Sayfa 706/1001 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: Viop XLIV

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by lemur Yazıyı Oku
    arkadaslar bisi sorcam alıs verince örnek 3 tl den bana neden maliyet 3.02 olarak yansıyor bu vakıfbankta her seferinde alıs fiyatından gelmiyor
    her ne olursa olsun , istersen sırf al , hiç satma , fifo maliyete , gerçekleşen işlemler kısmından bakılır. işin doğrusu budur. senin baktığın yer , aracı kurumun portföy kısmında görülen maliyet kısmı ki orası dikkate alınmaz. Oradaki yazan maliyet alışların ortalama maliyetini gösterir , satışları dikkate almaz fifoya göre çalışmaz , yanıltır seni. Çok eskiden aracı kurumların arada o ekrandaki maliyet kısmı sapıtırdı 5 liralık alışın 1 tl görünürdü falan. Senin orayla işin yok, hatta portföy kısmını açtığında ekranda maliyet kısmına denk gelen yere siyah bant çek ( elektirikçilerin kullandığı ) ... yani orayı unut. Bakacağın yer iki tarih arası gerçekleşen işlemler kısmı. Sırf bunu bilmediği için , al sat yapıp , portföy kısmındaki maliyete bakıp , pozisyonunun karda olduğunu zannedip aslında kol bacak zarardayken karla pozisyonunu kapattığını sanan yurdum insanı var. basit muhasebe, maliyet hesabı , aracı kurumdaki hesapta nereye ne için bakılır bilgisi olmadan borsada al sata girilmemeli.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Sana kim dedi bistti şortla diye keremalkm abi, yazıları geriden okudum da, bugün maşallah şortladığın yetmemiş üstüne ilave ilave devam etmişsin, gazoz kapağına zam gelicek senin yüzünden
    Şortlanacak tek yer bundan sonra dow ve dax olur ancak
    2 short var.. kapanışa yakın.. yazdım..tekrara gerek yok.. 390 ve diğeri.. 400 bekledim gece seansı ..
    sabah gelirse 3.short
    yarın kapanış..
    bzk indikatörüne göre 370 civarı..(umarım!)

F_XLB 312 gece shortu da yazayım.. sabah 320 gelirse ilave 1 short daha..

bugün not indirim falan filan bir sürü negatiflik fiyatlanmadı.. ama yarın....

3.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Bu lafı not ettim..
    bize bir şey olmaz.. YArın %-5 bekliyorum.. bzk indikatör önemli
    Yarın neye göre öyle bir düşüş bekliyosun ??birde yarın diyosun hani bir haftaya desen anlarım yarın neden???

4.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Sayın Ariston böyle gidersen seni artık Migros'a bile almayacaklar söyleyeyim hikayeyi biliyor musun bilmiyorum.
    Onu bilmiyorum, e-mail'i olmayan adam hikayesi var onu biliyorum.

Zahmet olmaz ise sen yaz okuyalım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Bence portföy yönetim şirketlerinin hesaplarına BES ödemeleri geçti yarın onlara satmak üzere sabahtan yükseltirler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by hisci Yazıyı Oku
    Yarın neye göre öyle bir düşüş bekliyosun ??birde yarın diyosun hani bir haftaya desen anlarım yarın neden???
    hiss-i kable-l vuku..desem anlarmısın?

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Gümüş yüzde 7 yukarıda..
    ONS altında keza geriden zavallım takip de..

ABD 2yr ve 10 yr lar yüzde 5-6 düşüşteler..

FED sonbaharda faizler konusunda ipe un sermeye başlar mı acaba..??

Bunu konuşmak lazım aslında burada..
    jeffrey gundlach yırtınıp duruyordu geçenlerde 16 eylülde webcast'te, ucuz ucuz diye tahviller için ... herif gene haklı çıktı. temiz para...

bu arada bilgisi olmayanlar konuya yabancı olanlar için nöt : tahvilin faizinin düşmesi demek eldeki tahvilin değerinin artması demek. yani tahvile talep gelince fiyat pahalanıyor o da tahvilin % getirisini düşürüyor... yani % getiri düştüğü için eldeki tahvilin değeri artmıyor , o % getiri sonuç. tahvile talep geldiği fiyatı arttığı için ( sebep ) faizi düşüyor ( sonuç ).
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bu dangalak vadeli ne zaman teorik fiyatın anormal şekilde üstüne çıksa filmin sonu kötü bitiyor...ARALIK ayındaki çöküşte böyle oldu, bu son çöküşte yine böyle oldu...bugün yine kol gibi açtı farkı bakalım bu sefer ne olacak...

normalde teorik fiyatın 6-7 bin puan üstünden gidiyordu...kapanış itibariyle 14.000 puan üstünde...o da daha biraz satış gelmiş haliyle...bir ara 19.000 puana vurdu farkı...mal ya bunlar valla ondan sonra millet batıyor in cin top oynuyor kademelerde...

Sayfa 706/1001 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •