Sayfa 823/1001 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 6,577 - 6,584 arası.

Konu: Viop XLIV

1. AMD hacimli düşenler arasında. AMD Ryzen işlemcileri ile hisse yükselmişti, Intel 11. ve 12. nesil ile düştü, son kararları sevmemiş gibi.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Bakan Nebati son borsa olaylarını anlatıyordu yönetim süre bitti diye Hande'nin kulağına konuştu, programı bitirdiler.

1990'ların politikasına döndük diye anladım, YEM (Yeni Ekonomi Modeli) yurt dışından uzmanlar ile hazırlanmış, girdileri, çıktıları, paradigmaları vs varmış. Revizyon görmüş UDİDEM modeli olabilir.

3. Jilette mach3 6 -8 adet + 300 ml tıraş köpüğü 25 TL ye Duru glirenli zeytinyağlı banyo sabunu 1,6 TL 4 lu 7,2 TL ye bir kaç koli almıştım bunun gibi uzun miadli baya ürün var çoğunlukla stoklu bende hektas Sasa gibi değil ama ona yakın kazandırmıştı salçayı ilk ben söyledim bu arada

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Osmanlı Toprakları
    Gönderi
    1,211
    Nebati: Kurun geldiği seviye çok makul. Nominal olarak yükseldi ama reel değer olarak enflasyonun altında gidiyor. Reelde TL değerlenmiş oluyor.

Parayı Mezara Götüren yoktur ama Paranın Mezara götürdüğü çoktur.

5. Birgün çok param olursa bir ev yaptırırsam yerin altında 3-5 metre soğuk depo yaptıracağım gelecekte enerji pahalı uzun süre saklamak maliyeti de var. Onun için öyle bir depo uzun vade de mantıklı

6.  Alıntı Originally Posted by hakansahin Yazıyı Oku
    Nebati: Kurun geldiği seviye çok makul. Nominal olarak yükseldi ama reel değer olarak enflasyonun altında gidiyor. Reelde TL değerlenmiş oluyor.

126 yı görmüş önceki arkadaşlar zamanında, geçen yıl dibi görmüş şimdi değerleniyormuş.

Öte yandan enflasyon rakamları doğru mu bilemiyorum. Güncel rekabet seviyesine bakmak lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by hakansahin Yazıyı Oku

Demokratik bir rejim olsaydı görürdük fiyatları da Silivri soğuk herşey her yerde yazılıp söylenmiyor uzmanlar bile kırk takla atarak terleye terleye konuşuyor.

8. Üç beş yıldır tarım ve hayvancılık çöpe atılmamış olsaydı iki yıl içinde bu ülke dış borcu tarım ve hayvancılık ile sıfırlardi.

Sayfa 823/1001 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •