Sayfa 400/566 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon
Arama sonucu : 4523 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Temettü Ereğli ve Oyak üyeleri için önemli, verebildiği kadar temettü verecek diye düşünüyorum. Geçen sene 4 tl vermiş, %200 enflasyon olmuş, insan ( insan değil fabrika) utanır 4 tl temettü vermeye...

Yani bizi düşündüğünden değil ama üyelerini düşündüğünden verir, ben en düşük 6 bekliyorum net... Tabii ki yatırım tavsiyesi değil, bunu söylerken de Sayın Tory'nin bilimsel matematiksel gerçeklerini de ve şirketin üyeler ile olan ilişkisini de gözeterek tahmin ediyorum..

2. Hatta 2023'de %100 bölünecek diye tahmin ediyorum Ereğli. Hisseye ne faydası olur, ISdemir'de nasıl yapar bilmiyorum ama, kötü bir 2023 de bu bölünme daha olası diye düşünüyorum.

Daha önce 7 milyarlık sermaye tavanını yükseltme yetkisinin uzatıldığı ile ilgili bir kaç kap atmıştı... Uygun zamana kadar o yetkiyi uzatıp duruyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Hatta 2023'de %100 bölünecek diye tahmin ediyorum Ereğli. Hisseye ne faydası olur, ISdemir'de nasıl yapar bilmiyorum ama, kötü bir 2023 de bu bölünme daha olası diye düşünüyorum.

Daha önce 7 milyarlık sermaye tavanını yükseltme yetkisinin uzatıldığı ile ilgili bir kaç kap atmıştı... Uygun zamana kadar o yetkiyi uzatıp duruyorlar.
    %100 bölünme ile sermaye 7 milyar tl. ye çıkar. Ben sanmıyorum öyle bir şey olacağını. En azından yakın gelecekte beklemem öyle bir şey.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    %100 bölünme ile sermaye 7 milyar tl. ye çıkar. Ben sanmıyorum öyle bir şey olacağını. En azından yakın gelecekte beklemem öyle bir şey.
    2 veya 3 seferdir yetkiyi uzatıyor.. Bir ara yapacak ama ne zaman bilmiyorum.

Bu işin temettü ile durgunlukla vb alakası yok. Tam bir şerefli speğimiz var. Eksi 10 lar artı 10 oldu. 27 nere 26 nere. Bizde ekleriz. Sıkıntı yok.

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

6. Ortaklık hissiyatı ile hareket etmedikten sonra borsa zor iş.

Koç holding şirketlerini düşünün. 1 tane pay satmazlar.
    Sadece şirketin karlılığından gelen nakit akışı esastır ana hissedarlar için. Onu da temettü ile alırlar.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by katti Yazıyı Oku
    Bu işin temettü ile durgunlukla vb alakası yok. Tam bir şerefli speğimiz var. Eksi 10 lar artı 10 oldu. 27 nere 26 nere. Bizde ekleriz. Sıkıntı yok.

Aynen, iyi bilanço bekleyip zarar açıklayan, beklentilerin çok kötüsü bilançolar gelen, başka şirketler de var. Düzeltmelerini yapıp yine yola devam ettiler. Bizimki hisse her başını kaldırdığında kafasına vura vura 6 aydır oyalıyor... Tamam piyasa bozuk, işler karışık da bu kadar da olmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by katti Yazıyı Oku

Bugün takas nasıl kapandı. Birde son 1 ay yabancı durumu nasıl.

Sayfa 400/566 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •