Sayfa 149/177 İlkİlk ... 4999139147148149150151159 ... SonSon
Arama sonucu : 1416 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    hissede zayıflama söz konusu bu kadar beklentiye yıkılacakmış gibi duruyor
    benim de dikkatimi çekiyor..son zamanlarda baskı altına girdiğini bende fark ediyorum...yalnız hissenin ana taşıyıcıları olan yatırım fonları ve diğerleri hep alış tarafında...bunlar sürekli pozisyonlarını artırıyorlar...buda içime su serpiyor...yerlilerden bazılarının da kar realizasyonu yapmaları normal...bunlar satıyor görünüyor....orta ve uzun vadeli düşüneceklerin bence bir sıkıntı yapmaması gerekiyor....buffetin kendisi bile aldığı hisselerinin çok defa %50 ye varan düzeltmeler yaşadığını söylüyor eğer bu düzeltmeleri göze alamıyorsanız o zaman o hisseye hiç yatırım yapmayın diyor...yatırımın anlamı kaliteli hissede sabır edebilmektir..

teknosa yeni yeni kabuğunu kırıyor arkadaşlar...tam 10 yıllık kireçlenmiş bir kabuk bu...bu kabuk yıllarca zarar edilerek sertleşmiş...bir çok yatırımcıda çok kötü ön yargılar oluşturmuş...bunun birden bire ve çok agresif bir şekilde kırılmasını beklemek yanlış...piyasa sabırlı davranıyor....satanların satışları bittikten sonra teknosanın daha da güçlenerek çıkışına devam etmesini bekliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. e ticaret artık çağımızın alış veriş şekli..pazarı gittikçe büyüyor...daha geçen gün hazır giyim mağazası olan kardeşim ile konuştum...neden pazar yeri uygulamalarından olan bir sitede satış yapmadığını ,artık tüketicilerin alış verişini oradan yaptığını söyledim...bana trendyolun şartlarını anlattı...trendyol %25 kesinti ile çalıştığını ,şartsız bir ay içinde iade koşulu koyduğunu, gönderilen üründe bir sıkıntı çıktığında (istenen ürünün verilmemesinde veya defolu ürün verildiğinde ) ağır ceza uyguladığını dolayısı ile biz satıcıların trendyolda kar edemediğini söyledi...bunun yerine trendyola link koyacağını ,trendyola vereceği oranı müşterisine indirim olarak yansıtacağını söyledi...kardeşim de e ticaretin önemini kavramış...oraya yoğunlaşacak görünüyor...

kardeşim aynı ürünü ünlü mağazaların 2,5 brime satarken kendilerinin ise 1,5 brime sattığını ama buna rağmen müşterinin onları tercih ettiğinden veryansın etti...bu yüzden de e ticarette tanıtımın önemini anlattı...

artık geleneksel mağazacılık ölüyor arkadaşlar bunun yerine gün geçtikçe e ticaret güçleniyor ve pazar payını artırıyor....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. cirosu yıllık 100 milyarı aşan pazar yeri uygulamalı şirketler yeni yönetmelik ile 11 milyar tl civarı bir lisans ücreti ödeyeceklerdi...kimi arkadaşlar bu yılın başından itibaren bunun uygulanacağını söylüyordu kimi arkadaşlar da 2024 yılının başından itibaren uygulanacağını söyledi...tahminen bir geçiş dönemi olacaktır..en mantıklısı 2024 yılı başından itibaren bunun uygulanmasıdır..bu uygulama ile teknosaya çok geniş bir pazar doğacaktır..çünkü trendyol gibi büyükler cirolarını azaltmak ve o lisans ücretinden kaçınmak isteyeceklerdir..böylece pazar küçüklerin de aktif olarak katılacağı şekilde paylaşılacaktır....

teknosa bu pazarda pazar payını sürekli artırıyor arkadaşlar...bu sektör çok agresif büyümeye açık bir sektör...ileride teknosanın ciroları çok artacak arkadaşlar..bir de yeni mağaza konseptine geçiyorlar...amaçları tüm mağazalarını dönüştürmek...müşteri ürünleri bire bir deneyebiliyor...çok hoş bir ortam sunuyorlar...buda mağaza satışlarını artıyor...zaten daha dün üst üste yanlış hatırlamadıysam 11 defa bir ödül aldılar...müşterilerin en çok beğendiği marka olmuş teknosa...

4. Kıymetli paylaşımlar için teşekkürler sn.keko.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    Sabır acıdır, meyvesi tatlıdır, beklemeye devam.

6. sayin keko

fonlar satis yapmaya baslamis. 3 4 aydir takip ediyorum ilk kez fonlarin sattigini gordum. evet bi hikaye var. yonetim kademesinin degismesi olsun, pazar yeri olsun, muhtemel ges... ama bu hikayede fonlar da onemliydi bizim icin.

ilk emeklilik ve sonra yatirim fonlari satisa gecmis. var midir bir yorumunuz?

tesekkur ederim

7.  Alıntı Originally Posted by borsalig Yazıyı Oku
    sayin keko

fonlar satis yapmaya baslamis. 3 4 aydir takip ediyorum ilk kez fonlarin sattigini gordum. evet bi hikaye var. yonetim kademesinin degismesi olsun, pazar yeri olsun, muhtemel ges... ama bu hikayede fonlar da onemliydi bizim icin.

ilk emeklilik ve sonra yatirim fonlari satisa gecmis. var midir bir yorumunuz?

tesekkur ederim
    Yanlışınız var yatırım fonları bu hafta 1.4 milyon küsur alım yaparak 23.800.000 lotu oldu. Lütfen takas varsa paylaşın üzerine konuşalım, bu şekilde paylaşımlarınız hisse taşıyan arkadaşlar için olumsuz olabilir. Bu arada takas mükemmel

8. sayin fight clup

maalesef fotoğraf eklemeyi bilmiyorum. fonlar haftalik veya aylikta alim tarafinda olsa da demek istediğim ilk kez carsamba gunu satis yapmislar. dun ve bugunu bilmiyorum.

sayin keko'nun görüşlerini bu yüzden merak ediyorum. (belki kendisi fotograf da ekler)

iyi aksamlar

Sayfa 149/177 İlkİlk ... 4999139147148149150151159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •