikoduyu kim neden çıkarır, birden çok sebep yazılabilir. Ama buna inanan oldu mu diye sorsak, sanırım iki elin parmaklarını geçmez. Fıkra gibi gerçekten. Ben şirketin yerinde olsam bunu kaale alıp cevap dahi vermezdim, kapla mapla uğraşmazdım.

Hisse satışını ben pozitif buldum ve pozisyon artırma sebeplerimden biri oldu. Yabancının alış maliyetine yakın bir fiyatı da yakaladım çok şükür. Bu satıştan sonra piyasaya etkisi pozitif olacak bir haber beklerim. Hep böyle olur, doaşta da olacak. O haber buraya gelecek

YTD YTD YTD.

Bol kazançlar.

2. Artık bı 300 göstermeli..yoksa hedef veren kurumlar sisiriyormu 400leri hedef vererek

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Açıkçası bende 15 mioyonluk hisse satışını haberini medyada olumsuz kullanmalari ve Doğuş holding otomotiv sektöründen çıkıyor şeklinde negatif yaygara yapanlar yüzünden son gelen güzel bilançosunun henüz hisseye yansıtmadığını düşünüyorum. Ayrica 15 milyonluk hissenin daha önce den alındığı için (belki 105 rakamlarindan alınmış olabilir) ama şimdi 260 gibi rakamlardan yabanci kurumlara satışı yapıldı ve bundan şirketin baya kârlı çıktığını düşünüyorum ben. Ayrica Kap a açıklama yapmış dün şirket. Sirketin açıklamalarında Otomotiv sektöründe devam ediyoruz bu sektör temel faaliyetimizdir, yatirimlara devam ediyoruz demiş. Bu olumsuz haberleri kesmiş oldu bu sayede. Zaten kasasinda bir hayli nakit para oluşacak ve bunu da yine güzel şekilde değerlendirirler ise eğer şirket hızlı buyumeye devam edecektir bence. Zaten geçen seneki araç satışları ile kıyaslayınca çok güzel satış rakamları ortaya çıkıyor. Veriler bence güzel. Hatta Çin araç üretim talebine yetişemiyor diye haber okumuştum. Açıkçası pandemide ve savaş çıktığı zamanlarda araç üretiminde frene basan, çip krizi yaşayan otomotiv sektörü şimdi çok daha canlı hale gelmeye başladı bence. Araba bir ihtiyaçtir ve alternatifi yok. Günümüzde hem şirketler hemde firmalar sürekli araçlarını modellemek için uğraşıyorlar. Birde şunu eklemek isterim. Otomotiv sektöründe en ucuz çarpanlar Doğuş otomotiv de görünüyor. Artık kara bulutlar dağıldı bence. Bilanço sonrası hisseler genelde dinlenmeye geçerler. 1 aylık sürede geçti. Artık toparlanma ve bir sonraki bilanço için yeni hedeflere gitme zamani geldiğini düşünüyorum bakalim

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır
    Çok güzel gitti aşağı doğru Kaptan.sanırım çakıyorlar asla yatırımtavsiyesiolmadan.

4. Ağustos sonu ile 98 bin satışa ulaşmış.Kalan 4 aydaki otomotiv piyasasınin hareketlendigi dönemdir 10*4(40) bin satsa 98+40 138 bin araç ...Doğuş Hld.yillik hedefi 100/120 arasi idi bildiğim kadarı ile..Hedefi de geçmiş oluyor.Birde adet olarak daha donanımlı araçlar olursa oda bonusu olur.Su ara Çupra çok tutuluyor.Bu gerçekleşme halinde ustadlara soralım.Hisse satışlarından gelecek A/S farkı.Tuvturk gelirleri.Servis gelirleri.DGGYO yıl sonu değerlemesi ve 130/135 binlik araç satışı ile beklenen kar ne olabilir? Ve ulaşılacak sermaye/Özkaynak verimliligide dikkate alınmalı diye düşünüyorum.Yapacak bişey yok oturup hesap kitap yapıyoruz AYRİCA SİMDİ GORDUM ASUZU %200BEDELSİZ ACİKLAMİS.Doas in ozkaynaklari çok daha fazla ve yıllardır yapmıyor şu ara iyi giderdi. .CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Yıl sununda öyle bi kar gelecek ki herkes 3-4 ay önce buralar dutluktu diyecek . O zaman fiyatlar ne olur Allah bilir. Ama 200-300 lerde olmayacağı kesin.

6. Bi de satışlar azalırsa zarar eder gibi bi algı var. Bu enflasyonda çeyreklik kar 5 milyar altına düşmez diyorum. Zaten 2-3 çeyrek sonra 60 milyar piyasa değeri komik kalır.

7.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Ağustos sonu ile 98 bin satışa ulaşmış.Kalan 4 aydaki otomotiv piyasasınin hareketlendigi dönemdir 10*4(40) bin satsa 98+40 138 bin araç ...Doğuş Hld.yillik hedefi 100/120 arasi idi bildiğim kadarı ile..Hedefi de geçmiş oluyor.Birde adet olarak daha donanımlı araçlar olursa oda bonusu olur.Su ara Çupra çok tutuluyor.Bu gerçekleşme halinde ustadlara soralım.Hisse satışlarından gelecek A/S farkı.Tuvturk gelirleri.Servis gelirleri.DGGYO yıl sonu değerlemesi ve 130/135 binlik araç satışı ile beklenen kar ne olabilir? Ve ulaşılacak sermaye/Özkaynak verimliligide dikkate alınmalı diye düşünüyorum.Yapacak bişey yok oturup hesap kitap yapıyoruz AYRİCA SİMDİ GORDUM ASUZU %200BEDELSİZ ACİKLAMİS.Doas in ozkaynaklari çok daha fazla ve yıllardır yapmıyor şu ara iyi giderdi. .

Arkadaşlar 6 aylık kar açıklanınca DOAS 325 gördü, sonra küt,neden düştü,bir türlü yukarı gidemiyordu,bugün keskin düşüş oldu,ben bu hissede çakma operasyonu sezinliyorum, madem satışlar iyi,kar iyi neden bir türlü çıkamıyor, çakıldı kaldı, ben pek umutlu değilim,bir oyun lar dönüyor gibi,tabiki asla yatırım tavsiyesi olmadan.

8. Temettü vermesi ve hisse satışı maliyeti düşük olanların çıkışına neden olmuş olabilir.Zaten bilanço donemide bitmişti.O zaman şöyle diliyelim.6.ay bilançosu ile 325 TL yi gördü ise yaklaşan ve çok daha iyi gelmesi beklenen 9.ay bilançosu ile de 425 görsün.Ne dersiniz.Olamaz mi?
     Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 6 aylık kar açıklanınca DOAS 325 gördü, sonra küt,neden düştü,bir türlü yukarı gidemiyordu,bugün keskin düşüş oldu,ben bu hissede çakma operasyonu sezinliyorum, madem satışlar iyi,kar iyi neden bir türlü çıkamıyor, çakıldı kaldı, ben pek umutlu değilim,bir oyun lar dönüyor gibi,tabiki asla yatırım tavsiyesi olmadan.

Sayfa 254/388 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •