Sayfa 529/597 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579 ... SonSon
Arama sonucu : 4771 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

xBank Pay Vadeliler, HALKB açılış beklentisi şu an -%1.5 civarı negatif,

HALKB açılış beklentisi -%3.5 civarı oldu,

2.  Alıntı Originally Posted by pozitif Yazıyı Oku
    haber tayfası nerde?
    her olumlu haberi gözümüze gözümüze sokan tayfa pazartesi tabanı kaçtı bu mendeburun?
    Bence oradan Rusya'ya da birşeyler ile bağlantı kurmalarını beklerdim. Olmamış eksik buldum biraz.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Özel Durum Açıklaması (Genel)
    Halkbank Kap…
    Bilindiği üzere, 27 Mart 2020 tarihinde 876 kişilik bir müşteki grubu tarafından, ABD Güney New York Bölge Mahkemesi nezdinde, "ABD'nin çeşitli ülkelere yönelik yaptırım kararlarının ihlalinden dolayı alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle" Bankamız aleyhine açılan tazminat talepli hukuk davasında, önce 16 Şubat 2021 tarihinde Bölge Mahkemesi nezdinde, ardından 2 Mayıs 2023 tarihinde Birleşik Devletler İstinaf Mahkemesi İkinci Dairesi nezdinde Bankamız lehine karar verilerek müştekilerin tazminat talepleri reddedilmiştir.
    Benzer şekilde, 26 Temmuz 2023 tarihinde, 151 kişilik farklı bir müşteki grubu tarafından yine ABD Güney New York Bölge Mahkemesi nezdinde, çeşitli ülkelerde yaşadıkları birtakım mağduriyetler ile Bankamız hakkında 15 Ekim 2019 tarihinde açılmış bulunan mevcut ceza davasındaki sözde iddialar arasında bağlantı kurmaya çalışılarak yeni bir hukuk davası açılmıştır.
    Henüz bu tazminat davasıyla ilgili olarak Bankamıza resmi bir tebligat yapılmamış olmakla birlikte tebligat yapıldıktan sonra gerekli hukuki adımlar atılacaktır.
    Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine sunarız.
    Her kışın sonu bahar...

HALKB günlük, en iyi satıcı BofA nın dönüp alması beni şaşırtmaz, eski haberle -%6 yaptırdılar,

5. Haber tayfası burada,en azından senin gibi hissemi sattım deyip te gecenin saat 1 lerinde yazmıyorum.Tüm zamanımı burada geçirmektense işimizde-gücümüzdeyiz çok şükür.Delikanlıca 4 yıl önce hissemi aldım ve adam gibi bekliyorum.YTD
    Son düzenleme : ozannn; 18-09-2023 saat: 17:04.

usd bazlı grafiği güzel çalıştırıyor namıssız..
    Bir tarafa kırınca bakarız. Sağlıcakla kalın.
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

7. *******HALKBANK TAKVİM********

NEW YORK GÜNEY BÖLGESİ BAŞSAVCILIĞININ KENDİSİNİ SAVUNMASI İÇİN
    12 GÜNÜ KALDI.

HALKBANK NEW YORK GÜNEY BÖLGESİ BAŞSAVCILIĞINA YANIT VERECEK:1 AY

NEW YORK GÜNEY BÖLGESİ BAŞSAVCILIĞI HALKBANKIN İDDAALARINA YANIT VERECEK(1AY)

NOT: TÜM SAVUNMALAR VE YANITLAR EN GEÇ 1 ARALIK 2023 TARİHİNDE BİTİYOR.

SONUÇ: KARAR OLUMLU ÇIKARSA: DAVA DÜŞER
    OLUMSUZ ÇIKARSA: A) TEKRAR ANAYASA MAHKEMESİNE HALKBANKIN GİTME HAKKI VAR. (KAP'TA AÇIKLANDI)
    B) HALKBANK JÜRİLİ DURUŞMALARIN YAPILACAĞI NEW YORK GÜNEY BÖLGESİ FEDERAL MAHKEMESİ İLE (ALT MAHKEME İLE) ANLAŞMA YOLUNA GİDEBİLİR VEYA BU MAHKEMEDE YARGILAMA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDER VE DAVA BURADA NİHAYETE ERER.
    ************************************************** ************************************************** ***************
    DAHA ÖNCEDEN GELEN KAP PAYLAŞIMI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

İlgi: 16.10.2019, 17.02.2021, 22.10.2021, 17.01.2022 ve 03.10.2022 tarihli özel durum açıklamalarımız.
    ABD Yüksek Mahkemesi, Halkbank davasıyla ilgili başvurumuzu inceleyip, 19.04.2023 tarihinde oy çokluğu ile karara bağlamıştır.
    Başvurumuzda, Halkbank'ın Devlet Bankası olması sebebiyle;

1. FSIA (Yabancı Devlet Dokunulmazlığı Yasası) kapsamında,

2. ABD Mahkemelerince bugüne kadar verilen kararlardan oluşan teamül hukuku (common law) kapsamında,
    ABD Mahkemelerinde yargılanamayacağımız ileri sürülmüştür.
    ABD Yüksek Mahkemesi bu argümanlardan ilkini reddetmesine rağmen, İkinci İstinaf Mahkemesinin kararını iptal ederek, dosyayı teamül hukuku bakımından incelenerek yeniden karar verilmesi için İkinci İstinaf Mahkemesine iade etmiştir.
    Bundan sonraki aşamada, Halkbank dosyası Yüksek Mahkemenin görüşleri doğrultusunda, İkinci İstinaf Mahkemesince yeniden değerlendirilip tekrar karara bağlanacaktır. Alt mahkemenin tekrar aleyhimize bir karar vermesi halinde yeniden Yüksek Mahkemeye (Supreme Court'a) başvuru hakkımız saklıdır.

Temyiz süreci, dosyanın iadesiyle devam edeceğinden dolayı jürili duruşmaya dair yargılamanın durdurulması kararı devam edecektir.
    Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgilerine sunarız.
    ************************************************** ************************************************** ****************
    NOTLAR:

1- ABD Yüksek Mahkemesi ; İkinci İstinaf Mahkemesinin aldığı kararı iptal etmiş.(2.istinaf mahkemesi aleyhimize karar almıştı ve bu karar iptal edildi.)
    2- İkinci İstinaf Mahkemesi dosyayı teamül hukuku bakımından ( anladığım kadarı ile bugüne kadar bu tip davalarda farklı mahkemelerin vermiş olduğu değişik kararlar göz önünde bulundurulacak) yeniden değerlendirilip tekrar karara bağlanacaktır denilmiş.

Her şeyin başı sağlıktır, zaman su gibi akıp geçiyor.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR .YTD

Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Haber tayfası burada,en azından senin gibi hissemi sattım deyip te gecenin saat 1 lerinde yazmıyorum.Tüm zamanımı burada geçirmektense işimizde-gücümüzdeyiz çok şükür.Delikanlıca 4 yıl önce hissemi aldım ve adam gibi bekliyorum.YTD
    herkesin kendi kararı beklemene kimse bir şey demiyor umarım kazanırsınız gözümüz yok Allah daha çok versin
    bizim eleştirimiz objektif haber paylaşımı yapmayıp bir haberi çok olumluymuş gibi gözümüze gözümüze sokman
    niye dün geceki haberi paylaşmadın işine gelmedi demi bak bugün %6 kayıp var tabanda olabilirdi
    neyse olanı görüyor yıllardır aynı nane yılan hikayesine dönen dava birilerinden medet uman bir mendebur
    savunulacak hiç bir yanı yok zaten

Sayfa 529/597 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •