Sayfa 11/177 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1416 madde; 81 - 88 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Bu linkte de güzel bilgiler var sevgili keko dostum..

KÜRESEL MERKEZ OLACAK

World E-Commerce Forumu globalleştirdiklerini anlatan Nart, Farklı ülkelerden devlet başkanlarını, başbakanları ve bakanları ağırlayacağız. Böylece Türkiye yi küresel e-ticaret merkezi yapma vizyonuna katkı sağlamış olacağız.

https://www.ekonomist.com.tr/haberle...da-atacak.html
    gerçekten de çok güzel bilgiler bunlar....şu ana kadar benim de geçmişte okuduğum ve genel kültürüme dayanarak söylediklerimin hepsi bu linkte ayrı ayrı anlatılmış... yalnız bu tür güzel bilgileri açıp öyle yayınlamak daha güzel olur...çok uzun ise parça parça kopyalayıp öylece yayınlamak gerekir...

sektör büyüyor, teknosa ise sektörün büyüme hızından daha hızlı büyüyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

HEDEF 2.5 MİLYAR DOLAR
    World E-Commerce Forum’un özellikle e-ihracata ivme kazandıracak bir potansiyel taşıdığının altını çizen Nart, “Türkiye’nin toplam e-ihracatı 2 milyar dolar. Foruma katılacak pazaryerlerinin toplam pazar hacmi ise 250 milyar dolar. Türk üretici ve e-ticaret şirketlerinin yüzde 1 pay aldığı bir senaryoda, 2.5 milyar dolarlık bir pazar payı oluşacak. E-ihracat yapmak isteyen ancak gerekli networkü olmayan ya da yurtdışı bağlantılar kuramayan firmalar, hedef pazarlardaki e-ticaret aktörleri ve profesyonellerle burada yüz yüze görüşme fırsatı bulacak†dedi.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

KÜRESEL MERKEZ OLACAK
    World E-Commerce Forum’u globalleştirdiklerini anlatan Nart, “Farklı ülkelerden devlet başkanlarını, başbakanları ve bakanları ağırlayacağız. Böylece Türkiye’yi küresel e-ticaret merkezi yapma vizyonuna katkı sağlamış olacağız. Bunun ilk ayağını ise ABD LasVegas’tan başlatıyoruz†ifadelerini kullandı. World E-Commerce Forum-ABD Global Meeting etkinliğinin 2023 yılının Mart ayında LasVegas’ta düzenleneceğini anlatan Nart, burada binden fazla firmanın ağırlanacağını kaydetti. Nart, “Dünya e-ticaret ekosisteminin bütün paydaşları bu etkinlikte buluşacak†şeklinde konuştu.

E-İHRACAT 5 YILDA 6 KAT BÜYÜYECEK
    Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın pandemi sonrası e-ticaretteki yükselişe dikkat çekti. Ayyarkın konuşmasında “2019 senesinde, yani pandeminin hemen öncesinde e-ticaret küresel anlamda yüzde 15 gibi bir paya sahipti, 2021’e geldiğimiz bu rakam yüzde 21’e yükseldi. Bu yılı da yüzde 22 gibi bir oranla kapatması öngörülüyor. Küresel ekonomik sıkıntılara rağmen sürekli büyüyen ve ivmesini de artıran bir sektörden söz ediyoruz. Türkiye’deki e-ticaretin hızlı büyümesinde e-ihracatın da payı yadsınılamaz. E-ihracat ülkemizde geçen yıl yüzde 1 seviylerinde 1.5 milyar dolarĺık bir seviyesindeydi. Şubat 2022de 2.5 milyar doları gecti. Önümüzdeki dönemde 6 kat daha büyüyebilecek potansiyele sahip. Ülkemize e-ihracatla 10 milyar dolarlık bir gelir getirmek için çalışıyoruz†dedi.

DÜNYADA 8. SIRADA
    Türkiye’nin lojistik anlamında çok ciddi avantajlarının bulunduğunu söyleyen ShopiVerse CEO’su OrxanIsayev, ülkemizde üretilen ürünlerin kalite, marka ve imaj sıralamasında dünyada 8. sırada yer aldığını söyledi. Hükümetin açıkladığı e-ticaret ve e-ihracat teşviklerinin ihracatçı için çok değerli olduğuna dikkat çeken Isayev, “Üretim kapasitemiz var ama cesaret ve iletişim kısmında eksiklerimiz söz konusu. World E-commerce Forum sektördeki bu eksiği tamamlayacakâ€sözleriyle forumun önemine dikakt çekti.

EN ÖNEMLİ DERS E-İHRACAT
    PraPazar Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Akmermer de, pandeminin e-ticareti çok hızlandırdığını belirterek, “2 milyar adet olan ürün satışı iki yılda iki kata yakın artarak 3 milyar 347 milyon adede çıktı†dedi. Türkiye’nin bu hızlı ivmeyi pratik yapısıyla yakaladığını anlatan Akmermer, “Gerek yazılımı gerekse hızlı entegrasyonuyla dünyadaki ivmeyi çok hızlı bir şekilde yakaladık. Önümüzdeki en önemli ders ise e-ihracat. Bundan pay almamız lazım. E-ihracatta devletin de çok ciddi destekleri var ve bu destekler de sektörün önünü açacak. World E-commerce Forum, bu anlamda Türkiye’de alanında yapılmış en önemli organizasyon†ifadelerini kullandı.

DÜNYA DEĞİŞİM SANCISI ÇEKİYOR
    ToptanTR Genel Müdür Yardımcısı Hayriye Mumcuoğulları toplantıda yaptığı konuşmada, dünyanın pandemi sonrasında oluşan zorlu konjonktürde değişim sancıları yaşadığını kaydetti. Şener, “World E-Commerce Forum’da e-ticaret sektörünün fikir liderleri ile yeni küresel düzene göre güncel gelişmeleri, değişimleri, dijitalleşme ile ortaya çıkan yeni problemleri ve çözümlerini konuşacağız. Atılması gereken adımları hep birlikte ele alacağız†ifadelerini kullandı. Türkiye’nin en büyük online B2B platformlarından biri olduklarını aktaran Şener, “Yıllık 1 milyar TL’lik iş hacmimiz, 60 bin ticari işletme üyemiz ve 500’den fazla iş ortağımız ile sektörde yaşadığımız deneyimleri, ekonomiye yön veren yenilikçi iş modelimizi, yeni dünyadaki rolümüzü, vizyonumuzu, girişimlerimizi ve inovasyonlarımızı diğer liderlerle paylaşacağız†şeklinde konuş

DEVLER İSTANBUL’DA BULUŞUYOR
    Çin merkezli Aliexpress’ten Avrupa’nın en büyük pazaryeri Zalando’ya, Rusya’nın e-ticaret devi Ozon’dan dünya genelinde 100’den fazla ülkede hizmet veren Letonya merkezli pazaryeri Joom’a, Birleşik Krallık’tan dünyanın her yerindeki perakendecilere çevrimiçi platform sunan Fruugo’dan Polonya Merkezli Allegro ve Çin merkezli Shein’e kadar dünya e-ticaret devlerinin katılacağı World E-Commerce Forum’da, 10’dan fazla global pazaryeri bulunacak. Trendyol, Hepsi Burada, N11.com, Morhipo, Çiçek Sepeti, Brendfoni, Vartabi gibi Türkiye’nin e-ticaret lideri şirketlerinin de katılacağı etkinlikte, çok sayıda global markanın ise temsilcileri yer alacak. Türkiye ve yurt dışından 80’den fazla perakende markasının da katılacağı World E-Commerce Forum’da 40’ın üzerinde e-ticaret ve e-ihracat platformu buluşacak.

Sayfa 11/177 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •