Sayfa 439/566 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539 ... SonSon
Arama sonucu : 4525 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Bizim borsada haberler her zaman abartılarak kullanılır...
    Kardemirin vagon tekerleği üreteceği yıllarca kullanıldı. Sanki Türkiye'de yeni demiryolları nedeniyle pıtırak gibi vagon üretilecekmiş gibi...
    Diğer taraftan Filyos limanı ile de ilgili bir dünya şeyler yazıldı çizildi.. Kimse Karabük ile Filyos arasının kaç kilometre olduğunu sorgulamadı bile...

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Genel bir haber gibi, yani çok anlamlı değil gözüküyor, KArdemir ve otomobil olayı... Yine de böyle bir şey gündeme gelmiş.
    Haberin içerigi cek cak tan ibaret... Yerli otomobil üretilecek, Kardemir de bunun neresini üretebileceği konusunda çalışma başlatacaklarmış...

3. Öyle bir hisse ki sabahtan yürüyecek gibi olan ama akşam dibe çeken. Gram utanması yok. Böyle bir şey olamaz yahu.

30 altı kapatma bari mübarek.

4.  Alıntı Originally Posted by Vtuncee Yazıyı Oku
    Öyle bir hisse ki sabahtan yürüyecek gibi olan ama akşam dibe çeken. Gram utanması yok. Böyle bir şey olamaz yahu.

30 altı kapatma bari mübarek.
    Mal yedirme/mal verme tarifini yapmışsınız farkında olmayarak.
    Az insan çok huzur

5.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Aslında kimsede kötü niyet yoktu, insanların anlatmak istedikleri temettü yatırımcılığı idi. Ancak bunu dönemsel bir şirket üzerinde anlatmaya çalışmak ve dahası şirkete aşık olup duyguları her şeyin önüne koymak, çok bariz olumsuz gelişmeleri dahi zorlamalarla olumluya yormak yapılan en büyük hatalar idi. Anlatılmak istenen şeyin döngüsel bir hisse de işlerin terse döneceği hesaba katılmadan anlatılmaya çalışılması enflasyonist olmayan dönemlerin en doğru stratejisi olan temettü yatırımcılığı stratejisinin insanların gözünde de ciddi yara aldığı bir gerçek. Kaş yapalım derken göz çıkartıldı. Olan bu.
    Iyi niyet kötü niyet vs değerlendirilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Eregl temettü dağıtımı politikası belli ve öteden beri buna uygun davranan şirket. Şahsen kendi uygulamadığım bir durumu burada paylaşmam. Tam 3 yıldır zerre kıpırdamadan duruyorum ve her fırsatta lotumu artırmaya çalışıyorum. Ne Sasa ne Hekts vs gibi şirketlerle işim var. Ne yaptığımı ettiğimi söylediğim şeylerin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Yani ısrarla bir şeyler konusunda haklı çıkma gayreti içinde olunmasını anlamlandıramıyorum. Tek bir paylaşımda Eregl çok iyi uçar kaçar filan demedim. Kimsenin kaşıyla gözüyle işim yok olmaz da. Olanın özeti şu piyasanın temettü yatırımcılığı noktasında en iyi firmasının iş yaptığı sektörde yılın ortasından beri işler iyi gitmiyor. Ben borsacıyım diyen satıp başka hisseye geçerek şansını deneyecek hepsi bu. Yok ben yatırımcıyım diyen de sabırla işlerin rayına girmesini bekleyecek bu esnada belki de işler hiç rayına girmeyecek ve Eregl ile beraber bu sektör batacak. Olayı abartmak niyet okumak kaş yaparken göz çıkarmak gibi tespitler bence gereksiz. Al sat trader borsacı olanın zaten teknik olarak günler haftalar öncesinde bura ile vedalaşması gerekirdi. Bekleyen niye beklediğini bilerek beklemeli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
     Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Iyi niyet kötü niyet vs değerlendirilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Eregl temettü dağıtımı politikası belli ve öteden beri buna uygun davranan şirket. Şahsen kendi uygulamadığım bir durumu burada paylaşmam. Tam 3 yıldır zerre kıpırdamadan duruyorum ve her fırsatta lotumu artırmaya çalışıyorum. Ne Sasa ne Hekts vs gibi şirketlerle işim var. Ne yaptığımı ettiğimi söylediğim şeylerin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Yani ısrarla bir şeyler konusunda haklı çıkma gayreti içinde olunmasını anlamlandıramıyorum. Tek bir paylaşımda Eregl çok iyi uçar kaçar filan demedim. Kimsenin kaşıyla gözüyle işim yok olmaz da. Olanın özeti şu piyasanın temettü yatırımcılığı noktasında en iyi firmasının iş yaptığı sektörde yılın ortasından beri işler iyi gitmiyor. Ben borsacıyım diyen satıp başka hisseye geçerek şansını deneyecek hepsi bu. Yok ben yatırımcıyım diyen de sabırla işlerin rayına girmesini bekleyecek bu esnada belki de işler hiç rayına girmeyecek ve Eregl ile beraber bu sektör batacak. Olayı abartmak niyet okumak kaş yaparken göz çıkarmak gibi tespitler bence gereksiz. Al sat trader borsacı olanın zaten teknik olarak günler haftalar öncesinde bura ile vedalaşması gerekirdi. Bekleyen niye beklediğini bilerek beklemeli.
    Altına imzami atarım.. Aynen öyle

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Temettucum bu yüzden fiyattan ziyade lot sayısına odaklandım bir kaç istisna hisse olsa anlarım ama nerdeyse BIST genelinin ort %50 fazladan paralel lot kazandirabildigi gerçeği çok can sıkıcı

Sayfa 439/566 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •