Sayfa 416/566 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516 ... SonSon
Arama sonucu : 4523 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    İsdemir fırınların ikisinin durduğu yazılmıştı çalışan bir arkadaş tarafından. Faaliyet raporunu okumadım ama görünen bilgi doğru. Ereğli de 4 - 5 kar beklenmemesi gerektiği zaten ortadaydı. Ancak aracı kurumların 1,9 konsensüs beklentilerine rağmen 2,5 gelmesi olumlu. İş Yatırım 2,4 milyar tahmin ile en doğru tahmin edenler içinde olmuş . Bir de yanlış hatırlamıyorsam ziraat bu kara yakın bir tahmin yapmıştı.

Ereğli için nispi pozitif isdemir için baya negatif bir tablo ile karşı karşıyayız. En kötünün geride kalmış olmasını temenni ediyoruz.
    bu ilk kez olmadı ric hocam , geçen yıl da son çeyrek isdmr 347.497.000 tl açıklamıştı ... fiyat hareketi olarak da sığ olduğu için öyle aman aman bi etkisi olmamıştı ...

2. Şahane yorum
    Heryerde okuyamazsiniz bakin bunu
    Hic bir yarali parmaga isemeyen analist raporlarinda fln da goremezsiniz
    Kiymetini bilelim Sezgin reisin

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    hektaşda şöyle oldu, 2,3 milyar sermaye var, 846 milyon dolaşımda. böldü bölündü derken öncesinde 100 milyon şirketin kendisinde olduğunu düşünelim. Maliyeti 1 liradan 100 milyon lira. bölünme öncesilerine göre bu 1 lira 10 lira falandır. Şuan 100 milyon lot 3 milyar tl yapıyor. Bunu uygun yerden satarsa mevcut hektaştan 1 tane daha yaparlar, 15-150 kat değerinin üstünde fiyatlananlarda bunu düşünmek lazım. Ben olsam hektaşı 100 lira yaparım 100 milyon yerine 30 milyon lot satarım.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Üstat bence Ereğli fena değil....Ama ereğlinin kar düşüşü isdmr kaynaklı gibi .

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son yazım.

Toplam kapsamlı gelirler isdemir de 10,6 milyardan 20,9 milyara yükselmiş. Yabancı para çevrim farkları etkisi ile kar dahil elde ettiği TL gelir 20,9 milyar. İsdemir bu tablo ile isterse 20,9/2,9= 7 lira temettü verir. İsterse verir cümlesinden yola çıkarsak daha önce bu denli büyük toplam kapsamlı gelir olmadı. Gecen sene 12-13 milyardı, şimdi ise 20,9 milyara çıkmış. Bu tablodan önce 4 lira net temettü beklentim isdemir de 5 lira üzerine çıktı. Son çeyrek çiğerlerini temizlemiş bir isdemir ve Ereğli görülecek. Bu rakam baki kalacak. Daha önce bu rakamı detaylı olarak yazdım. Oradan bulunabilir. Ticari bir zarar yada ticari eksik bir kar yok. Kurun etkisi. Ereğli’de toplam vergi 7,5 milyar olmuş. 2,9 milyar bu dönem vergi yüklenmiş. Verginin ana nedeni kurdan gelen büyüme. Özkaynaklarda bunu görebiliriz. İsdemir SPK ya gönderilen ile vergi dairesine gönderilen rakamlar farklıdır. Ereğli buna dikkat ederek temettü alıyor. İsdemir de Mart 2023 de 5 lira üzeri net temettüyü gördüğüm İçin, daha öncede yazdığım üzere kendi sistemimi erken kapatıyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Umarız herkes temettü emeklisi yolunda sağlam adımlarla ilerler. Hayalleri gerçek olur.

4. Bu arada ISdemir'de fırınlar kapalı olması etkili oldu gibi, ona bakmak lazım.. Satışlar fena değil aslında?

İsmdr bilançoda durum nedir tam olarak inceleyen var mı güncel fk vs.
    Ereğli 5e düşmüş fk herhalde

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
    Son yazım.

Toplam kapsamlı gelirler isdemir de 10,6 milyardan 20,9 milyara yükselmiş. Yabancı para çevrim farkları etkisi ile kar dahil elde ettiği TL gelir 20,9 milyar. İsdemir bu tablo ile isterse 20,9/2,9= 7 lira temettü verir. İsterse verir cümlesinden yola çıkarsak daha önce bu denli büyük toplam kapsamlı gelir olmadı. Gecen sene 12-13 milyardı, şimdi ise 20,9 milyara çıkmış. Bu tablodan önce 4 lira net temettü beklentim isdemir de 5 lira üzerine çıktı. Son çeyrek çiğerlerini temizlemiş bir isdemir ve Ereğli görülecek. Bu rakam baki kalacak. Daha önce bu rakamı detaylı olarak yazdım. Oradan bulunabilir. Ticari bir zarar yada ticari eksik bir kar yok. Kurun etkisi. Ereğli�de toplam vergi 7,5 milyar olmuş. 2,9 milyar bu dönem vergi yüklenmiş. Verginin ana nedeni kurdan gelen büyüme. Özkaynaklarda bunu görebiliriz. İsdemir SPK ya gönderilen ile vergi dairesine gönderilen rakamlar farklıdır. Ereğli buna dikkat ederek temettü alıyor. İsdemir de Mart 2023 de 5 lira üzeri net temettüyü gördüğüm İçin, daha öncede yazdığım üzere kendi sistemimi erken kapatıyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Umarız herkes temettü emeklisi yolunda sağlam adımlarla ilerler. Hayalleri gerçek olur.
    Eline sağlık üstat da bir yere gitmeyin..Bize çok faydanız oldu....Canınızı sıkan olursa engelleyin gitsin derim....Burda herkesi mutlu etmemiz gerekmiyor...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Son yazım.

Toplam kapsamlı gelirler isdemir de 10,6 milyardan 20,9 milyara yükselmiş. Yabancı para çevrim farkları etkisi ile kar dahil elde ettiği TL gelir 20,9 milyar. İsdemir bu tablo ile isterse 20,9/2,9= 7 lira temettü verir. İsterse verir cümlesinden yola çıkarsak daha önce bu denli büyük toplam kapsamlı gelir olmadı. Gecen sene 12-13 milyardı, şimdi ise 20,9 milyara çıkmış. Bu tablodan önce 4 lira net temettü beklentim isdemir de 5 lira üzerine çıktı. Son çeyrek çiğerlerini temizlemiş bir isdemir ve Ereğli görülecek. Bu rakam baki kalacak. Daha önce bu rakamı detaylı olarak yazdım. Oradan bulunabilir. Ticari bir zarar yada ticari eksik bir kar yok. Kurun etkisi. Ereğli’de toplam vergi 7,5 milyar olmuş. 2,9 milyar bu dönem vergi yüklenmiş. Verginin ana nedeni kurdan gelen büyüme. Özkaynaklarda bunu görebiliriz. İsdemir SPK ya gönderilen ile vergi dairesine gönderilen rakamlar farklıdır. Ereğli buna dikkat ederek temettü alıyor. İsdemir de Mart 2023 de 5 lira üzeri net temettüyü gördüğüm İçin, daha öncede yazdığım üzere kendi sistemimi erken kapatıyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Umarız herkes temettü emeklisi yolunda sağlam adımlarla ilerler. Hayalleri gerçek olur.
    abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. vergi gideri kısmını düzelteyim 1.7 civarı bir vergi yüklenilmiş.

8.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Son yazım.

sevgili sezgin abim güzel kalbine sağlık Allah herkesin gönlüne göre hayırlısını versin iyi akşamlar yarın daha güzel bir kapanış bekliyorum abi 😉

Sayfa 416/566 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •