Sayfa 856/1001 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: Viop XLIV

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    yok çağrı, öyle bi domuz alegorisi yok bence deniz hocanın söylediklerinde

i. diyor ki, enflasyon muhasebesi uygulanmadığı için şirket karları yüksek görünüyor, ve doğal olarak yüksek vergi ödüyorlar, yani devlet haksız bi şekilde şirketler kesimine yüksek vergi uygulamış oluyor.. şirketler kesiminden devlet hazinesine haksız bir sermaye transferi gerçekleşmiş oluyor

[/I]
    Bu kısmına katılmıyorum.

Ortada şirketlere yapılmış bir haksızlık yok. Çünkü bunlar fiyatlama gücü olan şirketler. Hepsi maliyetleri fazlasıyla fiyatlara yansıtıyor.

Kötü yönetilenleri bir tarafa koyun ve BIST'teki şirketlerin geçen yıldan bugüne kar artışlarına bakın. %200'ler, %300'ler.. Neler var. Bırakın resmi enflasyonu, ENAG'ın enflasyonunu bile alsanız ortada reel kar artışları var. (Bankalar ayrı bir konu)

Bu kar artışlarını sağlayan şey de enflasyonun kendisi zaten.

Aslında tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan durumu da var. Ama ben haksızlık olduğunu düşünmüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    yarından itibaren hacim daha da düşer muhtemelen vadelide... x3 isteyen hemen hemen 15.000 TL isteyecek kontrat başına...x5 isteyen de vardı sanırım 25.000 TL 1 kontrat için...kim verir bunu? zaten in cin top oynuyordu kademelerde...

yazık...birilerinin aç gözlü işlemleri piyasayı berbat etti...

ben en başında söylemiştim pay vadeliler hiç açılmamalıydı...insanlar darbeyi o taraftan yedi...endeks30 kontratı herkese yeterdi...

3. Cortlarla vedalaştık dün istediğim kadar salmadı ama geceye poz taşımak istemedim hele böyle bir dönemde trendin tersine iken. bugün görelim ne olacak.
    Yazdıklarım kendime günlük tutma amaçlı olup hiçbir şekilde YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ.

4. Günaydın cemaat... Yan kağıtlarda yağma var

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bugün hareketlenmesi muhtemel hisseler: ASELS, ALARK, KOZAL, MGROS, SISE, THYAO, TCELL.

6. Teorik eşleşmede kısa bir süre GARAN'a tavan gösterdiler, sonra -2'ye düştü.

Tuhaf.

7. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, TBMM'ye sosyal medya yasasını kabul etmemesi çağrısında bulundu.

8. INFO yine taban.

Bir haftada 13'ten 7'ye geldi.

Batmış olma ihtimalleri yüksek. Bilançolar gelince göreceğiz.

Sayfa 856/1001 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •