Sayfa 252/566 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352 ... SonSon
Arama sonucu : 4524 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Enflasyon ortamında piyasa konjonktürel doğru sektörlerin doğru hisselerinde
    Para yapmak için mükemmel imkanlar veriyor
    Yapılması gereken hiç bir hisseye aşık olmamak
    Fırsatları güvenlik marjı ile değerlendirmek
    Hedefli gidip realize etmeyi bilmek
    Ve gelip yerinde kalmaya devam etmesi kuvvetli ihtimal Ereğliden daha fazla alabilmek
    Bunun haricinde şu an taze kaynak öz sermaye ile Ereğli almak karşıt yatırım stratejisine girer ki
    Bunun psikolojisini herkes kaldıramaz
    Kaldırabilecek olanlar mükâfatını elbette alacak
    Ancak o zamanlara görünen daha epey var
    Duygusal olmayın realist olun
    Sizde Eregli/ısdemır varmı?

2. 6 haneli miktarda var
    Ereğli
    Portföy ağırlığı %30
    Geçen gün yazmıştım

Yatırım konusunda duygusuzum
    Hisseler ile duygusal bağım yok
    Ereğli'nin temettü verimi düşük ya da düşecek olsa idi
    İşim olmazdı
    Ama Oyak üyelerine olan nema mecburiyeti sebepli bunun olmasını hiç beklemiyorum
    Tek esprisi yüksek temettü verimi
    Az insan çok huzur

3. Avrupanın ikincil ürünlerde ülkemizden ithalat yapmaya başladığını az az görüyorum, düşünüyorum. Bakalım şiddeti veya etkisi ne boyutlarda olacak. Ülke içinde KGF gibi bir şey açıklanırsa ana haber bu olur. Ülke içinde dönem sonu yaklaşıyor, enflasyon yüzünden fiktif kar yazanlar stokla vergiyi dengelemek zorunda. Buda mala girmeyi gerektirir.

4.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    6 haneli miktarda var
    Ereğli
    Portföy ağırlığı %30
    Geçen gün yazmıştım

Yatırım konusunda duygusuzum
    Hisseler ile duygusal bağım yok
    Ereğli'nin temettü verimi düşük ya da düşecek olsa idi
    İşim olmazdı
    Ama Oyak üyelerine olan nema mecburiyeti sebepli bunun olmasını hiç beklemiyorum
    Tek esprisi yüksek temettü verimi
    ISDMR var mı sizde ben artık uçan kaçan hisselerden gelenlerle ISDMR biriktiriyorum. Hepsini uçan kaçanlara yatırsaydım zaten emekli olmuştum çoktan o ayrı mesele tabii 😬😢

5. Malesef bugünde gidenler gitmeye bizimki de bakmaya devam ediyor,bizde kendimizi temettü alacagiz diye kandırmaya devam ediyoruz.

6. Geçen gün, en azından endekse göre gidiyor dememek lazımmış 😄Burayı mı okuyorlar nedir!

7. Bu yapılanın Hrc ile ilgisi yok,tamamen yapılan manipülasyon 4.84 fk lik 1 pddd lik temettü canavarı bir şirketin yüzüne bakmıyorlar,hem de yeni gelen bilancoyla daha da düşecek bu değerler,ne diyelim ya sabır temettüye az kaldı.

8. Bir aracı kurum görevlisi, twiter de yazmış, okudum baştan sona kadar. Özünde ky için iyi niyetli biri, ama ben başka bir konuya gireceğim.

Şimdi bu grevli 20 milyon bir yabancı ordinosu geldi dedi, şirket ismi vermedi. Yüzde olarak ordino gerçekleşmelerini de izleyebiliyor. Bir haber gelecektir yada bilanço için yabancı alımı dedi.

Soru şu, bu ordinoyu gördüğünüzde, bu hisseye girmek, almak, daha sonra gerçekleşmede satmak.

Helal mi, haram mı, mekruh mu .

Sayfa 252/566 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •