Sayfa 555/566 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565 ... SonSon
Arama sonucu : 4524 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Ereglinin karı içinde isdmrin karı da var mı? Yani isdmr olmasa eregli 2023 yılında hiç kar edememiş denilebilir mi?
    2022 yılı karından temettü dağıtılmadığı için ,Bu sene açıklanan ereğli bilançosunda isdemirin payı yok.
    Eğer geçen sene isdemir temttü verseydi,bu seneki ereyli bilançosunda kar 15 milyara yakın olurdu.

2.  Alıntı Originally Posted by memoli1953 Yazıyı Oku
    2022 yılı karından temettü dağıtılmadığı için ,Bu sene açıklanan ereğli bilançosunda isdemirin payı yok.
    Eğer geçen sene isdemir temttü verseydi,bu seneki ereyli bilançosunda kar 15 milyara yakın olurdu.
    Sn Memoli...benim bildiğim Erdemir in bilançosu konsolide olduğu için İsdmr temettü dağıtmasa dahi Ereğli kârına etki eder...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Sn Memoli...benim bildiğim Erdemir in bilançosu konsolide olduğu için İsdmr temettü dağıtmasa dahi Ereğli kârına etki eder...

doxa
    @doxa112024
    ·
    23s
    #ISDMR yasal kar 7.954.562.098
    #EREGL yasal kar 4.842.710.322
    2023'te isdemir temettü dağıtmadığı için ereğli yasal karı temettü geliri olmadan oluştu. Görüldüğü gibi her koyun kendi bacağından asıldığında gerçek resim daha net görülüyor. Musluğun başı isdemirdedir.

doxa
    @doxa112024
    ·
    22s
    #ISDMR bilanço, gelir ve nakit akıma VUK net kârını ekledim. İsdemir yatırımcısının takip etmesi gereken tablo nakit akım tablosudur. #ISDMR, #EREGL adına teslim yapmaya tekrar başladı, alacak bakiyesi büyürse, İsdemir nakit olmadan bakiye kapamak için temettü dağıtabilir.

Alıntı Originally Posted by memoli1953 Yazıyı Oku
    Abi olur mu öyle şey. Konsolide açıklanıyor Ereğli bilançosu. Ciroya bile baksan anlarsın konsolide olduğunu.

İsdemir temettü dağıtınca, Ereğli' nin net kârının artması başka bir konu.

31 Ekim tarihinde bir çok demir çelik ürünü için Çin, Rusya gibi ülkelere anti damping soruşturması başlatılmıştı, ilgili ülkelere bildirim yapılacak ve sorular sorulduğu tarihten itibaren 37 gün içinde cevaplamaları istenecekti..Hadi bildirimi 1 ay içinde hazırlayıp gönderdiniz diyelim Ocak ortası gibi cevaplanmış olması lazım...Ticaret Bakanlığı bu konuda biraz yavaş kaldı....veya sonuçlandı ve ben gözden kaçırdım...
    Ben de seninle aynı düşüncedeydim. Bir "olumlu beklenti/umut" içerisindeydim.
    Ama Ereğli' nin analist toplantısında yönetimin kurduğu şu cümle beni kızdırdı/üzdü.

"Anti-damping incelemesinin yıl sonuna kadar sonuçlanmasını bekliyoruz"

Dürüstlük mü yaptı, bilgisizlik mi gösterdi yoksa forumda dolaşan "komplo teorisi" babında yatırımcılarda "bilerek" negatif algı oluşması adına bir adım mı attılar bilemiyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Ama Ereğli' nin analist toplantısında yönetimin kurduğu şu cümle beni kızdırdı/üzdü.

Dürüstlük mü yaptı, bilgisizlik mi gösterdi yoksa forumda dolaşan "komplo teorisi" babında yatırımcılarda "bilerek" negatif algı oluşması adına bir adım mı attılar bilemiyorum...
    Artık ne düşünüyorlarsa...bilanço konusunda da ilave yapayım...İsdmr temettü dağıtırsa Ereğliye etkisi sadece nakit girişi anlamında olur, dağıtmasa bile kârı Ereğli bilançosuna dahil olur...İsdemir kârının yüzde 5,13'ü ve Ermaden kârının yüzde 10'u ise kontrol gücü olmayan pay olarak kârdan düşülür ve ana ortaklık kârı oluşur...

Artık ne düşünüyorlarsa...bilanço konusunda da ilave yapayım...İsdmr temettü dağıtırsa Ereğliye etkisi sadece nakit girişi anlamında olur, dağıtmasa bile kârı Ereğli bilançosuna dahil olur...İsdemir kârının yüzde 5,13'ü ve Ermaden kârının yüzde 10'u ise kontrol gücü olmayan pay olarak kârdan düşülür ve ana ortaklık kârı oluşur...

Evet nakit akışı.
    Yanlış ifade kullandım.

8.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku

Seni niye üzdü tam anlayamadım? İlgisizlikleri ve işin üzerine düşmemeleri mi?

Yapabilecekleri bir şey yok, kimse liyakatlı olmayınca muhatap alıp konuyu aktaracak doğru kurumlar yok. Emirler tepeden...

Bunun yanında analist toplantısında henüz Mittal'in satışları bitmemişti ama atı alan Üsküdar'ı geçmişti. Bu toplantıda bence gayet olumlu mesajlar verildi, %90 kapasite, anti-damping (dürüstlük yaptı), gelecek sigorta parası, çin'in toparlanmasını beklemeleri... Hemen Mittal satışı akabinde de BOFA'nın hedefine kafa tutuş...

Neyse sen şimdi bana kızma, senin yaklaşımın ile benimki farklı, sen daha realistsin! Saygı duyuyorum. Belki bu yorumlarla kızdırıyorum seni.. Kusura bakma...

Ne yapalım, ne teknik, ne temel hiç bir şey işlemiyor şirkete bizde niyet okuyoruz

Bundan sonra her şeyden önce gözleyeceğim iki şey var.

1) Yönetimin hissede olan aman yükselmesin algısının değişip, değişmediğini görmek ki, bunu sunumda hissettim, BOFA'ya kafa tutuşta gördüm... Devamını artarak görmek istiyorum.

2) Hissedeki her fiyat yükselişinin, geri alınmaya çalışılıp çalışılmaması.

Sayfa 555/566 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •