Sayfa 6/177 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 1416 madde; 41 - 48 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

benim için 11.34 bu yüselişin bel kemiği.. üzerinde durdukça güvende olmanın keyfi çıkarılabilir.. beyaz geçildikten sonra(12.32) genelde geri dönülüp test edilir.. KISADA ilaveler yada yerine koymak için uygun seviyelerdir.. bir süre, üzerinde zıplasa bile, kırılmadığı sürece sonrasında 12.32 te hasır betona dönecektir.. tıpkı 11.34 gibi.. bu arada her ihtimale karşı 11.34 + 12.32 / 2 de göz ucu ile izlenebilir..iyi çalışmalar..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

2. Söylenecek her şeyi söyledik 1 ayda
    Şimdi arkaya yaslanıp izleme zamanı

Tuncay Turşucu bizimle aynı fikirde..

Teknosa şuan en yüksek sezonunda
    Teknosa gelecek için ucuz
    Teknosa her alanda büyüyor
    Pek çok planı ve yatırımları var

https://twitter.com/murraatkeremm/st...oiKD8_iKrmplUg

3. Şirket öyle muazzam yönetiliyor ki çok profesyonel..
    Stok devir hızı 64 gün..ticari borcun ort vadesi 75 gün ve tl ile..ciro arttıkça stok da artacak..enflasyonist durum bir miktar azalsa da devam edecek..mal paradan değerli olmaya devam edecek..finansal borcu yok denecek kadar az..ticari borcun bu stok devir hızında avantajı dahi var..380 k milyon vadeli mevduatta 90 küsür milyon vadesiz de mecburen..finansal gider kalemindeki 110 milyon kredi kartı komisyon gideri çok yüksek onunla ilgili de bir ayar çekiliyor..tek sorun piyasa değerinin düşük olması..

Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Şirket öyle muazzam yönetiliyor ki çok profesyonel..
    Stok devir hızı 64 gün..ticari borcun ort vadesi 75 gün ve tl ile..ciro arttıkça stok da artacak..enflasyonist durum bir miktar azalsa da devam edecek..mal paradan değerli olmaya devam edecek..finansal borcu yok denecek kadar az..ticari borcun bu stok devir hızında avantajı dahi var..380 k milyon vadeli mevduatta 90 küsür milyon vadesiz de mecburen..finansal gider kalemindeki 110 milyon kredi kartı komisyon gideri çok yüksek onunla ilgili de bir ayar çekiliyor..tek sorun piyasa değerinin düşük olması..
    Güzel bilgiler vermişsin dostum...finansal giderlerde en büyük paya sahip olan 110 milyon kredi kartı komisyonlarına da bir çare üretirseler (ki buraya da bir neşter vurduklarını anlıyoruz ) o vakit giderler azalacak ve karlılık da artacak...

teknosanın dönen varlıkları 3,4 milyar tl iken nakit ve benzerleri 520 milyon tl dir...
    buna karşılık kısa vadeli borçları 3,3 milyar tl iken finansal borçları 326 milyondur...

görüldüğü üzere ürün stoğu yapıp bunları satarak borçlarını kapatmaktadır..elindeki 520 milyonluk nakit ise 326 milyonluk finansal borçları fazlası ile karşılıyor...yani elindeki nakiti borçlarına verse ekstradan da elinde 190 milyon tl de fazla nakiti kalıyor...

ben de yıllarca market işlettim dolayısı ile ticaretin herşeyini öğrendim..e ticaret satışları ile sürüm olmakta , böylece eski ürün elde kalmamaktadır...ürünler hızlıca devri daim olmaktadır...buda stokların değer düşüklüğünü azaltır ve olası zararları minimuma düşürür...e-ticaret ile giderler düşer, yeni ürünlere çabucak adapte olunur...kısacası şirkete bir dinamizim gelir..ciro ve karlılıklar artar...işte bu yüzden teknosa yılların kireçlenmiş kabuğunu kırıyor diyoruz...bu değişim ve yenilenmeyi bilançolarda göreceğimize inanıyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Söylenecek her şeyi söyledik 1 ayda

cümleten hayırlı cumalar bol kazançlar bilançolar iyi gelirse gelecekde inşallah şirket temettüde verebilir.

6. Hayırlı cumalar bereketli olsun...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Söylenecek her şeyi söyledik 1 ayda

Sn.Maharaj
    14.xx lı seviyeler hacimli geçirilirse hedef fiyat 22.xx ler olabilirmi.
    Selamlar

8.  Alıntı Originally Posted by kıbrıscık Yazıyı Oku
    Sn.Maharaj
    14.xx lı seviyeler hacimli geçirilirse hedef fiyat 22.xx ler olabilirmi.
    Selamlar
    Çanak hedefi 14.44, orayı geçerse çanak katlamaya gider. Sonraki hedef dolar bazlı hedef olur. Karlılık artarak devam edip hisseyi desteklerse sırası ile bu hedefler gelecek bence!

Teknosa yerli ve milli bir Amazon olsun sadece!

Sayfa 6/177 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •