Sayfa 13/177 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 1416 madde; 97 - 104 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

1. Dikkatli okunursa gelecekte ki Teknosa için çok şeyler anlatıyor bu cümleler! Teknosa, GES konusunda kendi çatı holdinginin dev bankasını arkasına almış, bu sektörde ne kadar ciddi olduklarını ve ne kadar ileriye gidebileceklerini beyan etmişler!

Teknosa GES işinde var mı yok mu konusunda çok net bir beyan!

2. Çok güzel bir çalışma daha.
    Bunuda açamayacağım artık.
    Linke tıklayın okuyun bi zahmet.

E-ticaret kategorisinin pandemiyle birlikte hem ülkemizde hem de dünya genelinde ne kadar büyüdüğü hepimizin malumu. Ticaret Bakanlığının yayımladığı bazı rakamlar büyüme hızını çok daha net bir şekilde önümüze koyuyor. 2019 yılında yani pandemi öncesi e-ticaret ile uğraşan firma sayısı 68 bin iken 2021 yıl sonu itibariyle bu rakam yaklaşık yüzde 700 büyüme göstererek 484 binin özerine çıktı. Bu işletmelerin büyük çoğunluğu pazaryerleri vasıtasıyla hizmet veriyor.

https://www.marketingturkiye.com.tr/...kat-markalari/

3. Valla ne yalan söyleyeyim bence harika bi senetteyiz. Yıllarca tamam üzdü ama şimdi işin şekli çok değişti. Yine yıllarca yatırımcısını üzen ama iyi yönetilince bi anda çağ atlayan Aksen sasa egser odas ayen gibi hisselerin performansına bakınca Teknosa için daha çooook yolun başındayız gibi duruyor. Piyasa değerimiz ise 150 milyon dolar gibi komik bir rakam. 2 veya 3 bilanço beklemeyi düşünüyorum. Sonrasına ise o zaman bakacağım.

4.  Alıntı Originally Posted by steafan Yazıyı Oku
    Valla ne yalan söyleyeyim bence harika bi senetteyiz. Yıllarca tamam üzdü ama şimdi işin şekli çok değişti. Yine yıllarca yatırımcısını üzen ama iyi yönetilince bi anda çağ atlayan Aksen sasa egser odas ayen gibi hisselerin performansına bakınca Teknosa için daha çooook yolun başındayız gibi duruyor. Piyasa değerimiz ise 150 milyon dolar gibi komik bir rakam. 2 veya 3 bilanço beklemeyi düşünüyorum. Sonrasına ise o zaman bakacağım.
    Sadece bu sene 170 milyon tl yatırım yapıyorlar..70 milyonu iklimsaya diye biliyorum…2018 yılı için kuruluş sermayesi 178 milyon euro idi teknosanın..hep üzerinde durduğum konu piyasa değeri üzerineydi..15 milyar tl ciro yapacak bir şirketin piyasa değeri 2,7 milyar tl olamaz..

5. Sn.maharaj, sn.keko ve sn.kazanckapısı birbirinden kıymetli paylaşımlarınız için sonsuz teşekkürler buradaki paydaşlara çok farklı vizyon kattınız.Resmen firmanın radyolojik görüntü raporlarını değerlendiriyorsunuz.;)

6.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Çok güzel bir çalışma daha.
    Bunuda açamayacağım artık.
    Linke tıklayın okuyun bi zahmet.

E-ticaret kategorisinin pandemiyle birlikte hem ülkemizde hem de dünya genelinde ne kadar büyüdüğü hepimizin malumu. Ticaret Bakanlığının yayımladığı bazı rakamlar büyüme hızını çok daha net bir şekilde önümüze koyuyor. 2019 yılında yani pandemi öncesi e-ticaret ile uğraşan firma sayısı 68 bin iken 2021 yıl sonu itibariyle bu rakam yaklaşık yüzde 700 büyüme göstererek 484 binin özerine çıktı. Bu işletmelerin büyük çoğunluğu pazaryerleri vasıtasıyla hizmet veriyor.

https://www.marketingturkiye.com.tr/...kat-markalari/
    Paylaştığınız yazıda dikkatimi Mavi çekti Sn. Maharaj. Algıda seçicilik .

Eticaret yapan firmalardaki artış dikkat çekici. Bir makalede pandemiyle beraber bir çok firma dijitalleşmede 10 sene ileriyi gitti, pandemi olmasaydı 10 senede olacak dönüşüm 1 sene içinde oldu deniyordu. Firmalar bu süreçte dijital yapılara geçmeye mecbur kaldırlar ayakta kalabilmek için. Bu da pazar yerlerine yaradı muhtemelen. Eticaret alışkanlığı edinen bir çok insan da pandemi sırasında edindikleri bu alışkanlıkları sonradan da sürdürdü.
    Market eticareti bunun dışında, o sektörde rakamlar pandemiye göre bir hayli düştü diye biliyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Salçayı terk ederken topiğine yazmıştım hatırlıyorsanız. Salçadan çok daha potansiyel gördüğüm başka 2 hisse için satmak zorunda kaldığımı. O hisselerden birincisi bu hisseydi işte. Salçada büyük kriz olacak bu kış, doğru hisse oda.

Teknosa yıllarca zarar yazdığından dolayı yatmış dana gibi, o dana yeni ayağa kalktı.
    Zincirlerini koparıp deli danaya bağlarsa şaşırmam, yılların birikmiş enerjisi var üstünde.

Karların artarak devam edecek olma ihtimali ve birçok iş kolunda agrasif büyüme konusu çok ilgi çekici olmaya uzun süre devam edecek bence Teknosa.
    sayın hocam salça yani tukas ve konfrt bendede vardı erken ayrılmışız, hatta konfrt tukası geçti kısmetten ötesi yenmez demiş atalarımız inşallah tknsa ve odasdan 2 kat salça çıkartırız.

8. Odaşta da çok iyi potansiyeli var. 2023 de 5 milyar net kar yazacak nasip olursa şirket, anlık piyasa değeri 7.4 milyar tl. 1 kusur f/k ile işlem gören enerji şirketi ne duydum nede gördüm ben.

Lakin Teknosa bir başka, Teknosa daki potansiyel ne Odaşa benzer nede başkaca bir şirkete. Şirket yıllardır zarar ederken son 2 çeyrektir çok iyi karlar yazmaya başladı. E-ticaret ve GES işinde agrasif bir şekilde büyüme istekleri, bu 2 sektöründe önünün çok açık olduğunu düşünürsek Teknosa henüz yolun başlangıcında gibi.

Zaten şirket halka arzından beri geçmiş yıl zararlarından dolayı yatırımcısına hiç bir kazandırmamış, dolar bazlı zaten erimiş hisse değeri. Şirkette şu an müthiş bir kabuk değişimi var, ve çok müthişte potansiyeli var. E-ticaret sektörü ve GES işinde işler umulduğu gibi giderse, son 2 çeyrekte ettiği karlar çerez gibi kalır gelecek bilançolarda!

Çağımızın en gözde işi açık ara e-ticaret ve yenilebilinir enerji sektörüdür!
    Teknosa bize her iki sektördede bende varım ve varolacağım dedi!

Sayfa 13/177 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •