Sayfa 824/1001 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 6,585 - 6,592 arası.

Konu: Viop XLIV

1.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Birgün çok param olursa bir ev yaptırırsam yerin altında 3-5 metre soğuk depo yaptıracağım gelecekte enerji pahalı uzun süre saklamak maliyeti de var. Onun için öyle bir depo uzun vade de mantıklı
    Ahh be Ayasofya abi halen fakir kafasıyla düşünüyorsun,
    Bir gün çok paran olursa zaten yağa zam gelmiş şekere zam gelmiş salçaya zam gelmiş. Stok yapayım haxirana kadar idare ederim vs. bunlara takılmazsın yani çok paran olunca şimdiki gibi düşünmeyeceğine emin olabilirsin
    Düşünceler, ekonomik yapınla paralel hareket ediyor

16.96 Since 27 Aralık 2023

2. Bugün Sasa vadeli eksi açınca o gün bugün dedim ve shortladim. Spot açılınca direk %4 e aldılar. Stoplu işlem yaptugim için zarar fazla. Olmadı. Biraz geri çekilince long oldum ve zararı geri aldım. Gerçekten çok güçlü Sasa biraz geri gelince anında alıcı geliyor toparlıyor. Aslında dünkü kap haberinden sonra tavana falan gidemezdi ama vermedilerde. Hekts tada Sasa olacak beklentisi zirve olmuş herkeste. Alan ky nin üzümcü olduğunu bildikleri için tahta yapılar çok rahat, adam ky ye hamallık yaptırıyor. Tabi ky bin elinde mal durdukça ky sadece ekranda kazanmış gibi gözüküyor realize etmediği sürece. Himsse bir dede %400-500 gitmiş adamlar hala uçuk hedeflerde. Birgün bu balon patladığında en dibe gelince anlatacak herkes gerçeği tabi dustukcede maldakiler maliyetlenicek ve ayrıca yeni ky ler gelecek. Patron yatırım yapacam dediği için giden bir hisse bakalım dedikleri olacakki yoksa bir gün bir kap haberiyle bu kumda yikilacakmi göreceğiz.

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ahh be Ayasofya abi halen fakir kafasıyla düşünüyorsun,
    Bir gün çok paran olursa zaten yağa zam gelmiş şekere zam gelmiş salçaya zam gelmiş. Stok yapayım haxirana kadar idare ederim vs. bunlara takılmazsın yani çok paran olunca şimdiki gibi düşünmeyeceğine emin olabilirsin
    Düşünceler, ekonomik yapınla paralel hareket ediyor
    Doğru çok paran olsa ticari olarak bunları alsan stokçuluk olarak geçer. Ben cepte beş kuruş yok iken 35 bin limitli Kredi kartı vardı TL civarında A dan Z ye alabildiğim ne varsa aldim. Çeyizde var ihtiyaç maddeleri de. Böyle bir şeyi bugün bu maaşla yapmam mümkün değil imkansız. Sadece maaş ile geçinen biri düğün yapamaz artık. Birini kurtardık kaldık iki evlat çeyizi şimdilik hayal etmiyorum.

4. Benim aklım hala ermiyor. Hazirana kadar aylık toplam 8500tl ödemeli kredi çektim. Zam öncesi maaş 4000 TL neye göre amaç ne anlamadım

5.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Nasdaq -4.13%, S&P -3.27%, Dow -2.57%

https://twitter.com/disclosetv/statu...68866514378753
    New York borsası düşüşle kapandı

WASHINGTON (AA) - New York borsası, ABD'de beklentileri aşan istihdam verisinin agresif faiz artırımlarına ilişkin endişeleri güçlendirmesi sonrası haftanın son işlem gününü sert düşüşle tamamladı.

Kapanışta Dow Jones endeksi, 600 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 2,11 azalışla 29.296,79 puana geriledi.

S&P 500 endeksi yüzde 2,80 kayıpla 3.639,66 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 3,80 azalarak 10.652,41 puana indi.

ABD'de istihdamın eylülde önceki aylara kıyasla beklenenden az yavaşlama göstermesi ve işsizlik oranının düşmesinin ardından endeksler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) agresif faiz artırımlarının devam edeceğine dair beklentilerle gün boyu negatif bir seyir izledi.

Fed'in para politikasını belirleme konusunda enflasyonla birlikte en fazla dikkate aldığı istihdam verisi, eylülde beklenenden fazla artarak iş gücü piyasasının sıkı kalmaya devam ettiğini gösterdi.

Bugün açıklanan verilere göre, ABD'de tarım harici sektörlerde istihdam eylülde 263 bin kişi arttı. Artış hızında önceki aya kıyasla yavaşlama görülmesine rağmen piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşen tarım dışı istihdam verisinin, bu dönemde 250 bin kişi artması öngörülüyordu.

Ülkede işsizlik oranı ise aynı dönemde beklentilerin aksine 0,2 puan azalarak yüzde 3,5 ile yeniden 50 yılın en düşük seviyesine geriledi. Fed'in dikkatle izlediği ortalama saatlik kazanç ise yüzde 0,3 artarak 32,46 dolara çıktı.

Analistler, iş gücü piyasasının Fed'in agresif faiz artışlarına dirençli kaldığını, sıkı iş gücü piyasasının bankanın agresif faiz artırımlarına bağlı kalması için daha fazla alan sağladığını belirtti.

İstihdam verisinin ardından para piyasalarındaki fiyatlamalarda, Fed'in kasım ayı toplantısında yüzde 79,6 ihtimalle 75 baz puan ve yüzde 20,4 ihtimalle 50 baz puanlık faiz artırımına gideceği tahmin edildi.

Öte yandan Fed yetkililerinden "şahin" tonda açıklamalar gelmeye devam ederken New York Fed Başkanı John Williams enflasyonu düşürmek için daha fazla faiz artışı gerektiğini belirtti. Enflasyonun çok yüksek ve Fed'in olması gereken yerden çok uzakta olduğunu kaydeden Williams, faiz oranının yaklaşık yüzde 4,5'e yükseltilmesi gerektiğini aktardı. Williams, gelecek yıl enflasyonun önemli ölçüde düşmesini beklediğini, büyümenin olumlu olacağına inandığını, ancak işsizliğin artacağını ifade etti.

Kaynak : Anadolu Ajansı

6. İNTÖRN DOKTORLAR ile DİŞ HEKİMLİĞİ beşinci sınıf öğrencilerinin aylık ödemelerinin NET ASGARİ ÜCRET seviyesine çıkarılmasını içeren torba yasa teklifi Meclise sunuldu. İyi haberi sabaha kalmadan siz de arkadaşlarınıza verin.

https://twitter.com/drfahrettinkoca/...90395604160512

7. Dişi yaptırırken Dilden olmayalım.

8. Dürüst olmayan insan için bizim bankacılık sisteminin çok büyük açığı var. Belki çok büyük para değil ama küçük bir serveti bedavaya sahip olabilirsiniz hiç bir engel ceza yok. Gayrı resmi gelirin olacak on yıl belki biraz fazla resmi olarak haciz edilecek hiç bir mal gelir olmayacak adresi de köyde ki yıkık bir yer göster.

Sayfa 824/1001 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •