Sayfa 97/600 İlkİlk ... 47879596979899107147197597 ... SonSon
Arama sonucu : 4794 madde; 769 - 776 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1.  Alıntı Originally Posted by Soul Eater Yazıyı Oku
    Babam sattın değil mi dedi, hayır dedim, beni boğacaktı
    Baban haklıymış Soul. 12. tavanda hisse öyle bir aşırı alım seviyesine gelmişti ki günlük Bollinger 12. 500 de 1 olasılığıa ulaşmıştı yani 4 standart sapmaya ramak kalmıştı. Bunun tercümesi 12.500 bölü 250 eşittir 50 yılda 1 kere görülen türden bir gelişmeye şahit olunduğudur.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. Ünlü davranış bilimci Pavlov'un köpeğindeki durum işte. Köpekler insanoğlu tarafından koşullandırılabiliyorken, insanoğlu da ayni şekilde kendi kendini koşullandırıyor ve 12. tavanı yapmış olan hissede 13. 14. 15. 16. 17. vs vs tavanları bekliyor, sanki bu tavanların sonu hiç gelmeyecekmiş gibi. Öte yandan istatistik biliminin verdiği ciddi uyarıyı da göz ardı ediyor veya da kavrayamıyor.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. İşte bu yüzden borsa %80 psikolojidir diyoruz. Geriye kalanın da %10 u temel analiz, %10 u teknik analizdir. Borsacıların öncelikle kendi psikolojilerini çözüp düzenlemeleri şarttır, hatta bu bir ön koşuldur.

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    COİN i olanlar 20 000 usd üzerine attı attı atamadığı her an ayrı sıkıntı. Hele olursa ki 17500 altını dile bile getirmek istemiyorum.
    Bir kaç detayın altını çizeyim müsaade edersen:

25-30 bin dolar aralığından pek çok fon alım yapmıştı Bitcoin'de ve bu fonların çoğu henüz aldıklarını satmış değil. İkincisi, büyük alımlar yapan Elon Musk gibiler şimdi zorunlu satıcı durumundalar ve peyderpey satıyorlar (örneğin Musk'ın Twitter davası için nakde ihtiyacı var). Üçüncüsü, Bitcoin üretim (mining) maliyeti 19.000 dolardan 12.000 dolara düştü ve bu yüzden üretim yapan madencilerin %50-60 kar ile satışı da fiyatı aşağıya çekiyor. Kripto para fiyatlarının teknoloji endeksi Nasdaq ile pozitif korelasyonu var. Kötü senaryoda Bitcoin 12.000 dolar olan üretim maliyetinin altına bile inebilir ki bu durumda alıma uygun hale gelir çünkü kripto para piyasasındaki binlerce kripto arasında hayatta kalması muhtemel 1 düzine kriptodan biri Bitcoin olacaktır.

5. Twitter davası Delaware eyaletinde seri duruşmalarla görülüp karara bağlanacak. Bu eyaletin özel bir yeri ve anlamı olduğu için Twitter yönetimi burayı seçti. Musk'ın eli zayıf, muhtemelen davayı kaybedecek. Bu durumda da Twitter'ı orijinal fiyat üzerinden satın almak zorunda kalacak. Adamın elinde o kadar nakit yok, kaldı ki piyasa koşulları artık değişti, uygun bir faizden ne kredi bulanikecek ne de destek verecek bir yatırımcı. Bunun bilincinde olan Musk elindeki Bitcoin ve Dogecoinleri zorunlu olarak satıyor.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Sen güzel bir fiyattan satmışsın galiba, Allah bereketini daim kılsın. 12. tavanını yapıp 5 liradan 16.64 e roketkemiş olan bu hissede 14 15 16 liralardan satmayıp da 13. 14. 15. 16. 17. 18. tavanı bekleyenler ders almalı senden. İşte bu davranışa Açgözlülük diyoruz, ki borsanın en temel prensibi olan Algı'nın 2 temel taşından biri budur.
    ben 13,5 tan sattım zararımı karşıladı mı bir nebze 2,5 yıl taşıdım bu mendeburu halen acısı var tavan tavan gitmesi olacak iş değil 2,5 yılda endex bazında getiri sağlasa zaten ihya olmuştum bu 2 haftaya sıkıştırılan tavanlar kimseye yaramadı aslında gerekte yoktu maalesef hızlı çıkışın hızlı inişi olur öylede oldu şimdi gelirse 3,5 tan eskinin 2 katı lot almayı planlıyorum ya nasip diyelim ytd

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Agzina geleni soyluyorsun be senelerdir adamin arkasindan her yerde. Ozur dilermis. Her tarafiniz samimiyetsiz, showbiz.
    adam özür dileme erdemini göstermiş iki tarafta medeni olgun bir şekilde tartışıyorlar herkese örnek oluyorlar sana ne oluyor ?
    sn Trendin ve Lunar Soulun bu foruma katkıları çok büyük
    kıskançlık çekememe ve haset bunlar iyi şeyler değil

Alıntı Originally Posted by pozitif Yazıyı Oku
    adam özür dileme erdemini göstermiş iki tarafta medeni olgun bir şekilde tartışıyorlar herkese örnek oluyorlar sana ne oluyor ?
    sn Trendin ve Lunar Soulun bu foruma katkıları çok büyük
    kıskançlık çekememe ve haset bunlar iyi şeyler değil
    Sabah ezani ile basladin mi?

Ne ozur dilemesi, ne erdemi bea. Showbiz olanla gercek olani ayiracak kapasitemiz yok mu saniyorsun. Senelerce adama attigi ithamlar iftiralar ne oldu? Kaale alip bir kere cevap verdi diye buharlasti mi?

Ne bicim bir istir, guzel insan olmasini ogretmiyorlar mi dinde size. Bozacinin sahidi siraci. Sen de 2 kere yaptin bana.

Sayfa 97/600 İlkİlk ... 47879596979899107147197597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •