Sayfa 18/1001 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 137 - 144 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Temmuzda kilosuna 350 TL saydigim cig, donmus ahtapot 850 TL olmus 2 ayda Okter balikcilikta.
    Syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ahtapot Galicia yemegi Sogut'de Mehmet Usta'da 350 TL.
    Gecen sene, tami tamina 14 ay once 130 TL idi.
    Bir ahtopodoloji uzmani olarak soyluyorum ki buna can dayanmaz.
    Gecmis olsun..

Syg,
    Artik rulet , poker vb. kumar tarzi oyunlar oynamak zorunda kalacagim ahtapot yiyebilmek icin.

Gecen hafta Deniz kizi sogutte ahtapot izgara porsiyon 300 tl yedim. Yunan da nasil fiyatlar acaba. 350 tl yi dolar - euro olarak hesaplasak 18-20 dolar civari yapar. Yunanla ayni asagi yukari herhalde.

Alim gucumuz erimesin dedik paralari yesil e bagladik. Onu da kafese kapattilar.

Kira gelirleri de kaldi kus kadar. Tum kiracilar %25 diyor , paranin bereketi kalmadi.

Kira gelirlerinden doviz yaratabilsem iyi olacak aslinda ama o da yassak

Giderler dovize endeksli , gelirler tl ile.

Bruce Springsteen - Sad Eyes

https://www.youtube.com/watch?v=jssnRkHODE0

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Artik rulet , poker vb. kumar tarzi oyunlar oynamak zorunda kalacagim ahtapot yiyebilmek icin.

Gecen hafta Deniz kizi sogutte ahtapot izgara porsiyon 300 tl yedim. Yunan da nasil fiyatlar acaba. 350 tl yi dolar - euro olarak hesaplasak 18-20 dolar civari yapar. Yunanla ayni asagi yukari herhalde.

Alim gucumuz erimesin dedik paralari yesil e bagladik. Onu da kafese kapattilar.

Kira gelirleri de kaldi kus kadar. Tum kiracilar %25 diyor , paranin bereketi kalmadi.

Kira gelirlerinden doviz yaratabilsem iyi olacak aslinda ama o da yassak

Giderler dovize endeksli , gelirler tl ile.

Bruce Springsteen - Sad Eyes

https://www.youtube.com/watch?v=jssnRkHODE0
    Sizi duyanda poker, rulet oynayanlar yağ, bal içinde hayat sürüyor sanacak. O işe bulaşanlar soğan, kuru ekmek bile bulamaz. İroni yaptığınız bilindiği halde bu halinize şükredin diye bende size eşlik ettim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,074
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Asgari ücret zamları güncellenmeyen vergi dilimleri nedeniyle hükümete artı kaynak olarak dönüyor.

Ancak ülkede çalışanların büyük çoğunluğı asgari ücret aldığından iğneden iplige her şeye maliyet artışı ve zam oalrak geri döner.

Bu zamların enflasyon ve devalüasyon olarak etkisi olacak.

Uçan varlık fiyatları erişilemez hale geldiğinden bir zaman sonra sabit kalacak ve TL kaçınılmaz şekilde değer kaybederek tüm fiyatlanmalar dengelenecek. Yoksa ülkede ticaret stop eder.
    Vergi dilimleri seviyesini enflasyon/altin fiyati oranina gore karsilastirilmasi son 20 yilda vergi yukunun ozellikle alt gelir guruparinda ciddi artirildigini gosteriyor..
    Vergiyi daha cok tabandan toplarlar hokumetler..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Fışkırıyeaaahh...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Reis koltuğu bırakmamak için herşeyi yapacak EYT, Asgarî ücret, sanayiciye, esnafa, emekliye para dağıtacak önemli olan iktidarda kalmak. 6 lı masanın işi zor. Bu millet 100 TL zamma ruhunu bile satar onun için seçim zor geçecek.
    Seçimde bişey degismezse o zaman Bosporus taktigine geçip yesilleri yastıkbanka yatirmak lazım

6.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Memleket bitmiş okeye dönüyor

Ben bunların hoca olduğu okula ne giderim, ne yakınımı çocuğumu gönderirim, ne de bunlarla aynı odada 10 saniye dururum.

7.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Seçimde bişey degismezse o zaman Bosporus taktigine geçip yesilleri yastıkbanka yatirmak lazım
    2018 yılında diye hatırlıyorum, çelik kasa satışları patlamıştı.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 18/1001 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •