Sayfa 158/177 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon
Arama sonucu : 1415 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    şirket 2. mailime dönüş yaptı. borçlanma aracı için spk nın istediği açıklamaları yaptık, yükümlülüğümüzü yerine getirdik diyorlar)
    ges işi içinde panel üretimi gibi bir düşüncemiz yok, ges kurmak isteyen bize başvuruyor, kurulumu dahil her şeyi yapıp teslim ediyoruz dediler...
    yorumsuz..
    yatırım fonlarından alanlar hariç kimseyi istemiyorlar tahtaya. baskı ile mal toplamaya devam. tahtada dışarda gedikte ve city de mal vardı. city çözülüyor. gedik verir mi bilmem. bu fiyatlardan vermez diye düşünüyorum. şirket çok ketum. işler iyi gidiyorsa benim için sorun yok. ges işinde neler olur bilinmez. sene sonunda ne kar gelecek. seneye işler nasıl olacak benim için önemli olan bu. bıkan satsın istiyorlar. zaten kendileri satacak olsa tahta böyle olmaz. bıktırma amaçlı işlemler net. vbts sonrası 5-6 milyon daha aldı fonlar.. onlar düşünsün.

2.  Alıntı Originally Posted by steafan Yazıyı Oku
    yatırım fonlarından alanlar hariç kimseyi istemiyorlar tahtaya. baskı ile mal toplamaya devam. tahtada dışarda gedikte ve city de mal vardı. city çözülüyor. gedik verir mi bilmem. bu fiyatlardan vermez diye düşünüyorum. şirket çok ketum. işler iyi gidiyorsa benim için sorun yok. ges işinde neler olur bilinmez. sene sonunda ne kar gelecek. seneye işler nasıl olacak benim için önemli olan bu. bıkan satsın istiyorlar. zaten kendileri satacak olsa tahta böyle olmaz. bıktırma amaçlı işlemler net. vbts sonrası 5-6 milyon daha aldı fonlar.. onlar düşünsün.
    bence almak isteyen fonlar veya büyük ölçekli alıcılar, bank ofun satışlarının bitmesini bekliyorlar almak için. ben olsam ben de aynı şeyi yapardım, satmasını beklediğim adamın malını niye yüksekten sattırayım ki... anlaşılan bank of satışları bitene kadar bir atraksiyon olmayacak...

3.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    bence almak isteyen fonlar veya büyük ölçekli alıcılar, bank ofun satışlarının bitmesini bekliyorlar almak için. ben olsam ben de aynı şeyi yapardım, satmasını beklediğim adamın malını niye yüksekten sattırayım ki... anlaşılan bank of satışları bitene kadar bir atraksiyon olmayacak...
    haydar acun durmamış almaya devam etmiş. yılların tecrübesi, haydar acun bir hisseye bu kadar güveniyorsa vardır bir bildiği...

4. Bofanın satacağı maks 3.5 milyon lot kaldı. Bu hızda satmaya devam ederse önümüzdeki haftaya bi şey kalmaz gibi..

5. MAC fonu 100.000 lot daha almış..

6. Dolar bu seviyelerdeyken teknosa larda talep patlaması yaşanıyordur. Telefonum iş görmesine rağmen yazın kur şoku olur diye ben bile önümüzdeki ay yenilemeyi düşünüyorum. Dördüncü çeyrek de ilk çeyrek de çok ii bilanço gelecektir. Baskıyı yapan bofa. Sene başından bu yana 3 milyon lot sattı. Eğer satmaya devam ederse maks 3.5 milyon lot ı kaldı.. 20 şubat bilanço tarihi. Şubatın ikinci haftası bilançoyu fiyatlamayı başlar heralde.. Bofa bu hızda satmaya devam ederse zaten citi nin elinde de pek bi şey kalmaz o tarihe..

7. Bilanço geldikten sonra bakalım böyle sürünmeye devam edebilecek misin? Ben mi yanlış biliyorum ama perakende sektöründe toplam cironun en az yarısı kadar piyasa değeri beklenir. Bunun cirosu yılsonu 15 milyar gibi gelecek piyasa değeri 4.2 milyar.. Daha hesapta iklimsa bacağı yok.

8. Birebir aynı sektör olmasa da bim ile kıyaslayım dedim. Bim 9 aylık ciro 100 milyar piyasa değeri 82 milyar. Bizim 9 aylık ciro 10.7 milyar piyasa değeri 4.2 milyar. Biz hem daha agresif büyüyoruz..

Sayfa 158/177 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •