Sayfa 830/1001 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: Viop XLIV

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ingilizceye / yabancı dile talep hat safhaya ulaşmış.

çoğu internet reklamlarında youtube da bile tonla reklam dönüyor sanırım gençler ülkede gelecek bulamadığı için alel ecele yabancı dil eğitimine yönelmişler.

ağa ne olacağıdı. ben ingilizce yabancı dil sınavlarını defalarca verdim. defalarca da dil bilmeyen amirlerim oldu. keşke yıllar önce ülkeden çıksaydım ama artık çok zor.

yani misal yağlı bir kadroda bir atanma şartlarını 1 kararname ile kaldırıp alakasız bir kurumda 12 bin liraya çalışan bir memur, 20 bin lira kazanan bir kadroya bir a4 ile atanabilir.

5 firmayı vadeli den atmışlar.
    CCOLA, ekmeğini yedik, zamanında..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Decentraland metaverse patlamış..
    Sanal arsa.
    Memento mori

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    looking for anything ''heavy '' şugar. that's why I'm in das börsa istanbül... let's make it hot. yoksa gider pazarda limon da satardık , şugar.
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hot derken. Höt mu dion abey. Heute mu dion. Ne dion? Alalım mı satalım mi ne dion laki abey?
    diyom ki , biz buraya konserveye değil, kaburga dolması yemeye geldik. heavy : kaburga dolması

bi gün tibet' te böyle keşişlere nasıl meditasyon yapılırı öğretirken bi an fazla kaptırmışım , arkadaşlar hoop tutun kaçıyo falan diye bağırıyorlar aşağıdan , meğersem duman formuna geçip yükseliyormuşum neyse ki paçadan yakaladılar.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668

öyle bir yerdeyim ki
    öyle bir yerdeyim ki
    öyle bir yerdeyim ki

bir yanım mavi yosun
    dalgalanır sularda
    dostum dostum güzel dostum
    bu ne beter çizgidir bu
    bu ne çıldırtan denge
    yaprak döker bir yanımız
    bir yanımız bahar bahçe

Bu hafta itibarıyla KKM toplamı yaklaşık 1.4 Trilyon TLye yükselmiş durumdadır.
    ($80 Milyar) Bugünlerde olduğu gibi spot $/TL kuru 18.60 seviyelerinde hareket ederken
    KKM ürünün devlet bütçesine getirdiği ekstra maliyet yaklaşık 280 Milyar TL iken,
    yılsonunda $/TL kurunun 21 TL düzeyinde olması durumunda bu maliyetin 475 Milyar TLye yaklaşacağı gözükmektedir.
    https://www.paraanaliz.com/2022/yaza...sahte-g-39006/

7.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Bu hafta itibarıyla KKM toplamı yaklaşık 1.4 Trilyon TLye yükselmiş durumdadır.
    ($80 Milyar) Bugünlerde olduğu gibi spot $/TL kuru 18.60 seviyelerinde hareket ederken
    KKM ürünün devlet bütçesine getirdiği ekstra maliyet yaklaşık 280 Milyar TL iken,
    yılsonunda $/TL kurunun 21 TL düzeyinde olması durumunda bu maliyetin 475 Milyar TLye yaklaşacağı gözükmektedir.
    https://www.paraanaliz.com/2022/yaza...sahte-g-39006/
    -kkm için bütçeden yüz milyarlarca ödeme yapıldı/yapılıyor
    -yid kapsamında yapılmış onca otoyol, köprü vesair altyapı yatırımları için garanti ödemeleri yapılıyor bütçeden
    -elektik/doğalgaz faturalarında devasa bir sübvansiyon yapıldı, mesela 400 TL doğalgaz faturası ödemiş bir hane sübvansiyon olmasa 2.200 TL aylık fatura ödeyecekti- yüzde 82 gibi bi sübvansiyon yapılmış bütçeden
    -çeşitli sektörlerde muhtelif stratejik yatırımlar için yine bütçeden büyük teşvikler yapılıyor
    -muhtelif tüketim kalemlerinde devlet vergi indirimi yaparak vergi gelirinden vaz geçmek suretiyle teşvik uyguluyor, yine bütçe dengesi olumsuz etkileniyor
    -ve diğerleri

bunca yüke rağmen, 2022 ilk 8 ayı itibariyle bütçe 33 milyar TL fazla verdi

bu nasıl olabiliyor ? herhangi bi fikri olan var mı ??

8. Nerde bu devlet
    Nerde bu millet
    Nerde şhort 24
    Diyordum ki
    Sn Karakemal imdada yetişti

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 830/1001 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •