Sayfa 323/1001 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1. Aktifbankla konuştum biz şu anda o oranları veremiyorum dedi. Biraz daha deşince Kredi veremedikleri için para toplamıyorlarmiş. Diğer bankalarla pazarlık yaparsanız 27 alabilirsiniz. 27 çok mu bence değil.

2.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Kac verdiler dolar opsiyon pirimi?mevduat karsiligi....
    Hangi banka...
    DDKKM OPSİYON primi garanti %6.35 brüt fibabank, bu arada bu enstrüman tüm bankalarda varmış yeni öğrendim, opsiyon primi net DCD gibi değil karşı bacağı TCMB karşılıyor. kaçırmayın derim...
    ALDIĞIM HİSSEYİ DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANIN DEFTERİNİ DÜRERİM... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

3. Sonuç

Sonuçta her senaryoda müşterinin 1.000.000-USD’lik anaparası vade sonunda 1.013.000-USD oluyor. Bu da peşin tahsil edilen 13.000-USD’ye ek getiri uygulanmadan yıllıklandırılmış yaklaşık %5,20 USD faizine denk gelmektedir.

Normalde düz mevduatlı DCD ürünlerinde bulunan anaparadan kayıp riski, TCMB tarafından DDKKM içinde bedavaya sunulan karşı bacak opsiyon sayesinde bu üründe bulunmamaktadır. Burada esas olarak YP mevduatı bulunan kişilerin DDKKM’ye geçişinin hedeflendiğini söylemek mümkün. Fakat bu kişilerden kaçı sabit faiz gelirini almak varken böyle karmaşık türev bir ürüne girer, orası soru işareti.

Burada da hemen başka bir çözüm devreye giriyor. Kamu bankaları firma ortaklarına diyor ki; gel sen bu opsiyonlu DDKKM’yi yap, böylece dövizine de faiz al, ben de senin firmana TLREF üzerinden (düşük faizli) ve daha esnek koşullarda kredi vereyim.

Kısacası şu anda kur korumalı mevduat sisteminin rezerv harcanmadan stabil şekilde devamı için ekonomi yönetimi bütün tuşlara basıyor. Fakat sistem üzerindeki basınç arttıkça, maalesef patlamanın şiddeti de çok daha fazla olacak.

https://kisiselfinansci.blogspot.com...sumlu-kur.html

KESİNLİKLE DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKEN BİR FIRSAT ÜRÜNÜ. Tabi EUROBOND a göre düşük ama ondada beyanname vs vermek gerekiyor...
    ALDIĞIM HİSSEYİ DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANIN DEFTERİNİ DÜRERİM... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

Alıntı Originally Posted by alidimitri Yazıyı Oku
    DDKKM OPSİYON primi garanti %6.35 brüt fibabank, bu arada bu enstrüman tüm bankalarda varmış yeni öğrendim, opsiyon primi net DCD gibi değil karşı bacağı TCMB karşılıyor. kaçırmayın derim...
    Diger bankalarda fiyat aldinizmi?

5.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Diger bankalarda fiyat aldinizmi?
    Aldım burgan daha yüksek ama 5-10 dolar farkediyor onun için parayı hareket ettirmeye değmez.

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Kredi veremedikleri için para toplamıyorlarmiş.
    2000 liraya bile aylik 3.39 faiz istiyor yurek ister burdan kredi almak.

7. Herkezde şöyle para var böyle para var diyorlar ama bankada 1 milyon ve üstünde parası olan kişi sayısı 700 bin. Neymiş bizim millet gayrimenkul zenginiymiş, yok yastık altı döviz ve altını varmış. Sonuçta nakit kraldır. 85 milyon kişide %1

8. 700bin limit üstü.. Yıllardır baraj 1Mda duruyor.. 53k$
    Enflas $ farkı uygulasınlar..
    Servet dağılım eğrisi uygılayınca kuru kalabalık çat diye <35k olur..
    Memento mori

Sayfa 323/1001 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •