Sayfa 398/600 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon
Arama sonucu : 4794 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1. Kahırlı, 3 günde %25 giden Halkbank İçin ne hayaller kurmuş, 5 liradan alacaktı, fakat olamdı, şimdi 20 ye giderse ne olacak diye kahrından ölüyor. 2023 sonunda 50 üstünde bir Halkbank göreceğiz.

2. Aslında yazmayacaktım ama golds batan birisi olduğumu söylediğim için söz hakkı doğdu,mecbur kaldım..Golds ve medya holdingte batan birisi olarak ; demek istediğim şu idi:Anlaşılamamış...
    Kimse bana neden golds veya medya holding aldın diye sormadı.Kendi elim ile kendim aldım..Battığımda da yine golds topiğine gelerek ister hisse adına olsun ister sayfada ki arkadaşlarım olsun kimseyi rahatsız etmedim..Buna hakkım yok çünkü,sineye çektik..Hele hele elimde hisse olmayacak ve gelip bi başkasını rahatsız edeceğim bu durumu kendime yakıştıramam.Evet bir kişiye ( konu ne olursa olsun) uyarını yaparsın-ikaz edersin-olumsuz düşüncelerini de paylaşırsın saygı duyarım ama dile 3 YIL boyunca aynı çizgide ve tonda gidiliyorsa konu amacının dışına taşıyordur.Bu durumu izah ettik;yemediğim laf kalmadı...
    Empati kuruyorum; elimde hisse yok ve ben X hissenin sayfasına girip istisnasız 3 yıl boyunca ( öncesini bilmiyorum) olumsuzca eleştirilerimi yapacağım, ben kendim olamazdım...Kiminin az ama kiminin fazla emekleri- birikimleri hissede...
    Kazananları her zaman takdir ettim,trade edeni de...

Evet golds hissesinde battım;kimseyi rahatsız etmeden kendim aldım kendim kaderim dedim..Hiç ölmeyecekmiş gibi hesaplarımız oluyor..
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.YTD

3.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Kahırlı, 3 günde %25 giden Halkbank İçin ne hayaller kurmuş, 5 liradan alacaktı, fakat olamdı, şimdi 20 ye giderse ne olacak diye kahrından ölüyor. 2023 sonunda 50 üstünde bir Halkbank göreceğiz.
    Hala hayaller.... Bu sefer kaynak nerden?

4. Sayın Çakır24-Sayın Berkimcans ; paylaşımlarınız-tahminleriniz için çok teşekkür ediyorum.Sağ-olunuz.YTD

5. Kahırlı, bazı şeyler çok çok ama çok basittir. Bu bazı şeyler edepsiz, kötü ve kabul edilemezde olabilir. Mesala 11 dolardan Halkbank fişinin çekilmesi gibi. O dönemde haberborsa da yazan biri vardı, adı neydi hatırlayamadım, Bursa’dan biri, Tottenhan gibi bir şeydi ismi, Halkbank 11 dolardan 0,20 dolara getirildi, sonra süper 2 tahsisli yapıldı ve bu dönemde 3 yıl dip değerde büyük kama yapıldı. Zaman doldu, yapılan tahsistiler seneler içinde 50 liraya 150 liraya hatta 250 liraya satılacak. Halk sıraya girecek. Burada Halkbank’ın tekrar 11 doları görmesi ve hatta orayı geçmesinde tek dayanak yapılan tahsislilerdir. Devlet Şuan borsayı tutuyor, 3-5 milyar para harcayarak borsayı tutuyor, bir kaç sene sonra bu paranın bir kaç katını Halkbank tahsislilerini satarak geri alacak. Borsa Halkbank olmasa tutulmayacaktı.

Kahırlı bu bilgileri sana kimse vermez. Dikkat et kamaya dikkat et, çok büyük ve çok acı verir. Fırsatı kaçırma.

6. Bir kaç nokta var, bunları dikkate almak gerekiyor yoksa yanıltıcı verilerle iş yapmış olursunuz. 10 yıl önce hisse 11 dolar gördüğünde sermayesi 1 25 milyar TL idi, şimdi ise yuvarlak 5 milyar, çok yakında da 7 milyar TL ye yakın bir seviyede olacak. Bunu denkleme dahil etmek şarttır.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. Bedellilerde ve bedelsizlerde hisse fiyatı düzeltmeye tabi tutulur ama tahsislilerde düzeltme olmaz. Sermayedeki artışı dikkate alarak düzeltmeyi siz kendiniz yapacaksınız.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sayfa 398/600 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •