Sayfa 37/303 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon
Arama sonucu : 2419 madde; 289 - 296 arası.

Konu: The last of the mohicans

1. Mohikan Abey ,

Cemilkaana yeni sayım yapmış , 92 binin üzerine atamazsa 73-74 bine kadar 4. Dalganın e düşüşü olabilir ve sonra 5. Yükseliş dalgası başlar demiş.

Dolar için de 3. Dalga bitmemiş olabilir ve yeni zirve ile bitebilir, sonra büyük 4. Düşüş dalgası gelir şeklinde yazmış.

Bu sırada Tekfen yeni zirve yaptı, darısı Odaş'ın da başına

2. sayın mohikanın , açın desa için söylediklerine bakın, açın vakfin için söylediklerine ve grafiklerine bakın...ikiside öngördüğü şekilde grafik çiziyor..

3.  Alıntı Originally Posted by braveheart Yazıyı Oku
    Bu formlarda hiçkimse babasının hayrına bilgi paylaşmaz.Mutlaka bir menfaati vardırki zaman ve enerjisini harcıyor.Sen daha tanımadığın kişilere cahil derken kendi yalakalığına bir bak.Şunu hiç unutma burası borsa kim kime ..... sa olayı her zaman vardır.
    Adam 1-2 hisseyi övse anlarım şimdiye kadar en az 30-40 hisse analizi yapılmış. Başkalarına yardım etmeyi enayilik olarak gördüğünüz için altında hep birşeyler arıyorunuz, kendiniz de art niyetli yardım ediyorsunuz demek ki.

4. Sürekl bit yeniği arayan kişilere cevap vermeye gerek var mı? Kendilerince haklı bir bakış açısı olabilir. Kendisi veya deneyimleri bu yönde olan insanlar, karşılaştıkları şeylere temkinli, ve hatta ön yargılı yaklaşmaktan kendini alamaz.

"Kişi kendinden bilir işi" demiş atalarımız.

İyi niyetliler veya değiller? Niyet okuması yaptıkça eleştirdiğin konu haline gelirsin. Zaten bu tarz ön yargılı yaklaşımları üzerine alıp kendini sorgulaması gereken sn. mohikan değil, eleştiriyi getirenlerin kendisidir.

Sn. Mohikan'a bugüne kadar yaptığı tüm paylaşım ve analizler için teşekkürler. Gönül ister ki devam etsin, forumumuzda bir hoş seda daha eksilmesin. Hayatın bir çok gayesi var ama kimseyi beklemeye niyeti yok. Elimizden akıp gitmeden keyfini çıkarmak gerek. Bir kere can sıkılmışsa bir daha zor sığar forumun kalıplarına.

Kafan rahat olsun, mutlu ol sv. mohikan. Umarım biz hala buradayken dönersin

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443
    Mergen'den büyük hedef 26-mart-2015

2017 TAHMİNİ 125 - 145 BİN HEDEFİ HALA DURUYOR

Ahmet Mergen: FED'in bu faiz artışını yapacağım, yapmayacağım artık bir yılan hikayesine döndü ve demokrasinin kılıcı gibi tepemizde sallandığı için endeksin yukarıya gitme işi biraz sekteye uğradı.

Bakın daha önce takvimlerde işaretlediğimiz endeks tahminlerimizde 125 bin-145 bin hedefleri hala duruyor. Ama bu hedef 2017 için.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR
    Son düzenleme : ayıboğa; 06-03-2017 saat: 21:39.

6.  Alıntı Originally Posted by Aleksandr Yazıyı Oku
    Sürekl bit yeniği arayan kişilere cevap vermeye gerek var mı? Kendilerince haklı bir bakış açısı olabilir. Kendisi veya deneyimleri bu yönde olan insanlar, karşılaştıkları şeylere temkinli, ve hatta ön yargılı yaklaşmaktan kendini alamaz.

"Kişi kendinden bilir işi" demiş atalarımız.

İyi niyetliler veya değiller? Niyet okuması yaptıkça eleştirdiğin konu haline gelirsin. Zaten bu tarz ön yargılı yaklaşımları üzerine alıp kendini sorgulaması gereken sn. mohikan değil, eleştiriyi getirenlerin kendisidir.

Sn. Mohikan'a bugüne kadar yaptığı tüm paylaşım ve analizler için teşekkürler. Gönül ister ki devam etsin, forumumuzda bir hoş seda daha eksilmesin. Hayatın bir çok gayesi var ama kimseyi beklemeye niyeti yok. Elimizden akıp gitmeden keyfini çıkarmak gerek. Bir kere can sıkılmışsa bir daha zor sığar forumun kalıplarına.

Kafan rahat olsun, mutlu ol sv. mohikan. Umarım biz hala buradayken dönersin
    bu guzel yazıya 2 kelam ilave etme isterim
    mohikan la çok uğraştılar
    gerçi mohikan bey rasyonel biri
    o sebebple ben yani piyasaların bazen irrasyonel olabileceğini önceden düşündüğümden bazen ona hak verdim bazen vermedim
    ama emeğe saygıdan asla edepsizlikte etmedim ve iyi niyetinden şüphem olmadığından
    sürekli bit yeniği arama işte asıl konu bu , yani nereye gidiyoz, toplumsal olarak yani tum dunya toplumları , her yer kaos her yer paranoya
    yazık uzulduğum onca imalat onca uğraşı sırf insani paranoyak şizofreni eli ile yok oluşa sürükleniyo
    gerçi abarttım ama ufak kapı anahtar deliğinden bakarsın tum odayı gorursun ya sizinki de o tarz olmuş sayın aleksander bey
    onun dışında mekanı terk ettinmi dönmücen abi, yani beklentim ve umarım mohikan ın dönmeyeceği yönünde

7. Mohikan a analizin tutmadı dediniz diyelim.hadi bi yere kadar.Ama zaten çıkarı vardı,çıkarı olmasaydı yorum yapmazdı demek çok yanlış.Tasvip etmiyorum.İnsanları karalamak bu kadar ucuz olmamalı.

8. sayın mohikan üstadın üzerinde durduğu hisselerden ikisi dikkatimi çekmiş ve almıştım. topiğin müdavimleri bilir. vakfin (birçok kez analizini yaptı okuyanlar ne yazdıgını bilir.) diger hisse ise desa desa da(1.10 kalıcı olarak geçilirse. 2.70 hedefi vermişti.)
    kendi adıma vakfinden çok istifade ettim, desa yıda bekliyorum.

SONUÇ: GRAFİKLER YAZILANLAR ÇİZİLENLER ANLAYANA istifade etmesini bilene. Nato kafa Nato mermere ekmek yok..

Sayfa 37/303 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •