Sayfa 465/566 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon
Arama sonucu : 4525 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

İsdmr niye tavan gidiyor bilen var mı?

2. Baba-oğul ilişkisinin olduğu halka açık
    Bu iki şirketten biri olan isdemirin böyle büyük bir haberden etkilenmemesi mümkün mü? Hemde üretim prosesine bu kadar pozitif katkı sağlıyacak kaynak bir ürün ortaya çıkmışken! Ayrıyaten bir diğer husus olarak, bu hisselerin yatırımcıları: iki hisse arasında belli paritelerde pair trade yaparak trendden ve sektörden çıkmadan değişim yaparak lot arttırmaya çalıştığı için aradaki marj çok uzun süre ayrık kalmıyor

3.  Alıntı Originally Posted by Nevser84 Yazıyı Oku
    Baba-oğul ilişkisinin olduğu halka açık
    Bu iki şirketten biri olan isdemirin böyle büyük bir haberden etkilenmemesi mümkün mü? Hemde üretim prosesine bu kadar pozitif katkı sağlıyacak kaynak bir ürün ortaya çıkmışken!
    ISDMR'in üretim prosesine Ermaden'in katkısı nedir peki? düne kadar üretim yapacak hammadde mi bulamıyordu ISDMR? Neticede kendisi EREGL ile konsolide, ERmaden'le değil... Peleti dün kaça alıyorduysa yarın da o fiyata alacak... Aksi vergi hukuku ve halka açık şirketlerin tabi olduğu mevzuat gereği mümkün değil. Örtülü kazanç dağıtımı anlamına gelecek bir satış yapılamaz ISDMR'e... E diğer taraftan ERmaden EREGL'nin kendi ihtiyacını bile %100 karşılayamayacakken ISDMR'e iskontolu pelet versin bak hissedarlar (EREGL'deki) o farkı yönetime cebinden ödetiyor mu ödetmiyor mu... Sonuçta %100'ünden yararlanacağım maddi faydayı %95'inden yararlanacağım şirkete kaydıramazlar benim aleyhime bir işlemle... O yüzden ERmaden'de %10 payı olan KDMRD'nin çıkmasını anlayabilirim de ISDMR'in hepsiyle beraber (hatta bu sabah daha da fazla) çıkmasının maddi hiç bir dayanağı yok... Borsa'nın anlamsız hareketleri işte... Bunu da 2022 temettüsünü buradan almış biri olarak yazıyorum...

4. Bugün 1 tavan daha yakışır. Zor gibi duruyor ya hayırlısı.

5.  Alıntı Originally Posted by Acemibalık Yazıyı Oku
    ISDMR'in üretim prosesine Ermaden'in katkısı nedir peki? düne kadar üretim yapacak hammadde mi bulamıyordu ISDMR? Neticede kendisi EREGL ile konsolide, ERmaden'le değil... Peleti dün kaça alıyorduysa yarın da o fiyata alacak... Aksi vergi hukuku ve halka açık şirketlerin tabi olduğu mevzuat gereği mümkün değil. Örtülü kazanç dağıtımı anlamına gelecek bir satış yapılamaz ISDMR'e... E diğer taraftan ERmaden EREGL'nin kendi ihtiyacını bile %100 karşılayamayacakken ISDMR'e iskontolu pelet versin bak hissedarlar (EREGL'deki) o farkı yönetime cebinden ödetiyor mu ödetmiyor mu... Sonuçta %100'ünden yararlanacağım maddi faydayı %95'inden yararlanacağım şirkete kaydıramazlar benim aleyhime bir işlemle... O yüzden ERmaden'de %10 payı olan KDMRD'nin çıkmasını anlayabilirim de ISDMR'in hepsiyle beraber (hatta bu sabah daha da fazla) çıkmasının maddi hiç bir dayanağı yok... Borsa'nın anlamsız hareketleri işte... Bunu da 2022 temettüsünü buradan almış biri olarak yazıyorum...
    Hissenin her hareketini maden haberine bağlamak doğru değil.
    Belki yüksek fırın yatırımının bitme haberini ,sürpriz bir temettü haberini veya başka bir yatırım haberini satın alıyorlar bunu bizler bilemeyiz.

Ereğli isdmr kardeştir OYAK metalürji bünyesinde olan iki güzide şirket bırakın aylardır 23 29 bandından hareket eden hissede yatırımcısına kazandırsın ilginç bir şekilde her gün" eregl gidiyor tamamda İsdemir niye gidiyor" muhabbeti.

İsdmrde kazandirsinki yatırım yapacak"borclanacak" abisine temettü ile destek olsun

Görelim uzuncuları...Sağdan say. 1111

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

7.  Alıntı Originally Posted by katti Yazıyı Oku
    Görelim uzuncuları...Sağdan say. 1111

1112
    1113
    1114

Silkelenin biz bize kalalım ekledik yine. Bu haberin anlamı bizim maliyet çokkkl komik kalınca anlaşılır fedor.

Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

Sayfa 465/566 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •