Sayfa 347/593 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon
Arama sonucu : 4742 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1. 17 OCAK ANAYASA MAHKEMESİNDEN ALINTILAR

Yargıç Amy Coney Barrett ve Neil Gorsuch savcılığa, bu tür bir davanın ABD'ye karşı misillemelere neden olup olmayacağı ve ABD'deki 50 eyaletin Çin'e Covid-19 soruşturması gibi, farklı gerekçelerle yabancı devletlere dava açmasına kapı aralayıp aralamayacağı sorularını yöneltti.

Yargıç (Brett) Kavanaugh ve diğer yargıçlardan bazıları dış politika kaygılarından bahsettiler.
    Duruşma sırasında eski ABD Başkanı Donald Trumpın atamış olduğu Anayasa Mahkemesi Yargıçları Brett Kavanaugh ve Amy Coney Barrettın taraflara yönelttiği sorular dikkat çekti.

Anayasa Mahkemesinin muhafazakar yargıçlarından Brett Kavanaugh, ABD Başkanına 'ulusal güvenlik yetkinizi kullanmanızı mahkeme olarak yasaklıyoruz' demek çok tuhaf ve büyük bir şey dedi.

Mahkemede bulunan yargıçlar Brett Kavanaugh, Neil Gorsuch ve Sonia Sotomayor, Halkbank davasının diğer ülkelerle ilgili yargılamalarda sorun yaratabileceği görüşünde bulundu.

JUSTICE SOTOMAYOR: I don't know how I would want to leave to the vagrancies of individual prosecutors, whether it's federal or state, the right to insult another nation by giving them this unbridled power to initiate suits.

SOTOMAYOR: İster federal ister eyalet olsun, savcıların serseriliklerine, dava açmaları için bu dizginsiz yetkiyi vererek başka bir ulusa hakaret etme hakkını nasıl bırakacağımı bilmiyorum.( İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ)

9 HAKİMDEN 3 ÜNÜ TRUMP ATADI.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YTD

2. Tahsisli ertesi ve 2022 sonu itibariyle defter değeri 100 milyar TL olacak, 20 milyar TL tahsisliden gelen para ile 2022 4Ç net karı dahil. Hisse başına DD tahsisli ertesi 100 : 6.7 = 15 TL olacak. Tahsisli arifesinde 2022 4Ç net karı dahil hisse başına DD 80 : 5 = 16 TL idi. Tahsisli hisse başına defter değeri açısından negatif yansıyor ve 16 tl den 15 tl ye düşüyor çünkü hisse %33 oranında sulandırılıyor (toplam lot sayısı 5 milyardan 6.7 milyara çıkıyor)
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Teşekkürler

QUOTE=TRENDHOUND;6294385]Tahsisli kararı resmen açıklandığı zaman hissenin son 10 günlük ağırlıklı ortalaması bulunacak, buna da artı eksi %20 luk bir marj uygulanarak tahsisli baz fiyatı banka tarafından belirlenecek. Burada banka kendi inisiyatifi ile karar alacak yani ipler bankanın elinde. AORT'a 11 TL dersek artı eksi %20 ile 8.80 - 13.2 arası geniş bir baz fiyat aralığı çıkıyor, banka hangi fiyatı baz alacağına bu fiyat aralığını dikkate alarak kendi karar verecek. Spot fiyattan pek uzağa gitmedi son 2 tahsislide hatta spota oranla %5-6 gibi primli oluştu baz fiyat. Buradan yola çıkarsak ve 11 TL spot fiyatını baz alırsak baz fiyatın 12 TL civarında çıkacağını varsayabiliriz. Bu durumda 20 : 12 = 1.7 milyar yeni hisse tedavüle çıkacak demektir. Toplam lot sayısı da kabaca 6. 7 milyar lota çıkar, halka açıklık oranı da %9.3 e düşer.[/QUOTE]

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,394
    Mantığa yakın senaryo olmuş diyojen Baz fiyat açısından
    Halka açıklık oranında değişen bir şey olmayacak esasında lot sayısı açısından ..tahsisli sonrası TVF nun elindekine oranla halka açıklık düşecek ..oransal

Dua etmek lazım TVF mal fazlalığından halkı mallandırmaya tevessül etmesin .. tahsisli matbaası ellerinde nasılsa

GARAN F/K 2.4
    İŞ F/K 2.4
    AK F/K 2.0
    VAKIF F/K 3.5
    HALK F/K 5.1

halk almış başını gitmiş.
    Son düzenleme : bahriyeli; 29-01-2023 saat: 21:31.

5. KAYNAK:
    https://www.ntv.com.tr/dunya/abdden-...WUCd5TWgaE9dWw

İki hafta içinde bir sonuç açıklanabilirmiş...Haber 14.01.2023 Tarihli yani 2 hafta geçmiş...

NATO Liderler Zirvesi 11-12 TEMMUZ 2023’te Litvanya’da yapılacak.

KAYNAK:
    https://tr.euronews.com/2023/01/29/i...3d01d92b9ea88f

KAYNAK:
    https://www.haberler.com/dunya/son-d...593301-haberi/

ALINTI:
    Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiyanın NATO ya üyelik süreci hakkında konuştu: Farklı bir mesaj verebiliriz, İsveç şok olacak.
    29 Ocak 2023 22:02

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YTD

6.  Alıntı Originally Posted by pozitif Yazıyı Oku
    daha yeni 22 hedef veren den değilmiydin?
    kimse gelecegi bilemez, ben 22 demedim 150-200 demistim
    dolasimdaki senet miktari zaten az... sahte grafige kanan herkesin eline mal tutusturulmus durumda.... grafik aldatici... eger sahte hisseler basilmamis olsa bugun kagidin defter degeri 40 lira olacakti...

operasyon cekerlerse 30-40 lira gordugunde elinde mal tutan kalmaz.... 150 ye cikip geldiginde de, 40 a satan 45 e geri alir malini.....

o yuzden 150 lira ucuk bir rakam degil, 150 gosterip 50 den 20 den 10 dan ve 5 ten TVF nin elindeki mallari yedirmeleri mantikli kydan baska bu bankayi alacak bir enayi bulamazlar
    nasil olsa devlet nerden satarsa satsin 1 liradan 2 liradan sattiklarini geri basabiliyor

operasyon cekmiyorlarsa hissenin gidecegi yer bellidir, nominalin altina illa gelecek
    icab ediyorsa yandaslar kredileri odemez, banka 3-5 sene zarar ettirilir yine o rakamlara gelir... minareyi calan kilifi hazirlar

7. bu saatten sonra burnun dikine gidip de.....

f16 isini batirirlarsa.... taban
    isveci natoda veto ederse... taban
    suriyeye girerse... taban
    yunanistanla askeri bir gerilim olursa.. taban
    imamogluna cokerlerse... taban
    ABD benim bankami yargiliyor.. ben de onlarin bilmem neyini yargilarim derse.. taban

dahasi var sayamiyorum
    bunlarin hepsi arka arkaya da olabilir

8. son haberler isiginda ben supreme court un kesinlikle Halkbank a yesil isik yakmayacagini dusunuyorum
    cok basit
    eger Halkbank yargilanamaz derse, bu durumda tum devletlere gelip pay sahibi oldugunuz sirketlerle ABD de sinirsiz suc isleyin, bizim kolluk kuvvetimiz, savcimiz, hakimimiz elimiz kolumuz bagli oturtacagiz sonucu cikacaktir ki ABD loser, yani bir zaaf devleti degildir

bir taban da burdan yaz
    heralde 5.xx lere getirdim tahtayi
    ordan bir %100 tahsisli yaz
    tahtanin DD si 9.5 a duser,
    0.2 PD/DD ile 2 liranin alti mubah olur

Sayfa 347/593 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz