Sayfa 452/566 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552 ... SonSon
Arama sonucu : 4524 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Bu haberden sonra orta uzun vadeli sürdürülebilir minimum temettü tutarının 25 cent altında olmayacağını düşünüyorum kötü zamanlarda. Ama tabii yatırım bitip devreye girince. Bu vesileyle bir kez daha belirtmek isterim ticaret de iyi zamanlar da kötü zamanlar da olabilir olmaya da devam edecektir. Borsacı değil yatırımcı olmak gerekir. Bir günde bir haftada ya da kısa zamanda zengin olmak legal normal olağan yollarla çok olası değildir. Aslolan düzgün bir strateji sahip olup disiplinli şekilde uygulamaktır ki bunun için iyi yollardan birisi temettü yatırımcısı olmaktır kim ne derse desin kim dalga geçerse geçsin.

2.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Bu haberden sonra orta uzun vadeli sürdürülebilir minimum temettü tutarının 25 cent altında olmayacağını düşünüyorum kötü zamanlarda. Ama tabii yatırım bitip devreye girince. Bu vesileyle bir kez daha belirtmek isterim ticaret de iyi zamanlar da kötü zamanlar da olabilir olmaya da devam edecektir. Borsacı değil yatırımcı olmak gerekir. Bir günde bir haftada ya da kısa zamanda zengin olmak legal normal olağan yollarla çok olası değildir. Aslolan düzgün bir strateji sahip olup disiplinli şekilde uygulamaktır ki bunun için iyi yollardan birisi temettü yatırımcısı olmaktır kim ne derse desin kim dalga geçerse geçsin.
    İnşallah Sayın Mr Steel.. HEdefimizden sapmadan yıllarca ilerleriz..

3.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Bu haberden sonra orta uzun vadeli sürdürülebilir minimum temettü tutarının 25 cent altında olmayacağını düşünüyorum kötü zamanlarda. Ama tabii yatırım bitip devreye girince. Bu vesileyle bir kez daha belirtmek isterim ticaret de iyi zamanlar da kötü zamanlar da olabilir olmaya da devam edecektir. Borsacı değil yatırımcı olmak gerekir. Bir günde bir haftada ya da kısa zamanda zengin olmak legal normal olağan yollarla çok olası değildir. Aslolan düzgün bir strateji sahip olup disiplinli şekilde uygulamaktır ki bunun için iyi yollardan birisi temettü yatırımcısı olmaktır kim ne derse desin kim dalga geçerse geçsin.
    Çok dalga geçtiler be hocam, son 4-5 aydır milletin maskarası olduk. İnşallah son gülen iyi gülecek.

Uzun vadede karlılığa ciddi katkı sağlayacak, dolayısı ile biz de ortak olarak kar payından nasibimizi alacağız inşallah.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Şahsen Eregl Isdmr karşılaştırmasını anlamlı bulmuyorum. Çünkü Eregl zaten Isdmr nerdeyse tamamen sahibi (%95) Anlamı şu Isdmr olabilecek her türlü olumlu olumsuz gelişme Eregl doğrudan etkiler. Bu manada Isdmr piyasa değeri Eregl üstünde kalıcı fiyatlanması mümkün değil bu tip hareket olsa olsa spekülatif karakter taşır. Ayrıca Isdmr halka açıklığı az bir şirket de kesinlikle değil dolaşımda 140 küsür milyon lotu var. Tuprs ne kadar sığ ise Isdmr de o kadar sığ. Eregl alan Isdmr almış olur her türlü ama tersi geçerli değil. Örneğin Isdmr alan Kumaş ya da Er Maden gibi Eregl iştiraklerine ortak olamaz sadece Isdmr ortak olur. Isdmr almanın bir avantajı vardır o da şudur. % 95 Eregl ait olduğundan İsdmr her türlü temettü verir Eregl vermeyebilir bu tip yatırım vs durumu oluşursa. Bu nedenle olur da temettü ile ilgili kesinti az verme gibi bir durum oluşursa bunu Isdmr için değil Eregl için beklerim
    Sayın Steel 5 yılda 6 temettu ihtimalini seviyoruz isdemirin ama şahsim adına ben lot artirmak için pariteye göre hareket ediyorum

5. 31,80 güçlü yatay direnç gelen haber eşliğinde gaplı yukarı geçildi.gün içinde gelen realizasyon da bu seviyenin bir tık altında sonlandı ve yukarı dönüş yaptı.kısa vade için 31,80 artık güçlü bir destek diyebiliriz.bu seviye altında mevcut boşluğu kapatmak isteyebilir.yukarı hareketin devamı halinde öncelikle gün içinde bir kaç kademe altına kadar test edilen 32,70 mavi trend direnci takip edilebilir.bu değer üstünde 33,50 ve 34,22 kısa vadeli dirençler test edilebilir.

göstergelerden macd 0 referans seviyesi üstünde ,boğa piyasasına işaret ediyor.rsi ise 70 seviyesine doğru hareket etmekte olup güçlenen bir görüntü sergiliyor.

32,50 kademesi çok yoğun işlemler aldı.bu seviye de gün içi dirençlerden biri artık.

6.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Bu nedenle %6 açtı isdmr dimi Canmert abim.
    Kardeş ben hisse fiyatını etkileme açısından demedim.Ereğli ile koordineli çıktı fiyatiy
    O madenden gelecek para İsdemirin kasasına girmiyor bunu kasdettim.Direkt Ereğliye yarıyor gelen kârı

Duman anlık başka tütüyor.

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

8. Eee resesyon noldu?? Bitti mi??

Sayfa 452/566 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •