Sayfa 269/598 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369 ... SonSon
Arama sonucu : 4779 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1. Ben olsam yeni bir tahsisli yerine bedelliye giderdim, böylece TVF 20 milyar TL koyarken halka açık olan kısımdan da (12.3 : 87.7) x 20 = yaklaşık 3 milyar TL daha bankaya enjekte edilmiş olurdu. Toplam olarak da 20 yerine 23 milyar TL lik bir sermaye artırımı söz konusu olurdu. Bu hususta yetkili ben olsaydım böyle yapardım çünkü ekstra 3 milyar TL lık enjeksiyon bunun 8 katı kadar yani 24 milyar TL'lik ekstra bir kredi kaynağı yaratır. Böylece sadece Halkbank için 20x8=160 milyar TL yerine 23x8=184 milyar TL'lik kredi kaynağı yaratılmış olur. Bana göre yapılması gereken budur, mantık böyle söylüyor.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. Ziraat Halk ve Vakıfın beheri 20 şer milyar TL lik sermaye artırımı sayesinde piyasaya 20x3x8= yaklaşık 500 milyar TL lik kredi verilebilecek..
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. Ben size yine katılmıyorum. Zaten iliği sömürülmüş madur edilmiş yatırımcıdan az oranda da olsa bir bedelli talep etmek el insaf.

Devlet o zamanda yazmıştım gereğini yapmalı ve bu garabeti artık ortadan kaldırmalı. Bir zahmet bu kadar zaman sabreden yatırımcısını da ödüllendirerek....

Olması gereken ve geç kalınmış yapılması gereken bence bu. O yüzden bu işin bu saatten sonra 8-10 liraya yapılmaya kalkışılması ........................

Bak bana bile izah edemezler kaldı ki buralarda en efendi yazan ben bile dibine kadar eleştiririm.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Bu 500 milyar TL nin yarıdan fazlası 180 ay (15 yıl) vadeli, aylık %0.69 gibi çok düşük faizli konut kredisine ayrılır tahminimce ve böylece en başta konut fiyatları olmak üzere gayrimenkul fiyatları %25-50 gibi artar diye düşünüyorum, aynen geçen Mayısta olduğu gibi. Şahsi beklentim bu yönde (sadece kaba bir öngörüdür) .

5. Seçimlerin Nisan'da yapılma ihtimali bana göre çok yüksek çünkü şu anda %85 olan yıllık enflasyon baz etkisiyle Nisan itibariyle %40 a gerilemiş olacak ama sonra yeniden artmaya başlayacak. Bu rüzgarı arkaya almak için seçimlerin Nisan ayında yapılması AKP için en uygunu (sadece bana ait bir tahmindir). Nisan ayında seçime gitmek için de Sayın Erdoğan'ın parlamentoyu feshetmesi gerekiyor, böylece kendisi de aday olabilecek.

6. Yine itiraz ederim. O kadar ağzından ısrarla çıkan lafı 2 ay için yiyecek?Zaten petrol fiyatları yeteri kadar destek oluyor.

Bu fiyatlar enflasyon zaten 2020 Eylül ünden sonra bazıları işini iyi yapsa uyumasa en azından bu kadar olmayacaktı.

Ve hesaba katmadığınız çok gelişmeler olacak. Hepimiz buralardayız göreceğiz

O yüzden size tavsiyem 2021 aralık ayı yaptığınız iddialı yorumları sonra olan gelişmeleri düşünüp biraz yavaş gelmeniz olur.

Benden bu kadar herkese iyi geceler.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Ben size yine katılmıyorum. Zaten iliği sömürülmüş madur edilmiş yatırımcıdan az oranda da olsa bir bedelli talep etmek el insaf.

Devlet o zamanda yazmıştım gereğini yapmalı ve bu garabeti artık ortadan kaldırmalı. Bir zahmet bu kadar zaman sabreden yatırımcısını da ödüllendirerek....

Olması gereken ve geç kalınmış yapılması gereken bence bu.
    Halka açıklık oranı (%12.3) düşük olduğu için bedelliye gidilmesinde pek de bir mahsur yok. Eh, 2 tane ful tahsisliden sonra %12.3 olan halka açık olan kısım da bir zahmet elini taşın altına koyuversin. TVF önce 7 milyar TL sonra da 14 milyar tl olmak üzere toplam 21 milyar TL enjekte etti son 2 tahsisli ile. Şimdi de 20 milyar TL koyacak, böylece TVF 41 milyar TL koymuş oluyor. Eğer bedelli olursa halka açık olan kısım sadece 3 milyar TL koymuş olacak. Böylece enjekte edilecek 44 milyar TL nin 41 milyarını devlet, sadece 3 milyarını ise halka açık olan kısım koymuş oluyor. Sizce makul değil mi?

8. Oooo Sayın TH o size göre öyle bak bakalım bir bedelli açıklasın okursun buraları neler oluyor. Hiç gerek yok böyle tahsisli iyi sonunda yapılması gerekende belli ...............

Sayfa 269/598 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •