Sayfa 407/566 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon
Arama sonucu : 4523 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Bunlara ilaveten yanlış hatırlamıyorsam 2024-2027 arası borçlar ciddi şekilde azalıyor. Bu tarihlerden sonra da temettü miktarı artabilir. Ya da yeni yatırımlar olabilir. Çünkü borç yok gibi bişey oluyor bu tarihten sonra. (2027 den sonra)

Borçlarla ilgili dediğim olay yatırımcı sunumundan görülebilir.
    He hocam o azalmaz. Oradaki şu anki finansal borçların yapısı. Yani vadesi geldiğinde ödeniyor ama yeni krediler alınıyor. Mesela en son 1,5 milyar dolar civarında. Bu borç 2010 yılında 3,7 milyar dolarmış. En düşük pandemi zamanı 900 milyon dolar. Yani her zaman bu mertebelerde finansal borç olacak.

Mesela bu son 2 milyar borçlanmayı da kısa vadeli borçları Nisan ayına atmak ve TL krediye çevirmek için borçlandılar diye düşünüyorum. Aslında bütün borçları TL ye çevirsek çok iyi olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Vtuncee Yazıyı Oku
    Kendi adıma konuşacak olursam 50k lot beni rahat rahat emekli eder. Minimal bir yaşamım var. Ev de var. Azıcık aşım kaygısız başım der yaşarım.
    olay bu işte , şunu başarmak en önemlisi ... tebrik ederim ...

3. Diğerlerinin yani bizlerin maliyeti Neyise de, şu son yabancıdan 150 milyon lotu alan ağa düşünsün.

4. Sevgili tory lütfen sen yaz sen yazdıkça ben yazmaktan kurtuluyorum bu adam benim beynimi mi okuyor diyorum yaz lütfen her daim. Kar 2 milyar gelecekse eğer öngöremediğimiz gelir tablosunun alt kısmında sürpriz finansman gideri vs gibi bir kalemle karşılaşmayacaksak geriye tek seçenek benim de katıldığım daha önce de bir vesileyle belirttiğim yuksek maliyetli stoklarin satilan mallar maliyeti kanaliyla favok düşürücü etkisinden kaynaklanacak. Iyi tarafından bakılirsa sorun yuksek maliyetli stoklarsa en kötü geride kalmis olabilir. Fiyatlar artmasa bu seviyede kalsa bile en azindan ilerleyen dönemlerde yuksek maliyetli stokların görece etkisi azalabilir ki bu da kari olumlu etkiler. Sonuçta yarın bilanço gelince daha detaylı görüp yorumlama imkanı buluruz.

Duygusal bir yatırımcı asla değilim Eregl de pozisyon olarak son derece rahatım ve bu rahatlığı seneler içinde sabırla yeri geldi acı çekerek topladığım hisse adedine borçluyum. Hiç bir şekilde sabahtan aksama ya da kisa surede bir şeyleri halletmek mümkün değil. 49 yaşımdayım halen lotumu artırmaya devam ediyorum. Finansal özgürüm ama her sabah 07.00 de kalkar işimin basinda olurum haftada 6 gün kesin bazen 7 gün çalışırım. Ama belki fark su zorunluluktan değil çalışmayı sevdiğimden.

Bence Eregl/isdmr icin net 5 sene her türlü duygusal faktörden diğer hisseler uçtu kaçtı vah tüh demeden istikrarlı aylık belirli tutar alimlarla (average dollar cost stratejisi ile) hisse toplayan 6 nci seneden itibaren geriye dönüp enflasyona yenildi yenilmedi dolar altın daha fazla getirdi getirmedi hesabını yapmalı bu hesabi 5 sene dolmadan yapan üzülebilir. Maçın 90 dakika olduğunu unutmamak lazım.

Tory bırakma lütfen dostum seni okumak benim için büyük keyif.

Sağlıkla kalın

Hedef Mart 2023

5. Sayın Mr Steel
    Yazınızın altına rica ederiz notu ile imzamı atıyorurum izninizle.

Herkese günaydın, bilanço ile birlikte çok daha güzel bir gün olması dileğiyle...
    Son düzenleme : fedoramca; 26-10-2022 saat: 06:44.

6. Bu arada stok diyoruz şu an ama Kardemir Bilançosu da nerede ise zarar yazacak seviyede, tam olarak aynı kategoride olmasa da oradaki düşüş de stokla ilgili olmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Sevgili tory lütfen sen yaz sen yazdıkça ben yazmaktan kurtuluyorum bu adam benim beynimi mi okuyor diyorum yaz lütfen her daim. Kar 2 milyar gelecekse eğer öngöremediğimiz gelir tablosunun alt kısmında sürpriz finansman gideri vs gibi bir kalemle karşılaşmayacaksak geriye tek seçenek benim de katıldığım daha önce de bir vesileyle belirttiğim yuksek maliyetli stoklarin satilan mallar maliyeti kanaliyla favok düşürücü etkisinden kaynaklanacak. Iyi tarafından bakılirsa sorun yuksek maliyetli stoklarsa en kötü geride kalmis olabilir. Fiyatlar artmasa bu seviyede kalsa bile en azindan ilerleyen dönemlerde yuksek maliyetli stokların görece etkisi azalabilir ki bu da kari olumlu etkiler. Sonuçta yarın bilanço gelince daha detaylı görüp yorumlama imkanı buluruz.

Duygusal bir yatırımcı asla değilim Eregl de pozisyon olarak son derece rahatım ve bu rahatlığı seneler içinde sabırla yeri geldi acı çekerek topladığım hisse adedine borçluyum. Hiç bir şekilde sabahtan aksama ya da kisa surede bir şeyleri halletmek mümkün değil. 49 yaşımdayım halen lotumu artırmaya devam ediyorum. Finansal özgürüm ama her sabah 07.00 de kalkar işimin basinda olurum haftada 6 gün kesin bazen 7 gün çalışırım. Ama belki fark su zorunluluktan değil çalışmayı sevdiğimden.

Bence Eregl/isdmr icin net 5 sene her türlü duygusal faktörden diğer hisseler uçtu kaçtı vah tüh demeden istikrarlı aylık belirli tutar alimlarla (average dollar cost stratejisi ile) hisse toplayan 6 nci seneden itibaren geriye dönüp enflasyona yenildi yenilmedi dolar altın daha fazla getirdi getirmedi hesabını yapmalı bu hesabi 5 sene dolmadan yapan üzülebilir. Maçın 90 dakika olduğunu unutmamak lazım.

Tory bırakma lütfen dostum seni okumak benim için büyük keyif.

Sağlıkla kalın

Hedef Mart 2023
    Teşekkür ederim abi. Sağolasın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Ham çelik üretimi düşmüş.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 407/566 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •