Sayfa 409/566 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon
Arama sonucu : 4523 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. parite ilginç şekilde 1 üstüne çıktı, bu avrupa için başarı. ülkemiz için paritenin 1,10-1,20 olması büyük etki yapacaktır. 0,90-0,80 parite tersi oranda büyük zarar verir.

2. 2020-2021-2022 ereğli temettü sonra düşüş yaşamış, bir yatırımcı grafik gönderdi, temettü için al temettüden önce sat, 2-3 ay sonra al, 3 yıldır bu çalışıyor demiş, muhtemelen yeni gördü, bakalım 2023 nasıl olacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
    Bizim pazarcimiz kim acaba.var mi gönüllü...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    2020-2021-2022 ereğli temettü sonra düşüş yaşamış, bir yatırımcı grafik gönderdi, temettü için al temettüden önce sat, 2-3 ay sonra al, 3 yıldır bu çalışıyor demiş, muhtemelen yeni gördü, bakalım 2023 nasıl olacak.
    Hocam yanlış hatırlamıyorsam, geçen sene idi sanırım hisse uzun süre 14-16 arasında gitti geldi. Temettü günü 12-13 seviyelerine düştü herkes daha düşeceğini beklerken hisse bir daha o fiyatları hiç görmedi. Hatta temettü ile hisse almayı erteleyenler pişman oldu keşke alsaydık diye. Hani hemen almayın nasıl olsa düşer diyenler oluyor. O iş her zaman tutmuyor.

Yani temettü sonrası düşüş geçen sene için geçerli değil.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. Kesinlikle tutmuyor, 2 yıldır ben Ereğli Temettücüsü değilken şunu kolladım.
    Full nakit 2021'de temettüye girmek için kolluyordum, temettü öncesi düşer dediler, büyükler satarmış güya vergi vermemek için.
    O tahmin tutmadı ve düşmedi .15.50'lerden falan temettüye girdi, 13 küsürlerden çıktı, soluksuz %2-3 falan derken 1 hafta 10 günde tekrar temettü önceki fiyatına geldi, aradaki 1.85 tl idi sanırım kapandı... Tereddüt eden ağzı açık kaldı, mesela ben...

Sonra saati 2022'ye kurdum, voleyi 2022'de voleyi vuracağım diye elimde full nakit bekliyordum...

2022'de ne oldu, bu sefer daha temettü zamanı gelmeden, kap açıklanır açıklanmaz hisse %25-30 primlendi, elimde nakit yine kaldım Temettü öncesi yine düşmedi, bu sefer temettü sonrası ters hareket yaptı...

Bu sene ne olur bilmiyorum ama elimde hisselerle gireceğim garanti ALLAH'ın izni ile...

Temettü hareketi olacağı kesin ama ne zaman, mesele o.

6.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Hocam yanlış hatırlamıyorsam, geçen sene idi sanırım hisse uzun süre 14-16 arasında gitti geldi. Temettü günü 12-13 seviyelerine düştü herkes daha düşeceğini beklerken hisse bir daha o fiyatları hiç görmedi. Hatta temettü ile hisse almayı erteleyenler pişman oldu keşke alsaydık diye. Hani hemen almayın nasıl olsa düşer diyenler oluyor. O iş her zaman tutmuyor.

Yani temettü sonrası düşüş geçen sene için geçerli değil.
    grafikler belkide temettü hariç. ama temettü yatırımcısı bunlarla ilgilenmemeli. mesela sabah bir arkadaş yazdı, ereğli 34 görecek endekse beraber düşecek, muhtemelen haklı çıkar ama uzun vadeli yatırımcının işi bu olmamalı. daha dinamik senetler var, orada yatırım yapmaları faydalı olur.

7. Bunu gordunuz mu

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Bunu gordunuz mu

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güzel bilgi, demek ki boş durmuyorlar.

Sayfa 409/566 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız