Special Days Image
Sayfa 84/565 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 4519 madde; 665 - 672 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Şimdinin 33 tl o zamanın 18 tl abi ciddiyim. 15 tl zarar var lot artışı varsa moral var pek reel getiri yok . Thy , şişecam filan olamadık ..

2.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Şimdinin 33 tl o zamanın 18 tl abi ciddiyim. 15 tl zarar var lot artışı varsa moral var pek reel getiri yok . Thy , şişecam filan olamadık ..
    İşte bazı insanların anlamadığı bu
    Elinde ki Ereğlinin varlık değeri 15 lira erimiş
    Ama henüz almadığı
    Olası 5-6 liralık bir temettüyü
    Göklere çıkartıyor

Hayır kardeşim
    Temettü, sahip olduğun varlığın değeri muhafaza olursa
    Gerçekte bir anlam ifade eder
    Diğer türlü kendini kandırırsın

Bunu genelde tuzu kuru olup
    Hisse satmayacağından emin olarak söylüyorlar
    Ama bu dünyanın bin bir türlü hali var
    Düşmez kalkmaz bir Allah
    İnsanın başına neyin ne zaman geleceğini yalnız Allah bilir
    Allah muhafaza sıkıntı çıkar bir kısmını satmak zorunda kalırsan
    O zaman değerin de ne kadar önemli olduğunu
    Temettünün varlık değeri ile bir bütünün sac ayakları olduğunu anlarsın
    Tabi Allah kimseye aksini savunup bunun böyle olduğunu anlayacağı şeyler yaşatmasın
    Az insan çok huzur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,334
    Bakın arkadaşlar..böyle her düşüşte feryadı figan edecekseniz sizden yatırımcı olmaz...Daha kötüleride olacak .Bir sakin olun hele...İsdmr ve ereğlinin mal varlığı piyasa değerinin en az 3-5 katıdır ..Sakin olun dostlar yaw..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. 90 derece dik açıyla ralli yapan. Ekip bence malı satmadı

5. Sayın Ric, eğer realize etmek durumunda olursanız zaten temettücü sıfatından da çıkıyorsunuz, dolayısı ile enflasyon tarafından paramparça edilmiş bir şekilde, müziği kapatırsınız! Geçmiş olsun. Şu an için durum maalesef bu. Umarım hiç birimizin temettü hisselerini şu dönemde satma ihtiyacı olmaz!

Ama 1 yıl sonra, 2 yıl sonra ne durumda olacağını bilmiyoruz hissenin.

Yani satmazsan, değişen hiç bir şey de olmayacak…Tabii eğer şirket karları olumsuz manada değişmiyor ise.

Tabii insan hisse de yükselsin istiyor hep! Bu da gayet doğal, şu an yaşadıklarımız da oldukça can sıkıcı kabul ediyorum.

Ama böyle sizin gibi düşünenler genelde hisseyi uzun süre tutacaklarını kendilerinde içselleştirememiş olan arkadaşlar diye düşünüyorum. Çünkü kendimden biliyorum.

Ben 5 yıllık bir plan yaptım, daha kimbilir böyle kaç gün göreceğim…

Fiyat 6 ay daha buralarda oyalanırsa (5-8 tl temettü beklentim var) bu da bana belki hissenin çıkmasından çok daha güzel alım fırsatları verecek.

Uzun süreliği içselleştiremesem bugün şişe satıp ereğli almış biri olarak aradaki 300 K farkı da düşününce bu enflasyonist ortamda, ereğli/isdemirin bu saçma fiyatlaması altında insan çıldırır 😃

6. Bir arkadaş rica etti, yuotube yayını yaptık, 1,5 saatlik bir yayın, düzenleme yaparak yayınlatacak, yarın düzenleme biterse buradan da paylaşırım.

Yayınla meşguldüm, dünya %0,75 faizi fiyatlamış 1 istiyor gibi. Biz fazla salınmadan daha güçlü durmalıyız. Bunlar bence geçici, önümüzdeki 3-4 ay daha iyi olacak.

7.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bir arkadaş rica etti, yuotube yayını yaptık, 1,5 saatlik bir yayın, düzenleme yaparak yayınlatacak, yarın düzenleme biterse buradan da paylaşırım.

Yayınla meşguldüm, dünya %0,75 faizi fiyatlamış 1 istiyor gibi. Biz fazla salınmadan daha güçlü durmalıyız. Bunlar bence geçici, önümüzdeki 3-4 ay daha iyi olacak.
    Paylaşın mutlaka izleyelim.

8. Bana göre en kötü seneryoda
    Xu100:2900/3000. Bölgesi iyi alım yeri olur

Sayfa 84/565 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •