Sayfa 186/566 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon
Arama sonucu : 4525 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Böyle yıllarda bazen bir kaç temettü de kurtarmayabiliyor, emekli oldum geleni yerim artık denmiyorsa bu dönemde aylık eklemeler yapmak fark yaratıcaktır. 2008-2013 de böyle olmuş, enflasyona yenilmiş, dolara yenilmiş ama emeklisini BESLEMİŞ. Bu dönemde düzenli toplayan ihya olmuş elindekini satmayan enflasyona yenilen ise sonraki yıllarda rahatlamış. Ama bu dönemi avantaja ancak düşük fiyatlardan düzenli olarak toplayanlar çevirebilecektir diye gayet bu konuda TECRÜBESİZ biri olarak yorum yapıyorum.

2023 kötü geçecek ve ben agresif şekilde hisse toplamaya devam edeceğim belki de bir çok kişinin tersine…

Böylece 2025 gelmeden ilk 5 yıllık hedef lotuma nerede ise 2,5 yılda erişeceğim!

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    28 Eylül 1 Ekim’de Demir Çelik Fuarı vermış, İstanbul Yeşilköy…
    Ben fuardayım 2 gün gitmem zor belki 1 gün giderim. standımız var.

3. ÇİN de darbe söylentileri doğru mu.

4.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Böyle yıllarda bazen bir kaç temettü de kurtarmayabiliyor, emekli oldum geleni yerim artık denmiyorsa bu dönemde aylık eklemeler yapmak fark yaratıcaktır. 2008-2013 de böyle olmuş, enflasyona yenilmiş, dolara yenilmiş ama emeklisini BESLEMİŞ. Bu dönemde düzenli toplayan ihya olmuş elindekini satmayan enflasyona yenilen ise sonraki yıllarda rahatlamış. Ama bu dönemi avantaja ancak düşük fiyatlardan düzenli olarak toplayanlar çevirebilecektir diye gayet bu konuda TECRÜBESİZ biri olarak yorum yapıyorum.

2023 kötü geçecek ve ben agresif şekilde hisse toplamaya devam edeceğim belki de bir çok kişinin tersine…

Böylece 2025 gelmeden ilk 5 yıllık hedef lotuma nerede ise 2,5 yılda erişeceğim!
    şu anda dolar olarak 1,64 usd. Son 5 yılda 84 centi görmüş iki kere biri 2 ocak 2019 diğeri 27 mart 2020. En yüksek de 25 nisan 2022'de 2,36 usd görmüş. Yani dolar bazında heybeyi 84 centten dolduran şu anda %100 karda. Bu fiyatlara finfree uygulamasından baktım. Temettü düzeltmesi var mı yok mu bilmiyorum. YTD.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

5. Bende bundan yaklaşık 5-6 ay önce istanbuldaki 25 yıllık evimi kiraya vermektense sattım . Yaklaşık 700 k lık 27 den isdemir aldım 500 k lık 34 ten ereğli. Evveliyattanda kalan 10 lira maliyetli isdemirlerim vardı. İsdemir olmasa bile ereğlide hep zarardayım ama birkez olsun gocunmadım, öykünmedim. Tabiki bir kaç ay geç alsam yüzde 20 lot daha fazla alabilirmişim ama bunu sadece günümüzden geçmişe bakınca söyleyebiliyoruz. ben olaya gerçekten uzun vadeli baktığım için gözümü kırpmadan tek seferde 2 dk içinde aldım attım kenara. Hala aylık düzenli maaştan kalan parayla almaya devam ediyorum. Bugün kötü olabilir, yarında kötü olabilecektir, insanlar bu hareketimle dalga da geçebilir ama ben geleceğimi kurtardığıma ve dağın ardını gördüğüme inanıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    ÇİN de darbe söylentileri doğru mu.
    Google arama yaptım. Şöyle bir video var.

https://www.youtube.com/watch?v=ygtA_hJLIBs

Xi Jinping ev hapsinede tutuluyor olabilir diyor.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

7. Bu arada evi benden alan arkadaşım 6 binden kiraya verdi ve daha 3 ay olmadan kiracıyla ödemeleri aksatması sebebiyle problem yaşamaya başladı. Ben ise isdemir ereğli karma 3,5 tl temettü verse(ki bu en ölü hali) 0,2 dolar hbk eder. Ben yaklaşık 10-15b$ dolar temettü alıcam nasip olursa

8.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Google arama yaptım. Şöyle bir video var.

https://www.youtube.com/watch?v=ygtA_hJLIBs

Xi Jinping ev hapsinede tutuluyor olabilir diyor.
    İlginç bir olay, bakalım doğru mu yanlış mı yakında anlarız. Resmi hiç bir açıklama yok, bu daha da ilginç.

Sayfa 186/566 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •