Sayfa 509/597 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559 ... SonSon
Arama sonucu : 4770 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

Alıntı Originally Posted by squidward Yazıyı Oku
    Hemen oynamaya başlama az bi iki gün bekle😁
    noldu tavan tavan mı gidecek
    zaten yıllardır bu mendebur insanları böyle kandırmadı mı
    haber gelecek tavan tavan gidecek
    insanlarda bunu yiyor
    siz tavan tavan gidin ben 3,5 ta bekliyorum gelirse alırım

yıllardır yatırımcıyı soydu sülük gibi kanını emdi
    özellikle pandemi döneminde benim gibi parasını bu mendeburda tutan külliyen zarar etti
    paramız pul oldu ne yapayım şimdi çıkıp methiyyeler mi düzeyim
    hala da yatırımcıyı soymaya devam ediyorlar
    umarım sorumlularda rezil rüsva olurlar
    size bir sır vereyim bu coğrafyada döviz alınır başka da bir şey yapılmaz
    yıllarca yanlış yaptık bundan sonrakiler bari rezil olmasın

HALKB günlük,

HALKB günlük,

2023 yılının da yarısını geçip bir vade sonuna daha geldik.
    1997 yılından bu yana endeks dolar bazlı karşılaştırma grafiği, böyle bir fark tarihte yok...
    Sağlıcakla kalın, iyi bayramlar.

''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

6. Topikte banka hissesi taşıyanların asıl tartışması gereken konu, tüm gündemi meşgul ederken, maşallah topikte bu konu gündem bile olmamış.
    Efendim, faiz artışı geldi ve yapılan açıklama ile bunun devamı da gelecegi söylendi. Hemen ardından bankaların aktif toplamlarının en az %10 kadar degerli kagıt taşıma zorunlulugu %5 e düşürüldü. Peki bu tüm bankalar ve özel olarak da halkbank açısından ne anlama geliyor? Bunun anlamı şudur; tüm bankaların %8,5 faiz ile, aktıf toplamlarının %10 kadar bir varlıgı ile hazineyi finanse ederken, piyasada faizler %40 larda oluştugundan, bankalar bu degerli kagıtlardan (kısaca tahvil-bono) kardan,zarar yazıyorlardı. hele kamu bankaları hele hele hele hele halkbank çok daha büyük zarar yazıyordu. Çünkü halkbankın aktifinde tam rakamı bilmiyorum ama %10 çoook fazla bono tahvil var. Çünkü halkbankta yapılan tahsisli sermaye artışları karşılığında hazine tarafından halkbanka nakit yerine bono-tahvil verilmiştir. Böyle olunca, faizlerin yükselmesi ile bu tahvillerin getirisi artıyor, ayrıca degerli kagıt tutma yükümlülüğü sınırı düşürülüyor. yani eger yüksek faizli bu tahvillere alıcı gelir ise, gayet karlı fiyatlardan halkbankımız bunları zaman içerisinde nakite çevirmekte teredüt etmeyecektir. Bakın halkbank açısında tarih tekerrür ediyor. Bu seneryo aynen 2008 krizinde olmuştu. 2008 krizinde halkbank hagi pozisyonda ise , şu anda da aynı pozisyondadır. Demedi demeyin. Tek yapmanız gereken tahvil bono piyasasına para girişini takip etmek ve bu dogrulamıyı yapabiliyorsanız. halkbank hisselerini küpe basmanızdır

HALKB günlük, BofA tahtayı 13.25 e kadar sürdü, en iyi alıcıydı, tamamına yakını vermiş ama başarılı trade olmamış görünüyor, 1 krş zarar yazmış,

Piyasa Değ.:
    7.242.746,96

Açık Kâr/Zarar:
    4.623.656,34 / 176,53%

Günlük K/Z: 167.376,32 / 2,36%

Banka almakla büyük hata etmişiz....

o gün banka yerine THY alaydım 337500 adet thy ediyordu.... kazancı hesaplamıyorum bile şuanki bakiyemin 10kat üzerinde param olacaktı... yüz yılda bir gelecek olayı kaçırdık be...

Sayfa 509/597 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •