Sayfa 35/1001 İlkİlk ... 2533343536374585135535 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 273 - 280 arası.

Konu: Viop XLIV

1. Gündüz fışkırt gece fışkırt, iyi alıştı fışkırtmaya, alemsin pala
    İbre 4320 yi gördü. Secbul abi etiketi yapıştıralım mı

16.96 Since 27 Aralık 2023

2. Sanırım sağ cep sol cep işlemleri oluyor.
    Yoksa zaten şuan şhortta kalan önemli ky yoktur.
    Geçe seansi oluşan hareket.
    Kendi satışlarını kendileri cizmesi gibi.
    Acaba işin sonuna mı geliyoruz.
    Hacım de var gibi

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Endeks kısa pozisyon için emare de yok tepeyi yakalamak için zar atmalık coşku da yok.

XU100 Endeks seyrine ilişkin senaryom (Son dalganın endekste %50 prim ile sonuçlanacağı 3500-3600 tahminine göre. Gerekçem 3200 ün bugün ve haftalıkta geçilmiş olması):
    - 3200 üstünde 3300 altında bir noktadan (3250 diyelim) satış gelir ve en düşükten ya da düşüğe yakın kapanır.
    - 1 gün kadar kararsızlık gösterir (doji).
    - Sonra eksi kapanış ile 3200 backtest veya az altında boğa tuzağı görüntüsü oluşur. (Bu noktada çok kısa stoplu uzun pozisyon denemek mantıklıdır ama gün sonunda yapılması gerektiği için sonraki güne taşıma riskini almak zor gelir insana. Aşağı yöne inanan ise kısa denemek için sonraki gün daha aşağıdan kısa açması daha mantıklıdır risk yönetimi açısından)
    - Bir sonraki gün kayıpları geri alır.
    - Sonraki 1-2 gün ufak artı (yatay) yapar ve sonrasında güzel bir artı gelir.
    - Sonra tıngır mıngır 2 hafta kadar daha yükselir. Uzunlar için arkaya yaslanma vaktidir.
    - Öncekilere kıyasla 2-3 kat uzun yukarı bar ile artı yaptığı coşkulu bir gün kapanışa doğru veya bir sonraki gün artı açılarak tepeyi görür ve %25 lik düzeltme hareketi başlar. Uzunların kar alma kısaların ise tepeden kısa için zar atma denemesi böyle bir günde olmalı.

Hedef 3500-3600 aralığı için senaryodur. Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece hisse taşıyorum. $ bazlı hedeflediğim duraklara gelenlerde kademeli satıyorum

Marjları çok yükselmiş. 3300 altında bir noktadan satış bekliyordum orada yanıldım. Bugün doji dediğim gün olduğu için ve yarın senaryoma göre son düşüş beklentim nedeniyle hisse satmak yerine hedge amaçlı 3924.50 kısa pozisyon açtım. 3955 ek kısa. Stop-loss şartı en yükseğin geçilmesi. Kar-al 3700-3750 veya yarın normal seans kapanış değeri.

Demiştim. Düşüş çok cılız kaldı 3815 altına gelmedi. Hedge short pozisyonlar 4000'de stop-loss ile kapandı. Hisse ile devam. Hedefime tıngır mıngır değil çok hızlı ulaşmış oldu. Zamansal perspektiften yükselişin 1-2 hafta kadar devam etmesini bekliyorum. Coşku baya yükseldi ama halen dönüş emaresi olabilecek seviyede değil bence. 200$/3650 üstü kalışlarda yeni hedefim 240$/4250. Oradan kenara çekilmeye karar verebilirim.

4. dun ekranimda 40 ustu goster dedigimde 5 hisse vardi
    bugun 60 ustunu goster dememe ragmen pencerede cubugu oynatmadan goremiyordum

bu ayin basinda 40 ile pozisyon acanlar mecburen bir suru teminat tamamlama yapti ve belki daha yapicak sozde karlari kilitli

araci kurumlar %300 teminat arttirmis e bu hafta bu adam %50 daha yukari cekse bu hisseleri kari kitleyenin geride teminat tamamlamaya yetecek kadar parasi yoksa mecburen pozisyon kapaticak 40 a actigini 70 den kapaticak al sana zarar
    teminati tamalayacak parasi var desek spot x varsa bu sefer vadede x miktari veya daha fazlasi olucak vadeli mevduattan %1 daha fazla kazanacagim derken ya zarar edicek yada vadeli mevduattan az kazanicak

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Tam tersine arbitraj cilar kilitleme yapsa yuzde fark kapanır.

Esas yapmadıkları icin shortorler daha pahalı veririm shortu demekte ve fark acilmakta.
    ....

5. Bu ne arkadaş... Bu vioptan tamamen çıkma vakti gelmiş...zaten büyük çoğunluk coin piyasasına gecmistim. Artık komple geçmeyi düşünüyorum. Coin piyasası bile bizim vioptan çok daha anlamlı ve teknik analizin çalıştığı bir mecra...bence kazananlar da çok sevinmesin çünkü bu iş sırayla ama bu kadar abartma nedir arkadaş ya... valla yazık...teknik analizin anlamsız kaldığı bir piyasada bulunmak zarardan başka birsey getirmez... teknik analizi kendine ref. alan arkadaşlara söylüyorum. Bana dolar bazlı demeyin ) neyse Bol kazançlar diliyorum herkese...

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Yavaş evladım yavaş kiracaksin makinayı.

7. 2-3 günlük hisse kiralayıp satanlar da aslında zorda, onların zararları nerede gözüküyor bilmiyorum vadeli hesabında onlar olmaması lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Rallilerde 2 tane önemli gap oluşur, çok GAP oluşur da 2 tanesini bulmak önemli. Biri kaçış için gap, onu bulmustuk sıkıntı yok. Biri de dağıtım için gap. Bakalım onu bulabilecek miyiz.

Sayfa 35/1001 İlkİlk ... 2533343536374585135535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •