Sayfa 518/566 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528 ... SonSon
Arama sonucu : 4523 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Yönetim bu konuda bilgi vermez, tahmin edilen tarihte de bazen açıklamaz, benim beklentim 8 Ağustos...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkürler 👍🇹🇷

Ekonomi kadrosunun bu cesareti, beni de cesaretlendiriyor

Cevdet Yılmaz' ın aşağıda söyledikleri, bizim sektör için pek iç açıcı değil. İç talep daralacakmış, finansman sorunu 2 ay daha devam edecekmiş.

Normalde RTE şu cümlelere izin vermez; "Önümüzdeki 6-7 ay enflasyon yükselmeye devam edecek" , "iç piyasa daralacak", "finansman sorunu olduğunu kabul ediyoruz".....
    Bir kaç ay önce bu cümleler şöyle kullanılıyordu "yıl sonu enflasyon %22", "büyümeye devam edeceğiz, satınalma gücünde halkın sorunu yok, dünyada 9.yuz", "kredi sorunu yok. yalan söylemeyinnn"

Bloomberg HT' nin STK temsilcilerinden edindiği bilgiye göre, toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz enflasyonun 2024' ün ikinci yarısından itibaren düşüş eğilimine gireceğini vurguladı.

Toplantıda tüm sektörlerin temel sorunu olan finansmana erişim sorununun çözüleceğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bu sürenin 1,5- 2 ay süreceğini söyledi.

Öte yandan iç piyasada daralma yaşanacağına dikkat çeken Yılmaz ihracat ve istihdam politikasını destekleyeceğiz mesajını verdi.

Çin emlak sektörü düzelmedikçe ve Abd enflasyonunda düşüş trendi korunmadıkça biz gün göremeyiz.

4. Kaan dostum . En kötü geride kaldı diyebilir miyiz? marjlarda yukarıya dönüş var. 3. çeyrek sonrası mükemmel olmayan ama çok kötü de olmayan bir dönem başlayacak gibi Ereğli isdemir kardeşlere

Alıntı Originally Posted by ciga Yazıyı Oku
    Kaan dostum . En kötü geride kaldı diyebilir miyiz? marjlarda yukarıya dönüş var. 3. çeyrek sonrası mükemmel olmayan ama çok kötü de olmayan bir dönem başlayacak gibi Ereğli isdemir kardeşlere
    Dostum selam. Kaç yıl oldu görüşmeyeli

Sendeki hisseler duruyor mu?

Rakamlara bakınca en kötü geçti gibi. Ama her hâlükârda Çin emlak sektörü ve Abd faizlerine bağlıyız.
    RTE çıkıp çelik ithalatına antidamping uygulatırsa (tüm dünya ülkeleri gibi), Çin teşviklerini açıklarsa, Abd Eylül ayını kazasız belasız atlatırsa Ereğli coşar herhalde

6.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku

Rakamlara bakınca en kötü geçti gibi. Ama her hâlükârda Çin emlak sektörü ve Abd faizlerine bağlıyız.
    RTE çıkıp çelik ithalatına antidamping uygulatırsa (tüm dünya ülkeleri gibi), Çin teşviklerini açıklarsa, Abd Eylül ayını kazasız belasız atlatırsa Ereğli coşar herhalde
    Kemik kadro vazgecmez

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Maalesef Hüstadlarımız gibi en tepeden satıp enerjilere geçmiştim geçen yıl
    uzun bir süre çelik sektörünü düşünmüyorum. şu an başka arayışlardayım ama ereğliyle ilgili tüm haberleri takip ediyorum yine. durağanlık dönemi hissettiğim an Ereğli Tüpraş aksa kchol gibi büyüklere park edeceğim.
     Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by ciga Yazıyı Oku
    Maalesef Hüstadlarımız gibi en tepeden satıp enerjilere geçmiştim geçen yıl
    uzun bir süre çelik sektörünü düşünmüyorum. şu an başka arayışlardayım ama ereğliyle ilgili tüm haberleri takip ediyorum yine. durağanlık dönemi hissettiğim an Ereğli Tüpraş aksa kchol gibi büyüklere park edeceğim.
    Mevcut durumda Ereğli' nin "al-unut" konumu bitti. Dünya değişiyor, ereğli yönetimi sessiz. Yeşil enerji için ne yapacağı belli değil. GES yapacak ama asıl önemli olan fırındaki kömürü bırakmak.

Ama yine de ereğli şu an ucuz. İşler kötü olduğu için ucuz. İlla ki yükselecek ama artık ereğliden temettü emeklisi olacağım, finansal özgürlüğümü ereğli verecek vs bitti.

Sepet yapılacak. Döngülere göre ereğli de bu sepete girip çıkacak. Al-unut yok.

Allah' tan Tosyalı borsaya açılmıyor (özel durumları nedeniyle). Yoksa inan Ereğli' nin piyasa değeri şu an bile pahalı kalabilirdi.

Sayfa 518/566 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •