Sayfa 81/598 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon
Arama sonucu : 4778 madde; 641 - 648 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1. Fitch: Emtia ihracatçısı ülkelerdeki bankaların, emtia fiyatlarında son dönemde yaşanan ve yurt içi ekonomileri destekleyen, kredi talebini ve varlık kalitesini destekleyen artışları nedeniyle daha iyi beklentileri var

Fitch: Ancak, pozitif etki, düşük kredi talebi ve makroekonomik baskılardan kaynaklanan aktif kalitesine yönelik riskler ile kısmen dengelenebilir

Fitch: Gelişmekte olan ülke bankaları için yüksek faiz oranları, net faiz marjlarını artırarak faaliyet karlarını destekleyeceğinden, genel etki kredi notu açısından pozitif olabilir

Ah canlarım benim yeni mi jetonunuz düştü.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 21-09-2022 saat: 13:36.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Arkadaşım inan yanlış sulardasınız. BEnim mesleğim finans hobim değil. Aslında yazılarımın arasında herşey var.

İnanın seçim zerre umrumda değil. Piyasaya korelasyonu da çok uzun zamandır sıfır.
    Yahu o kadar rapor, beklenti, tahmin şu bu yayınlanıyor ve tuğla gibi seçim sonucuna göre senaryolar üretiliyor, siz çıkıp 'yok öyle bi etki' diyorsunuz.
    Rahip Bronson'dan tutun, kredi derecelendirme kuruluşların notlarına kadar binlerce 'paranın olduğu yerde siyaset vardır' örneği var yaşanan. Ve tüm bunları yatırım kararında dikkate almayalım? Bu mu doğru sular.

3. Endeks hedef 188 uSD idi kırarsa 210 usd.Aylar öncesinden planımı kurmuşum. İkisini birden kırması imkansızdı.Gördük denendiğinde ne olduğunu.Bunları özeline attıklarım var kanıtlı ıspatlı.

Şimdi bana ne ; endeks 1700 ken siyasette kısır çekişmelerden yok sedat peker vidoelarından Rusya ukraynaya girmesinden.

Bunun gibi. Rahip olayında da full borsadaydım.

Bu iş mantık arayacağınız en son iş.

Misal bankalar ucuzdu ama zamanını teknik analizle bilirsiniz.Bunun gibi.

Ve herşeyden önemlisi bu işler takasın çoğu güçlü ele geçip geçmemesine göre olur.Güçlü ellerde malı en kolay ucuza sıkıntılı zamanlarda toplayabilir.

Ben trendi görmüşsem tüm dışseslere kulağımı kaparım.Siyasetmiş seçimmiş bana göre hepsi aynı kategori.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Bakın borsada bu işleri yapan abimiz demek ki almış Fitch den gelecek açıklamaların kokusunu.Nefesi yetmedi ya da haber gecikti ya da bilerek geciktirildiği için devamına parası yetmedi.Mesela biraz önce gelen haber başka bir piyasada gelse etkileri bambaşka olurdu.

Ben ederinin altında malı ucuza bulmuşsam hiç bir şeye bakmam. Zaten ortam iyi olsa size o malı o fiyata vermezler.

Daha geniş bir zamanda daha uzun yazarım.Şimdilik topiği bu kadar esir etmek yeterli.

Destek aşağıdaki gap 7,84 direnç yukarıdaki gap 8,95. ve en önemlisi endeks 188 usd nin üstü düşen kırılımı.Bu olana kadar aksiyon bitmez.

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Ben ederinin altında malı ucuza bulmuşsam hiç bir şeye bakmam.
    Ben bakarim...
    Ben yaparim...
    5 senedir bu hisseye gidip geliyorsun.
    Ne kazandin peki?
    Cevirmeden, uzatmadan.

El insaf be, milleti oldurduler. Yine 8'in altina indi.

Alıntı Originally Posted by delirium Yazıyı Oku
    Rahip Bronson'dan tutun
    2019'da 3 ay icerisinde ne yasamisiz bir bakalim (Baska bir yere yazmistim bunu gecen sene. Daha oncekileri ve sonrakileri yazsam sayfaya sigmaz)

* Secim Belirsizligi
    * Secim Tekrari
    * S400'ler
    * F-35'ler
    * Suriye
    * AB Ambargolari, EIB'in yatirimi kesmesi
    * Iranda Savas
    * Iran Ambargosu
    * G20 - Nato Zirvesi
    * Kismen bertaraf edilen CAATSA, vs.

Bunlarin hepsinde %10-20 yedik.

2017
    2018
    2019 sonrasini yazmiyorum bile.

MB baskani gorevden alindi, 2 gecede %20 hisseden, %30 dolardan yedik. Bankalarin 10 senelik trendleri ortada. Bunun adi var. Ve gidiyor.

Sayfa 81/598 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •