Sayfa 474/597 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574 ... SonSon
Arama sonucu : 4770 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

Alıntı Originally Posted by beski Yazıyı Oku
    Bir olumlu, 2 olumsuz karar..

1- 2.Temyiz mahkemesinin kararı İPTAL (olumlu)
    2- ABD’de yargılama yapılabilir demiş (olumsuz)
    3- İnisiyatif alt mahkemenin demiş (olumsuz)

Üst mahkeme ilk madde kararı ile; (2. Temyiz İPTAL kararı) bu işi bitirmeliydi, bitirmedi..

Başa döndük,
    İş uzayacak!.

Al-sat tut değildir.
    Çok net bir şekilde bizim AYM’den talebimiz karşılanmamıştır.
    Bunun neyini iyiye yorayım?
    Ayrıca teamül hukukundan da korkuyorum(!)

2003 Irak işgali dahil, Suriye vb bütün faturalar bu vesileyle dahil edilmesin bu atını seven(!) kovboylarca ?

Bu teamül hukukunun yüz güldüren bir örneği olmuş mu acaba ?

Al-sat tut değildir

2. abd mahkemeleri arasındaki paslaşma siyasi otoritenin karar günü geldiğinde sonlanacak ve maç bu karara göre sonuçlanacaktır.Türkiye'nin defansı abd'nin ataklarını durduracak güçtedir(siyasi ve stratejik önem açısından).Mahkemenin abd lehine sonuçlanması sonrasında elde edilecek kazanç,prestij;abd Türkiye ilişkilerindeki siyasi ve stratejik kazançlardan daha önemsizdir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yani bu kadar tartışmadan sonra ortaya çıkan sonuç : Halkbank için daha uzun bir zaman var...Biz halkbank ın borsadaki pozisyonlara göre ve bu giren taze 30 milyarın bilançoya katklısı. Dolaşımdaki hisse adedinin dramatik bir şekilde %6.8 e düşmesi bunlar benim gördüğüm olumlu taraflar..

4. 1.İhtimal:

1-Kovuşturma üst mahkeme olan 2.temyiz mahkemesinde devam edecek.

2- İkinci temyiz mahkemesi de bugüne kadar verilen kararlardan oluşan
    teamül hukuku( common law)=ortak hukuk bakımından inceleyecek.
    Kişisel tahminim;ne kadar zamanda gerçekleşeceğini bilemem ama aşağıdaki 2.ihtimalden daha kısa sürede gerçekleşeceğine inandığım bu 1.ihtimalde, anlaşma olasılığı yüksek olabilir.Karşılıklı anlaşma olursa Anayasa mahkemesine tekrar müracaat etmeye gerek kalmıyor.

A)-Seçimlerin olması ve banka yönetiminin değişme ihtimalinin olması 1.ihtimali güçlü tutabilir.

B)-Ana argümanımız olan FSIA(yabancı devlet dokunulmazlığı yasası) Halkbankası hukukçuları tarafından ana temel gerekçe gösterilmiş olup kovuşturma ve yargılamadan muaf tutulmamız yönünde daima talebimiz oldu.Anayasa mahkemesi bu ana temel argümanını ne yazık ki RED etti.

Evet tekrar anayasa mahkemesine başvuru hakkımız var ancak başvursakta ana temel argümanımızı red eden bir anayasa mahkemesinden olumlu bir cevap beklemek çok düşük ve uzak ihtimal olarak görünüyor.hal böyle olunca,bu açıdan bakınca 2.temyiz mahkemesinde ya uzlaşma yolu aranacak ya da teamül hukuku( common law) bakımından incelendikten sonra verilecek kararı bekleyeceğiz.verilecek kararda olumlu karar çıkarsa dava düşmüştür,olumsuz karar çıkarsa da aşağıda ki 2.ihtimal ortaya çıkıyor.

2.ihtimal:

2.temyiz mahkemesi olumsuz karar alırsa konu tekrar anayasa mahkemesine gider( anayasa mahkemesi dosyamızı kabul eder veya etmez ayrı konu..(70 başvurudan 1 tanesini kabul ediyor).bu durumda da kabul ederse anayasa mahkemesinin alacağı kararı bekliyoruz.2.ihtimalde nihai sonuca ulaşmak için zaman uzamış oluyor.

***Seçimlerin olması ve banka yönetiminin değişmeme ihtimalinin olması da 2.ihtimali güçlü tutabilir.
    Özetle: Halkbankasının hukukçuları anayasa mahkemesinden olumlu bir cevap alma ihtimalini yüksek görüyorlar ise tekrar anayasa mahkemesine başvururlar,eğer anayasa mahkemesi umudu bitmiş ise konuyu 2.temyiz mahkemesinde (içeriğini bilmek mümkün değil) ortak bir yol ile çözüme kavuşturma durumu olabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.YTD

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.YTD

Fikirlerini bilgilerini yorumlarını büyük emeklerle harmanlayıp benim ufkunun acilmasina katkı sağlayan siz değerli ustatlara yesekkuru borç biliyorum. Sağolun. Herşeyin bankamızın ve ülkemizin yararları doğrultusunda gelişmesini temenni ederim.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bla bla bla....
    sonuç elde var sıfır başa döndük
    haberden hemen sonra birde bana sataşan çok bilmişler vardı
    noldu lem hani iş bitmişti
    başa dönmeye hazırmısınız geçmiş olsun
    hissenin karakteri belli
    lütfen ky ye sesleniyorum en ufak haberde atlamayın şu mendebura
    tavanı batsın bunların yatacak yeri yok

7. Sayın eaydın,nezaketin için bizler de sana teşekkür ederiz.Kendi adıma elimden geldiğince Halkbankasının hukuksal başvurularını//ihtimallerini alt alta getirmeye çalıştım.Bundan sonrası artık zamana kalmış...Benimkisi tahmindir.Her şeyin hayırlısı olsun.
    Herkese iyi geceler diliyorum.YTD

haberden önce fiyatı 11,40 lardaydı
    bugün yarın başladığı yere döner sonra 10 altı
    ve nihai hedef 3,5 beklemekteyim
    o mendebur ayağıma gelecek

Sayfa 474/597 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz