Sayfa 378/566 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478 ... SonSon
Arama sonucu : 4524 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    abi ıslak odunla sopalamaya başladı pala bakalım kırmızı %1-2 olur mu akşama kadar her olay döner bu bist 100 de..
    thy bim arcelik ve bankalar önemli. aracı kurumlar o şirketler için iyi kar beklentileri açıkladı, belki de beklentiyi satın aldılar. ereğli bu konuda renksiz. nasıl gelecek kimse tam bilmiyor. böyle böyle zaman geçecek, senenin bitmesine 66 gün kaldı. bir ara 270 gün sayıyorduk.

2. Planlı ve sabırlı bir şekilde İSDEMİR toplamaya devam.

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Konjonktür değişmeden pozitif kalıcı fiyat değişikliği zor
    Gaza gelmemek 363 üncü hüsrana karşı psikolojileri korur
    Aynen! o konuda rahatız içimiz rahat.

4.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    thy bim arcelik ve bankalar önemli. aracı kurumlar o şirketler için iyi kar beklentileri açıkladı, belki de beklentiyi satın aldılar. ereğli bu konuda renksiz. nasıl gelecek kimse tam bilmiyor. böyle böyle zaman geçecek, senenin bitmesine 66 gün kaldı. bir ara 270 gün sayıyorduk.
    Nasıl renksiz hocam çoğu aracı kurum tahmini 2 milyar tl altında … bir ziraat var farklı bekleyen o da 3 milyar

5.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    Nasıl renksiz hocam çoğu aracı kurum tahmini 2 milyar tl altında … bir ziraat var farklı bekleyen o da 3 milyar
    Diğer zamanlara göre evet renksiz. Rakamlar çok yüksek, eskiden 10-15 milyar olmayan stok, bugün 50 milyar, yada 300-500 milyon olan vergi bugün 3 milyar. Kur özelinde bilanco büyüklüğü çok fazla. Stoğu 1-2 milyar fazla yazsa kar rakamı 2 milyar oynar, yada vergi hesaplamıyorum, yıl sonu hesaplamayacağım dese 1-2 milyar oynar. Arıcı kurumlar öncelikle ilk altı aya bakıyor ve muhtemelen hrc cevher makasına bakıyor. Makas çok hızlı geriledi. Yani teoride hrc 700 dolar olduğu günlerde pratikte 900-1100 dolardan mal teslimi yapılıyordu. Kaos temmuzda başladı, ocak ayına kadar bitmesini ümit ediyoruz.

6. Sezgin hocam sizi seviyorum, bilgilerinizin önünde de ceket ilikliyorum. Ancak hisse ile alakalı faslasıyla duygusalsınız. Bu eleştirimi dost eleştirisi olarak kabul ediniz. Syg.
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Açılış ve kapanış ile olur. Bank of 15 milyon lot alırsa inanırım. 😆😆
    bank of 10,4 milyon, finans 2,7 milyon, 13,1 milyon toplam oldu.

8.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Sezgin hocam sizi seviyorum, bilgilerinizin önünde de ceket ilikliyorum. Ancak hisse ile alakalı faslasıyla duygusalsınız. Bu eleştirimi dost eleştirisi olarak kabul ediniz. Syg.
    Bence az bile yazmışsın. Duygusallıktan ileri, saplantı diyelim. Şaka bir yana aynen durum bu. Mesela bir örnek vereyim. Adam koreden mal satacak bize, ereğli şöyle kötü, ereğli böyle kötü, önce dinledim, kısa bir süre sonra konuyu başka yerlere çektim, en sonunda ereğli kötülemesinin altında satışcıların telefona çıkmaması olduğunu öğrendim. Sonra onun yanında 3 ismi ben aradım, üçüyle de tek tek görüştüm. Koreli temsilci şaşırdı, denim birine çamur atacağın zaman elinde güçlü argümanların olsun. Yani bu örnek durumu anlatıyordur sanırım.

Sayfa 378/566 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •