Sayfa 3/565 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 4520 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Sevgili fedoramca,yaşım 37 blok alimla eregli ortagi oldum pandeminin başında.Sizin yazilarinizi eregli forumundan da okuyorum severek.Benim 2020 deki gibi agresif toplama donemine benzetiyorum.Bu ev annemin,anneme gorece daha yeni bir ev aldik daha iyi bir muhitten 7 sene once.Burasının kirasi 1000 tl.40 yıllık bina.Kentsel donusume gitse bir ihtimal kazanabiliriz ama bu seferde borclandirirlar.Yer Ankara Demetevler bilenler ne demek istedigimi ablayacaklardır.ev ihtiyacimiz yok sukur birer evimiz var.Burası kirada 1 aydir da ilanda nasip olursa sadece temettu icin boyle bir karar aldik.Hayirlisi…

2. Hali hazırda eregli ortagiyim.Maliyetim dolar bazli 0.60 civarinda.Kendim devlet memuruyum.Su an aldigim maastan daha fazla temettu alabildim aylik/ortalama.Kiracı ile ugrasmaktansa ev fiyatlarinin iyi primlendigini dusundugum bu donemde kendimce trampa yapmak niyetim.Yine aylik kira getirisinden daha fazla kira getirisi olacagini dusunmekteyim.
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Ev satıp da hisse almayı hiç düşünmem gerçi ev çok eski ve amortisman giderleri çok ise diyecek bir şeyim yok. Çin'den gelen konut şirketleri krizi ve çelik fiyatlarının düşebileceği yönünde haberleri "altın satıp EREGL ISDMR alayım" düşünceme biraz ket vurdu. O yüzden buralarda kaldıkça azar azar toplamaya karar verdim. Şu anda hedefimin yarısını geçtim şükür ama daha yol uzun.

3.  Alıntı Originally Posted by mecan Yazıyı Oku
    Sevgili fedoramca,yaşım 37 blok alimla eregli ortagi oldum pandeminin başında.Sizin yazilarinizi eregli forumundan da okuyorum severek.Benim 2020 deki gibi agresif toplama donemine benzetiyorum.Bu ev annemin,anneme gorece daha yeni bir ev aldik daha iyi bir muhitten 7 sene once.Burasının kirasi 1000 tl.40 yıllık bina.Kentsel donusume gitse bir ihtimal kazanabiliriz ama bu seferde borclandirirlar.Yer Ankara Demetevler bilenler ne demek istedigimi ablayacaklardır.ev ihtiyacimiz yok sukur birer evimiz var.Burası kirada 1 aydir da ilanda nasip olursa sadece temettu icin boyle bir karar aldik.Hayirlisi…
    Sevgili Mecan, Teşekkürler... Sizin için hayırlı olsun. Tamamen aynı durum bizde de var aslında, geçen o eski evi satıp, şu kadar hisse alırımın hesabını da yaptım, sonra yine gündemimden düştü... Kentsel dönüşüm ile uğraşmak da mesela, hiç kolay işler değil kendi içinde o da riskler barındırıyor ve para harcıyorsunuz. Kendi evinizin sahibi iken birden 15 tane söz sahibi daha oluyor, 15 ortağın daha. Bu böyle hisse ortaklığı gibi de değil, birisi itiraz edince işler duruyor vs vs...

Hayırlısı olsun İNŞALLAH diyorum tekrar..

Benim yukardaki ihtimali es geçmemin bir nedeni de şu an agresif biçimde alımda ve buna rağmen zararda olmam, zaten her şeyi yüklemiş gibiyim bir de evi araya sıkıştırmaya gerek yok. Bu şartlarda da biraz şansım da yaver giderse, 2-3 yılda lot hedefime ulaşabilirim diye düşünüyorum.

Umarım her şey sizin de gönlünüzce olur, sonuçta emek, alın teri, mücadele, sabır her şey var bu süreçte...

4. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim,Allah herkesin gönlüne göre versin bol kazançlar.Esen kalın…
     Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Sevgili Mecan, Teşekkürler... Sizin için hayırlı olsun. Tamamen aynı durum bizde de var aslında, geçen o eski evi satıp, şu kadar hisse alırımın hesabını da yaptım, sonra yine gündemimden düştü... Kentsel dönüşüm ile uğraşmak da mesela, hiç kolay işler değil kendi içinde o da riskler barındırıyor ve para harcıyorsunuz. Kendi evinizin sahibi iken birden 15 tane söz sahibi daha oluyor, 15 ortağın daha. Bu böyle hisse ortaklığı gibi de değil, birisi itiraz edince işler duruyor vs vs...

Hayırlısı olsun İNŞALLAH diyorum tekrar..

Benim yukardaki ihtimali es geçmemin bir nedeni de şu an agresif biçimde alımda ve buna rağmen zararda olmam, zaten her şeyi yüklemiş gibiyim bir de evi araya sıkıştırmaya gerek yok. Bu şartlarda da biraz şansım da yaver giderse, 2-3 yılda lot hedefime ulaşabilirim diye düşünüyorum.

Umarım her şey sizin de gönlünüzce olur, sonuçta emek, alın teri, mücadele, sabır her şey var bu süreçte...

5. Arkadaş 50.000 lot isdemir çok güzel para da bu enflasyonda memu işçi emekli maaşlara devletimiz sağlam bir %50 -60 zam yapmazlar ise vatandaş sıkıntıya düşer, temettü emekliliği için 2023 de isdemir ve eregli kara borsa olacak o zaman işte

Hwdef manasında 100 tl filan da kesmez spek beyleri ...bu %20 temettü verimi akıl şey değil %2 evden dükkandan kira alamıyoruz istanbulda , kime anlatsam sektörde tüccarlar bıyık altından gülüyor biz iyisini kazanırız
    egosuyla...beğenmiyorlar kıskançlık var bir kar payı konusuna karşı
    .. içten içe müşteriler ise malın kitlendiği taraftakiler alıcılar ise bir dairelik isdemir veya eregli alsak YANİ 10 dairelik net kiraya mı bedel buna nasıl iştir , bu ....bu@#$!! nedir bu diye şaşırıyorlar.

Lotlar toplu isdemir alırsanız 100 tl gider ordan da kar edersiniz diyorum adamlar elimizde patlamaz mı diyor. İzah ediyorum. Ticaretini ,fabrikasını tarihini , sahiplerini ve kar marjlarını anlatıyorum, bazen 1 saat sürüyor...Güzel tanıtım yapıyorum hisse PR sanki.... Ytd ben konuşurken borsadan speklerden de çok konu açıyorum emlak alıcılarına..3 tane almak isteyene illa eregli isdemir de tavsiye ediyorum, uzun vadeci insanlarsınız ,akıllı yatırım budur diyorum, sepet yapın diyorum..

Garanti ver diyorlar. Özetle daire yatırımcıları sevseler akıllarına yatsa , ikna olsalar bile , bu oynak fiyata bakmadan dengeleri hep değişen, arsa gibi bir nesne mi ? hisse ne demektir ? menkulse neye dayalı bilemedim bakışı var , anında satarsınız diyorum likit ve kar payı , kirasını hiç geciktirmez, her 12 ay full öder diyorum ytd. ve borsa cehaleti almış başını gitmiş ülkemizde..

( Cebinde banka hesabında net 10 -20 milyon doları olan hisse senedi ne demek bilmiyorum diyen çok varlıklı insanlar ile karşılaştım , ezbere 1998 de petkim aldı kardeşim zarar etti sattı kumarmış o iş diyen filan da çok oluyor, borsa kumardır insanları kandırıyorlar fikrine iman etmiş , gurbetçi zengibler, tapu zenginleri, tarım ve kobi zenginleri tümü borsaya mesafeli ve soğuk insanlar, ülkemizde sermaye piyasalarında spekler bu insanlar olmadığı için indirip kaldııryor çöp fiyata getiriyor çoğu hisseyi 30 milyar dolar taze para gelse borsa 10.000 puan olurdu zaten..)

Fırsat veriyorlar buralarda alan şok olur hayırlısı..
    Son düzenleme : Deniz Ali; 01-09-2022 saat: 22:34.

6. Sizi de eregli forumundan takip ediyorum.1000 lira kira aliyoruz.Çok geride kaldi 8 senelik kiracimiz.Deprem olsa orası tuzla buz olur Allah göstermesin.Savaş çıksa temettu almayiz çok çok ki o zaman gerek te yok çünkü paranin ablami yok.Kiradaki evden temettü ortaklığı daha evla bana göre.Kişiye göre değişir ama bana göre durum böyle.
     Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Arkadaş 50.000 lot isdemir çok güzel para da bu enflasyonda memu işçi emekli maaşlara devletimiz sağlam bir %50 -60 zam yapmazlar ise vatandaş sıkıntıya düşer, temettü emekliliği için 2023 de isdemir ve eregli kara borsa olacak o zaman işte

Hwdef manasında 100 tl filan da kesmez spek beyleri ...bu %20 temettü verimi akıl şey değil %2 evden dükkandan kira alamıyoruz istanbulda , kime anlatsam sektörde tüccarlar bıyık altından gülüyor biz iyisini kazanırız
    .. içten içe müşteriler ise malın kitlendiği taraftakiler alıcılar ise bir dairelik isdemir veya eregli alsak YANİ 10 dairelik net kiraya mı bedel buna nasıl iştir , bu ....bu@#$!! nedir bu diye şaşırıyorlar.

Lotlar toplu isdemir alırsanız 100 tl gider ordan da kar edersiniz diyorum adamlar elimizde patlamaz mı diyor. İzah ediyorum. Ticaretini ,fabrikasını tarihini , sahiplerini ve kar marjlarını anlatıyorum, bazen 1 saat sürüyor...Güzel tanıtım yapıyorum hisse PR sanki.... Ytd ben konuşurken borsadan speklerden de çok konu açıyorum emlak alıcılarına..3 tane almak isteyene illa eregli isdemir de tavsiye ediyorum, uzun vadeci insanlarsınız ,akıllı yatırım budur diyorum, sepet yapın diyorum..

Garanti ver diyorlar. Özetle daire yatırımcıları sevseler akıllarına yatsa , ikna olsalar bile , bu oynak fiyata bakmadan dengeleri hep değişen, arsa gibi bir nesne mi ? hisse ne demektir ? menkulse neye dayalı bilemedim bakışı var , anında satarsınız diyorum likit ve kar payı , kirasını hiç geciktirmez, her 12 ay full öder diyorum ytd. ve borsa cehaleti almış başını gitmiş ülkemizde..

Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Arkadaş 50.000 lot isdemir çok güzel para da bu enflasyonda memu işçi emekli maaşlara devletimiz sağlam bir %50 -60 zam yapmazlar ise vatandaş sıkıntıya düşer, temettü emekliliği için 2023 de isdemir ve eregli kara borsa olacak o zaman işte

( Cebinde banka hesabında net 10 -20 milyon doları olan hisse senedi ne demek bilmiyorum diyen çok varlıklı insanlar ile karşılaştım , ezbere 1998 de petkim aldı kardeşim zarar etti sattı kumarmış o iş diyen filan da çok oluyor, borsa kumardır insanları kandırıyorlar fikrine iman etmiş , gurbetçi zengibler, tapu zenginleri, tarım ve kobi zenginleri tümü borsaya mesafeli ve soğuk insanlar, ülkemizde sermaye piyasalarında spekler bu insanlar olmadığı için indirip kaldııryor çöp fiyata getiriyor çoğu hisseyi 30 milyar dolar taze para gelse borsa 10.000 puan olurdu zaten..)

Yanlış yapıyorsunuz ne kadar KY o kadar dert.

En büyük hazineler keşfedilmemiş olanlardır. Şurada biz bize takılalım. Buraları bir daha bulamayız.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8. Hocam minimum 10++++ milyon dolarlık tapusu veya 3 kobisi şirketi olan arsa tarla daire zengini insanlardan bahsediyorum. Ciddi zengin tamımına giren insanlardan.

Bu tarz insanların Onlarcası istanbul beylikdüzüne gelir gezer lüks sitelerden daire bakar bwzıları arap ve rustur hatta iranlıdır da... kendine mülkler villalar daireler alacaktır 5 adet 10 adet istanbulda beylikdüzü en uygun semtlerin başında geliyordu ama hala uygundur levente kadıköye gitmeyen yabancılar buraya geliyor... müşterilerin sonu yok gibidir aşırı zenginleri de var.

Bu gibi insanların aklına yatsa tek seferde 500.000 lot isdemir alır 10 kişi alsa ..belki de spek efendi altına bez bağlatmak için terzisinden randevu alırdı.

Spekin işine gelmez diye de düşünürüm 10 milyon lot alıp bekleyen uzun vadeci müşteriler...bu işi 2 seneye viral olacak isdemir ve eregli moda olacak ülkede baştan Bunu bilelim de... keyfini sürelim ama tabi ki 3 sene ucuz kalsın lot biriktirfem demekte de haklısınız kardeş .. hak veriyorum size..

Sayfa 3/565 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •